• Dzień Ziemi

     • KOGUCIKI

      Podczas obchodów DNIA ZIEMI dużo rozmawialiśmy o pięknej przyrodzie na naszej planecie, o relaksie na świeżym powietrzu, o wspaniałych krajobrazach oraz o ochronie środowiska naturalnego. Przypomnieliśmy sobie kolory pojemników na odpady, które są na naszym osiedlu i zachęcają do segregowania śmieci. Do zabaw wykorzystywaliśmy kolorowe zakrętki, z których układaliśmy różne obrazki - pooglądajcie nasze prace. Gazetowe czapki ozdabialiśmy kolorowymi ścinkami oraz bibułkami wg własnego pomysłu - wyszły nam świetnie! W grupie zbieramy makulaturę (często wykorzystujemy zużyte kartki jako podkładki do rysowania pisakami, a zakrętki zaniesiemy po jakimś czasie do "serca" na osiedlu (cel charytatywny).

      Pełnimy w grupie dyżury, które zaznaczamy w odpowiedniej tabeli - już wiemy jak z niej korzystać, w którym okienku umieścić swoje imię. TABELA  DYŻURÓW działa od tego tygodnia - "Koguciki" chętnie dyżurują już od dłuższego czasu.

      Posadziliśmy też drzewko w naszym ogrodzie przedszkolnym i oglądaliśmy rośliny, które już wyrosły wiosną.

      PIESKI 

     • Międzyprzedszkolny Turniej Wiedzy Bajkowej

     • 19. kwietnia odbył się w naszym przedszkolu VIII Międzyprzedszkolny Turniej Wiedzy Bajkowej. Na konkurs przyjechały do nas dzieci z okolicznych przedszkoli. Reprezentacje - dwuosobowe drużyny rozwiązywały bajkowe zadania m.in. zagadki, układały puzzle i historyjkę obrazkową, oceniały prawdziwość usłyszanych zdań w konkurencji "Prawda-Fałsz", rozpoznawały bajkowe rekwizyty itp. Wszystkie drużyny wykazały się wspaniałą znajomością zaproponowanych bajek, baśni i wierszy. 

      Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało Jury w składzie: pani Katarzyna- przedstawicielka Rady Rodziców z MP Nr 73 i Nauczyciel wybrany z grona przybyłych. Po zakończeniu konkurencji Jury przedstawiło punktację i listę zwycięzców: 

      I MIEJSCE - Miejskie Przedszkole Nr 6

      II MIEJSCE- Miejskie Przedszkole Nr 14

      III MIEJSCE- Miejskie Przedszkole Nr 47

      IV MIEJSCE- Miejskie Przedszkole Nr 30 i Miejskie Przedszkole Nr 71

      V MIEJSCE- Miejskie Przedszkole Nr 16

      GRATULUJEMY wszystkim dzieciom dużej wiedzy na temat bajek! Serdecznie dziękujemy nauczycielom za przygotowanie dzieci do konkursu oraz Jury za pomoc w prowadzeniu punktacji. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji za rok!

      Książki - nagrody dla laureatów zostały zakupione z funduszy pozyskanych w ramach dotacji z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. 

     • Wielkanocne przygotowania u Kogucików

     • "Koguciki" przygotowywały się bardzo sumiennie do ŚWIĄT WIELKANOCNYCH. Wykonały wiele ozdób świątecznych oraz prac plastycznych, które można oglądać na wystawie w szatni. Samodzielnie wykonane niespodzianki zabrały do swoich domów, aby wykorzystać je do dekoracji wielkanocnego stołu. Nauczyły się również takich piosenek.
     • Warsztaty z Marzanną i Gaikiem

     • 24. marca nasze przedszkolaki wzięły udział w warsztatach związanych z poznaniem ludowego zwyczaju pożegnania zimy i powitania wiosny, czyli tworzenia Marzann i chodzenia z Gaikiem. Każda grupa zrobiła swoje Marzanny i Gaiki, a potem uroczyście powitała Wiosnę. Dziękujemy Radzie Rodziców za organizację zajęć.

      Więcej o tych zwyczajach ludowych możecie przeczytać w naszym artykule na stronie miesięcznika Bliżej Przedszkola https://blizejprzedszkola.pl/wpis-21474,radosne-powitanie-wiosny. Zachęcamy do przeczytania. 

       

      Misie i Koguciki

      Pieski i Zajączki

     • Powitanie Wiosny u Kogucików

     • 21 marca "Koguciki" uroczyście powitały WIOSNĘ przychodząc w tym dniu do przedszkola w zielonych ubraniach. Samodzielnie wykonaliśmy kolorowy GAIK, który jest symbolem odradzającej się przyrody. Jednocześnie pożegnaliśmy zimę, której znakiem była MARZANNA. W tym roku postać ta została przez nas "zaczarowana" kolorowymi chustkami w wyniku czego zasnęła na rok...... We wspólnym korowodzie spotkały się obydwie pory roku, ale cieszymy się z tej cieplejszej, która będzie królować przez trzy kolejne miesiące:) 

     • Marzec u Zajączków

     • Wielkanocne rebusy

      "Mały Miś i zdrowe nawyki"- u Zajączków wiosenne śniadanie. Komponowaliśmy kanapki dla "Tadka Niejadka", aby zachęcić go do próbowania nowych smaków i łączenia różnych smaków. Śniadanie zniknęło w całości :-)

      Kolejne zajęcia z elementami kodowania i programowania w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej- "Odczarowane kodowanie- kodujemy więcej wiemy".  

      13 marca gościliśmy na sesji głośnego czytania mamę Wojtka. Pani Agnieszka zaproponowała nam książeczkę z opowiadaniami do chichotania, a opowieść pt. "Buty" bardzo nas rozbawiła- w czasie słuchania było u nas dużo z tytułowego "chichotania" :) Wysłuchaliśmy też kilku faktów i ciekawostek z życia nocnych zwierząt. 

      Pani Agnieszce bardzo dziękujemy za wspólne "chichotanie" i kolorowanki dla przedszkolaków. 

      "Dzień Matematyki"

      "Zajączki" dowiedziały się czym zajmuje się matematyka. Słuchały bajki "Figurolandia". Aby uratować to państwo miały do wykonania kilka zadań matematycznych, jak np.przeliczanie elementów, dodawanie i odejmowanie w zakresie 10, nazywanie i odnajdywanie figur oraz układanie ich z własnych ciał. Na koniec wysłuchały wierszyków matematycznych.

     • Marzec u Kogucików

     • Muzykowanie u Kogucików- zapraszamy na relację na stronę miesięcznika Bliżej Przedszkola 

      https://blizejprzedszkola.pl/wpis-21387,nasze-muzykowanie

      Znamy wiele zawodów, potrafimy je nazwać, wiemy jakie są ich atrybuty. Podczas korzystania z układanek o zawodach , trafnie dopasowujemy odpowiednie elementy. Wiemy również w jakich zawodach pracują osoby w naszym przedszkolu oraz nasi rodzice. Podczas poznawania pracy krawcowej oglądaliśmy różne guziki, liczyliśmy w nich dziurki, potem przyporządkowaliśmy je do odpowiednich oznaczeń i porównaliśmy ich liczebność. Na koniec wykonaliśmy kartę pracy z kodowania - wszyscy prawidłowo!

      Wykonaliśmy samodzielnie grzechotki. Wykorzystaliśmy do tego pojemniki z kinder jajek, ryż oraz piankowe ozdoby. Kolory i kształty wybraliśmy według swoich upodobań. Teraz sobie śpiewamy i gramy - bardzo to lubimy!.

      "Koguciki" niedawno przeżyły "bliskie spotkanie" z dinozaurami.....

      Poznały ich wygląd, cechy, sposób poruszania się oraz odżywiania - jednym słowem ich życie na Ziemi przed milionami lat. Oglądały ciekawe książki przyniesione z domu, modele tych zwierząt oraz zabawki. Wykonały również piękne, kolorowe prace przy użyciu  pasteli. 

     • Uwaga Rodzice!

     • Od 1. kwietnia 2023r. będzie obowiązywała nowa stawka dzienna za wyżywienie w przedszkolu. 

      Dzienny koszt posiłków:

      Śniadanie: 2,50 zł 

      Obiad:  5,00 zł 

      Podwieczorek: 2,50 zł 

      Stawka dzienna będzie wynosić: 10,00 zł

      Opłaty te ulegają zwrotowi za każdy dzień nieobecności dziecka w przedszkolu.

      Wszystkie szczególy dotyczące opłat znajdą Państwo w zakładce: Dla Rodziców- Płatności.

     • Zajęcia z Panią z biblioteki pedagogicznej

     • "Koguciki" uczestniczyły w kolejnych zajęciach z Panią z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej - tym razem przedszkolaki w trakie zabaw wyruszyły na poszukiwania wiosny. 

      Dziękujemy Pani za wspólne poszukiwania wiosny :-)

     • Zajęcia z elementami dogoterapii

     • 14 marca nasze przedszkolaki uczestniczyły w zabawach z trzema bardzo przyjaznymi pieskami. Dzieci dowiedziały się m.in. jak odczytywać emocje psa i jak na nie reagować w różnych sytuacjach, jakie pies ma zmysły i jak je wykorzystuje na codzień. Poznały także różne zabawy z tymi czworonogami.

      Radzie Rodziców dziękujemy za organizację spotkania, a Pani Soni- właścicielce piesków, dziękujemy za masę ciekawych informacji i świetne zabawy :-)

       

      Misie

      Koguciki

      Pieski

      Zajączki

  • Kontakty

   • Miejskie Przedszkole Nr 73 im. Misia Uszatka w Katowicach
   • 32 206 20 32
   • ul. Słoneczna 77 a 40 - 136 Katowice Poland
   • facebook.com/mp73uszatkowe
   • mp73katowice.bip.gov.pl
 • Galeria zdjęć

   brak danych