• Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka- 20. września. Cóż to był za dzień!

• Dzisiaj w naszym przedszkolu w żadnej grupie nie zabrakło tańców, śpiewu, zagadek, śmiechu, przeróżnych zabaw i rozmów o dziecięcych marzeniach.

W Dniu Przedszkolaka życzymy Wam, aby wszystkie Wasze marzenia szybko się spełniły :-)

Każda grupa wykonała również plakat na konkurs ogólnopolski dotyczący dziecięcych marzeń. Trzymajcie kciuki za naszą wygraną! :-)

Bardzo serdeczne dziękujemy Radzie Rodziców za słodki akcent w tym dniu :-)

Zajączki

Pieski

Koguciki

Misie

Galeria "Dziecięce marzenia"

• Dzień Przedszkolaka

• 20 września świętujemy "Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka". W naszym kalendarzu to już kilkuletnia tradycja, a w tym roku po raz kolejny będziemy brać udział w ogólnopolskiej akcji pn. "Dzień Przedszkolaka to ważne święto - uczcijmy je razem tańcem i piosenką" Będzie więc bardzo wesoło!

• ZAJĘCIA Z RELIGII

• Prosimy Rodziców, którzy wyrazili chęć uczestnictwa dziecka w zajęciach z religii o zakup podręczników:

• 6-latki: Podręcznik do religii dzieci sześcioletnich "Tak! Jezus mnie kocha.", wyd. Jedność,
            • 5-latki: Podręcznik do religii dzieci pięcioletnich "Spotkania dzieci Bożych", wyd. Jedność.

Zajęcia będą realizowane od 3 października.

Dziękujemy .

• Wrzesień u Piesków

• Nowa galeria Wrzesień u Piesków została dodana do albumu fotograficznego

Urodziny Bartka. Wycieczka na pobliskie skrzyżowanie.

Dzień kropki.

O sprzątaniu świata pamiętamy.... :-)

• Wrzesień u Zajączków

• Nowa galeria Wrzesień u Zajączków została dodana do albumu fotograficznego

Urodziny Róży. Wycieczka na pobliskie skrzyżowanie. Zabawy wokół tematów: "Kontrakt - Zasady zachowania", "Moja droga do przedszkola"

• Zebranie organizacyjne z Rodzicami

• Uwaga Rodzice

Zapraszamy Państwa na zebrania organizacyjne rozpoczynające nowy rok szkolny 2022/2023 z nauczycielami-wychowawcami w poszczególnych grupach:

MISIE- 1. września o godz. 15:30 (sala Misie)

KOGUCIKI- 5. września o godz. 15:30 (sala Koguciki)

PIESKI- 5. września o godz. 15:30 (sala Pieski)

ZAJĄCZKI - 2. września o godz. 15:30 (sala Zajączki)

Informujemy, że w dniach zebrań grup: Piesków i Zajączków, będzie obecna w przedszkolu przedstawicielka z wydawnictwa MAC EDUKACJA, u której będą mogli Państwo bezpośrednio zakupić pakiet kart pracy "Strefa Przedszkolaka" dla dzieci 5-letnich (Poziom B) i 6-letnich (Poziom B+), w cenie 140 zł.

Prosimy Państwa, aby przed planowanym zebraniem zapytać nauczycieli, do której grupy dziecko zostało zapisane w obecnym roku szkolnym oraz o wcześniejszy odbiór dziecka z przedszkola w dniu zebrania.

W zebraniach nie uczestniczą dzieci, prosimy o obecność jednego z Rodziców.

Dziękujemy.

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

•  W roku szkolnym 2022/2023 nasze Przedszkole będzie realizowało rządowy program: "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025"- Priorytet 3.

Na jego realizację nasza placówka otrzymała dotację w wysokości 3000,00 zł.

W ramach realizacji tego programu będziemy podejmować różnorodne działania promujące i wspierające rozwój czytelnictwa wśród dzieci. Otrzymana kwota dotacji zostanie w pełni przeznaczona na zakup książek będących nowościami wydawniczymi dla dzieci w wieku 3-6 lat, które wzbogacą naszą przedszkolną bibiloteczkę oraz zakup książek będących nagrodami dla dzieci biorących udział w konkursach.

• Deklaracje na nowy rok szkolny 2022/2023

• UWAGA RODZICE

W okresie wakacji prosimy Państwa o pobranie z przedszkola "Deklaracji na nowy rok szkolny". Uzupełniony dokument, podpisany przez obydwoje Rodziców prosimy dostarczyć do przedszkola w okresie 25 -30.08.2022.

Dziękujemy.

• Próbna ewakuacja

• 9.06 w naszym przedszkolu odbyła się próbna ewakuacja w obecności strażaków. Dzieci i cały personel bezpiecznie opuścili przedszkole.

• Już pożegnania nadszedł czas...

• 8 czerwca dzieci i Rodzice z grupy Zajączków pożegnały Przedszkole Misia Uszatka.

Dzieci i Rodzice, serdecznie dziękujemy Wam za wspólnie spędzone lata i piękne, wzruszające chwile podczas tej niezwykłej uroczystości.

• ul. Słoneczna 77 a 40 - 136 Katowice Poland