• Dzień Mamy i Taty- zaproszenie

     • MISIE zapraszają swoich Rodziców na wspólne świętowanie Dnia Mamy i Taty w dniu 25. maja o godz. 10:00

      KOGUCIKI zapraszają Rodziców na wspólne świętowanie Dnia Mamy i Taty w dniu 23. maja o godz. 10:30

     • Kwiecień u Kogucików

     • "Koguciki" zabrały się do wiosennego sadzenia roślin, aby jeszcze piękniej wyglądał nasz przedszkolny ogród. Prawdziwi z nas ogrodnicy! Podczas pobytu w ogrodzie zerwaliśmy kilka wiosennych roślin. Potem układaliśmy je na stronach gazet w celu ich wysuszenia. W następnej kolejności planujemy wykonanie grupowego zielnika. Kiedy będzie już gotowy zaprosimy WAS do oglądania. 

      Zapraszamy na relację z naszych działań również na stronę miesięcznika "Bliżej Przedszkola "

      https://blizejprzedszkola.pl/wpis-21586,sadzimy-rosliny-dbamy-o-zielen

      W dniu 19 kwietnia "Koguciki" brały udział w kolejnym spotkaniu z panią bibliotekarką z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im.J.Lompy w Katowicach. Wszystkie działania były związane z bajką pt. "Jaś i Małgosia". Na zakończenie dzieci otrzymały kolorowankę z tymi właśnie postaciami.

     • Kwiecień u Zajączków

     • Podczas piątkowej wizyty w bibliotece "Zajączki" kolorowały obrazki, które, dzięki aplikacji na tablet, "ożywały". Dzieci bawiły się również żetonami, które, oglądane przez tablet, poruszały się oraz wydawały dźwięki. Na zakończenie zajęć poznały możliwości interaktywnego globusa, który jest świetnym przewodnikiem po świecie geografii i przyrody.

      Wizyta w bibliotece na kolejnych zajęciach z serii "Dookoł świata"- tym razem poznawaliśmy Kanadę. 

     • Dzień Ziemi

     • KOGUCIKI

      Podczas obchodów DNIA ZIEMI dużo rozmawialiśmy o pięknej przyrodzie na naszej planecie, o relaksie na świeżym powietrzu, o wspaniałych krajobrazach oraz o ochronie środowiska naturalnego. Przypomnieliśmy sobie kolory pojemników na odpady, które są na naszym osiedlu i zachęcają do segregowania śmieci. Do zabaw wykorzystywaliśmy kolorowe zakrętki, z których układaliśmy różne obrazki - pooglądajcie nasze prace. Gazetowe czapki ozdabialiśmy kolorowymi ścinkami oraz bibułkami wg własnego pomysłu - wyszły nam świetnie! W grupie zbieramy makulaturę (często wykorzystujemy zużyte kartki jako podkładki do rysowania pisakami, a zakrętki zaniesiemy po jakimś czasie do "serca" na osiedlu (cel charytatywny).

      Pełnimy w grupie dyżury, które zaznaczamy w odpowiedniej tabeli - już wiemy jak z niej korzystać, w którym okienku umieścić swoje imię. TABELA  DYŻURÓW działa od tego tygodnia - "Koguciki" chętnie dyżurują już od dłuższego czasu.

      Posadziliśmy też drzewko w naszym ogrodzie przedszkolnym i oglądaliśmy rośliny, które już wyrosły wiosną.

      PIESKI 

     • Międzyprzedszkolny Turniej Wiedzy Bajkowej

     • 19. kwietnia odbył się w naszym przedszkolu VIII Międzyprzedszkolny Turniej Wiedzy Bajkowej. Na konkurs przyjechały do nas dzieci z okolicznych przedszkoli. Reprezentacje - dwuosobowe drużyny rozwiązywały bajkowe zadania m.in. zagadki, układały puzzle i historyjkę obrazkową, oceniały prawdziwość usłyszanych zdań w konkurencji "Prawda-Fałsz", rozpoznawały bajkowe rekwizyty itp. Wszystkie drużyny wykazały się wspaniałą znajomością zaproponowanych bajek, baśni i wierszy. 

      Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało Jury w składzie: pani Katarzyna- przedstawicielka Rady Rodziców z MP Nr 73 i Nauczyciel wybrany z grona przybyłych. Po zakończeniu konkurencji Jury przedstawiło punktację i listę zwycięzców: 

      I MIEJSCE - Miejskie Przedszkole Nr 6

      II MIEJSCE- Miejskie Przedszkole Nr 14

      III MIEJSCE- Miejskie Przedszkole Nr 47

      IV MIEJSCE- Miejskie Przedszkole Nr 30 i Miejskie Przedszkole Nr 71

      V MIEJSCE- Miejskie Przedszkole Nr 16

      GRATULUJEMY wszystkim dzieciom dużej wiedzy na temat bajek! Serdecznie dziękujemy nauczycielom za przygotowanie dzieci do konkursu oraz Jury za pomoc w prowadzeniu punktacji. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji za rok!

      Książki - nagrody dla laureatów zostały zakupione z funduszy pozyskanych w ramach dotacji z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. 

     • Wielkanocne przygotowania u Kogucików

     • "Koguciki" przygotowywały się bardzo sumiennie do ŚWIĄT WIELKANOCNYCH. Wykonały wiele ozdób świątecznych oraz prac plastycznych, które można oglądać na wystawie w szatni. Samodzielnie wykonane niespodzianki zabrały do swoich domów, aby wykorzystać je do dekoracji wielkanocnego stołu. Nauczyły się również takich piosenek.
   • Kontakty

    • Miejskie Przedszkole Nr 73 im. Misia Uszatka w Katowicach
    • 32 206 20 32
    • ul. Słoneczna 77 a 40 - 136 Katowice Poland
    • facebook.com/mp73uszatkowe
    • mp73katowice.bip.gov.pl
  • Galeria zdjęć

    brak danych