• Warsztaty archeologiczne

     • W poniedziałek wszystkie nasze przedszkolaki uczestniczyły w bardzo interesujących warsztatach, podczas których poznały pracę archeologa, obejrzały narzędzia jego pracy oraz same stały się na chwilę małymi archeologami. Oglądały prawdziwe zabytki pozyskane z wykopalisk, składały w całość skorupy misek, szukały ukrytych w piasku zabytków, a przede wszystkim świetnie się bawiły!

      Każdy uczestnik warsztatów po zakończonych zabawach otrzymał Dyplom Małego Archeologa!

     • Kwiecień u Piesków

     • Mamy kolejnego sześciolatka! W dniu 4 kwietnia swoje urodziny obchodził JASIO. Wszyscy życzyliśmy solenizantowi spełnienia marzeń i duuuuużo zdrowia. Dziękujemy za słodki poczęstunek.

      Podczas zabaw matematycznych poznaliśmy ostatnio wybrane polskie monety i banknoty. Oto nasze działania.

     • Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

     • „Książki to są twoi najlepsi przyjaciele.
      Nie wyśmieją, nie zdradzą, a nauczą wiele” /Jan Rak/

      Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
      jaką sobie ludzkość wymyśliła.” /Wisława Szymborska/

       

      Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. 

      Nie mogliśmy przeoczyć takiego „święta”!

      Dzieci z najmłodszej grupy „Misie”, poznały postać tego wielkiego pisarza i wysłuchały dzisiaj kolejnej baśni - „Księżniczka na ziarnku grochu”. Rozmawialiśmy też, na temat zasad korzystania z książek zgodnie z przesłaniem, „że książeczki chcą i lubią być szanowane”. Na zakończenie dzieci ozdobiły wybrane zakładki do książek. Niech Wam dobrze służą! :-)

     • Wręczenie dyplomów i nagród za udział w konkursie wielkanocnym

     • Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom i dzieciom za udział w naszym wielkanocnym konkursie plastycznym pn. "Wielkanocna ozdoba". Łącznie na konkurs wpłynęło 32 prace, każda wyjątkowa i niepowtarzalna, więc wybór tych kilku prac do nagród głównych był niezwykle trudny. Po intensywnych naradach jury postanowiło nagrodzić szczególnie, prace wykonane z widocznym nakładem wspólnych sił - rodzic-dziecko oraz z wykorzystaniem materiałów przeznaczonych do recyklingu:

      I miejsce- Iza i Tomek z rodzicami 

      II miejsce- Benek z rodzicami

      III miejsce- Oliwia z rodzicami

           Wyróżnienia specjalne:

      Dragomir z rodzicami

      Leon z rodzicami

      Wiktor z rodzicami

      GRATULUJEMY wszystkim laureatom i uczestnikom!!!

     • Warsztaty karmelarskie

     • 27. marca nasze przedszkolaki odwiedziły dwie Panie, które przyjechały do nas z wielką niespodzianką. Jak się potem okazało bardzo kolorową i słodką niespodzianką. To był wyjątkowy dzień i niecodzienna atrakcja w przedszkolu, szczególnie dla miłośników wszelkich słodkości, bo mogli poznać proces samodzielnego robienia np. cukierków.  Na początek dzieci zostały zaproszone w podróż do krainy karmelu i obejrzały bajkę, potem każdy mógł dotknąć i posmakować karmelu zabarwionego na zielono i czerwono, a na koniec uformować własne słodkie arcydzieło- lizaka, zabrać go do domu, a potem zjeść. Mniam :-)

      Dziękujemy za to słodkie spotkanie :-)

     • Światowy Dzień Zespołu Downa

     • Zespół Downa charakteryzuje się trisomią 21.pary chromosomów. Chromosomy kształtem przypominają skarpetki, stąd ten dzień jest kojarzony ze skarpetkami nie do pary. Koguciki dowiedziały się dzisiaj, że osoby z Zespołem Downa mogą być dobrymi kolegami, można się z nimi całkiem dobrze bawić. Dzieci wysłuchały opowiadania o tym, że każdy z nas jest inny, ale wszyscy nawzajem się uzupełniamy. Tworzyliśmy kolorowe nieparzyste skarpetki, oglądaliśmy zdjęcia osób z różnymi niepełnosprawnościami.  Choć to bardzo trudny temat, my już dużo wiemy i rozumiemy.

     • Laureatka akcji miejskiej- Eko-Marzanna

     • Nasze przedszkole wzięło udział w akcji "Eko-Marzanna", zorganizowanej przez Wiceprezydenta Miasta Katowice pana Waldemara Bojaruna. 21 marca odbyło się uroczyste wręczenie niespodzianek za udział w tym przedsięwzięciu. Nasze przedszkole reprezentowała Palina z "Zajączków", która wraz z mamą wykonała piękną ekologiczną Marzannę. Zarówno jej, jak i wszystkie inne prace można podziwiać na wystawie zaprezentowanej podczas Jarmarku Wielkanocnego na katowickim Rynku.

      Palinie i jej mamie serdecznie Gratulujemy!

     • Pierwszy Dzień Wiosny

     • 21. marca nasze przedszkolaki uroczyście powitały Wiosnę zgodnie z ludowym zwyczajem symbolicznie topiąc przygotowane kukły Marzann. W tym dniu w przedszkolu dominował kolor zielony, a w salach rozbrzmiewały dźwięki pożegnalnych piosenek i wierszyków specjalnie dla Zimy oraz radosne śpiewy i okrzyki na cześć Wiosny. Misie wyruszyły z "gaikiem" na poszukiwania oznak wiosny w ogrodzie przedszkolnym. Wspólnie zauważyliśmy, że Wiosna już do nas przybyła, bo trawkę w ogrodzie zazieleniła, pąki na gałęziach drzew w małe listki zmieniła, kwiaty i kwitnące krzewy też już obudziła. Witaj Wiosno! 

      Dziękujemy mamie Marysi za piękny, zielony balonowy bukiet :)

     • Marzec u Piesków

     • W grupie wielkanocne nastroje........wszystko gotowe. Wykonaliśmy piękne kartki świąteczne, zajączki, ozdobne jajka w kolorowych stojaczkach oraz wyhodowaliśmy rzeżuchę, o którą będziemy dbać w domu. Wszystkie wykonane ozdoby znajdą się na wielkanocnym stole. Wesołych Świąt!

      Pieski” 12 marca obchodziły w grupie Dzień Matematyki. Brały udział w grach i zabawach matematycznych, świetnie dały sobie radę z mierzeniem kolorowych pasków, trafnie określały ich długość. Po wyborze ulubionej liczby, kreatywnie ozdabiały swoją cyfrę. Matematyka może być przyjemna i dawać radość.

      W dniu 13 marca "Pieski" uczestniczyły w warsztatach twórczych "Mój mały miś", które odbyły się w MDK "Dąb". Samodzielnie wykonały sympatyczną przytulankę, którą zabrały do swojego domu.Trochę się przy tym natrudziły, ale było warto.

      W marcu założyliśmy własną hodowlę cebuli: ziemną i wodną. Opiekowaliśmy się nią systematycznie i obserwowaliśmy jak wyrastają zielone łodyżki. W słoiku mogliśmy zauważyć białe korzonki cebuli. Dzisiaj tj. 28 marca udekorowaliśmy swoje kanapki zieloną cebulką - bardzo nam smakowało!

     • Świętujemy Dzień Kobiet

     • Wszystkim kobietom - tym małym i tym troszkę większym życzymy wszystkiego dobrego w dniu ich święta. A naszym panom dziękujemy za pamięć ;)

     • Marzec u Kogucików

     • Kolejny miesiąc rozpoczęliśmy od świętowania urodzin Franka oraz od wizyty babci Hani. Naszemu Solenizantowi życzymy dużo zdrówka, radości i spełnienia marzeń! Natomiast babci Hani - Pani Elżbiecie, serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie i zabranie nas w podróż w czasie. Pani Elżbieta opowiedziała nam historię z czasów, gdy to ona była małą dziewczynką i chodziła do przedszkola. Zaprezentowała nam ówczesne zabawy ze śpiewem, w które wszystkie Koguciki chętnie się bawiły. Dzięki babci Hani poszerzymy repertuar naszych zabaw:)

      wyprawa w poszukiwaniu wiosny:)

      Zajęcia w ramach akcji "Velvet. Piątka dla natury".

      nasze zabawy dowolne

      "Kocykowe czytanie" w domu kultury. Bajka oraz zabawy opierały się na przygodach Kubusia Puchatka i jego przyjaciół.

     • Konkurs Piosenki Bajkowej

     • Dnia 28.02. 2024 w Miejskim Przedszkolu nr 73 im. Misia Uszatka w Katowicach odbył się Festiwal Piosenki Bajkowej.

      I MIEJSCE zdobyło Miejskie Przedszkole nr 27 im. Plastusia i Tosi w Katowicach

      II MIEJSCE zdobyło Miejskie Przedszkole nr 34 im. Jasia i Małgosi w Katowicach

      III MIEJSCE zdobyło Miejskie Przedszkole nr 30 w Katowicach

       Gratulujemy uczestnikom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez nasze przedszkole!

  • Kontakty

   • Miejskie Przedszkole Nr 73 im. Misia Uszatka w Katowicach
   • 32 206 20 32
   • ul. Słoneczna 77 a 40 - 136 Katowice Poland
   • facebook.com/mp73uszatkowe
   • mp73katowice.bip.gov.pl
 • Galeria zdjęć

   brak danych