• Bezpieczne ferie

• 26 stycznia nasze przedszkolaki spotkały się z policjantami dzielnicowymi w ramach akcji "Bezpieczne ferie".

Życzymy bezpiecznego wypoczynku wszystkim dzieciom i rodzicom.

• Dzień Babci i Dziadka

• "Wiwat Babciu! Wiwat Dziadku! Żyjcie w zdrowiu nam 100 lat. Wiwat Babciu! Wiwat Dziadku! Niech Wam śpiewa cały świat!"

22 stycznia dzieci z grupy "Piesków" rozpoczęły tydzień świętowania z babciami i dziadkami w przedszkolu. Każda grupa przygotowała dla swoich najbliższych niespodzianki artystyczne - piękne inscenizacje i własnoręcznie wykonane prezenty.

100 lat dla wszystkich Babć i Dziadków!

Wzruszające chwile przeżywały także babcie i dziadkowie dzieci z grupy "Koguciki ". Dziękujemy za przybycie i nagrodzenie małych artystów gromkimi brawami.

• Styczeń u Piesków

• W dniu 10. stycznia "Pieski" miały okazję uczestniczyć w spotkaniu czytelniczym z cyklu "Bajkowa Kraina" , które prowadziła pani Ania z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. J.Lompy w Katowicach. Jak zawsze oprócz czytania było wiele ciekawych zabaw oraz kolorowanki dla każdego:)

I tak wkroczyliśmy w Nowy 2024 Rok. Rozmawialiśmy o czasie, kalendarzach, zegarach i zegarmistrzu. Ułożyliśmy wspólnie tarczę zegara na dywanie, odczytywaliśmy godziny zgodnie z ułożonymi wskazówkami, wykonaliśmy karty pracy oraz swoje zegary przy stolikach.

Kacper z Piesków obchodził kolejne urodziny. Życzymy Ci, Kacperku sto lat.

"Pieski" pierwszy raz w przedszkolu szyły prawdziwymi igłami. Podczas poznawania różnych zawodów podjęły czynności krawieckie. Przyszywały wybrane przez siebie guziki do materiału i wykonały ścieg fastrygowy. Pięknie im to wyszło!

• Styczeń u Zajączków

• Wizyta w MDK Filia Dąb- warsztaty " Magnesy"

Świętowaliśmy urodziny Martynki, 100 lat nasza koleżanko! ;)

• Jasełka w grupie "Pieski "

• W dniu 17 stycznia PIESKI przedstawiły swoje jasełka rodzicom. Zaprezentowały historię Narodzenia Pana Jezusa, zagrały na instrumentach, zaśpiewały i przedstawiły układ ruchowo-taneczny z materiałem oraz światełkami. Goście nagrodzili ich gromkimi brawami. DZIĘKUJEMY  za miłe spotkanie.

• Spotkanie świąteczne "Kogucików "

• Miło nam było gościć dzisiaj w naszym przedszkolu Rodziców na świątecznym spotkaniu.  Mimo pewnych przeciwności, "Koguciki " pięknie się zaprezentowały i sprawiły, że nadal pozostajemy w świątecznym klimacie 😊

• Styczeń u "Kogucików "

• Już od pierwszych dni roku świętowaliśmy urodziny Szymonka i Jasia. Wszystkiego najlepszego,  chłopaki!

Zrobiło się naprawdę zimno, dlatego postanowiliśmy sprawdzić, jak w takich warunkach radzą sobie ptaki. Na zajęciach poznawaliśmy sposoby pomocy zwierzętom zimą.

A naszym gościem ponownie  była Pani z Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej. Na podstawie bajki o Kici Koci rozmawialiśmy sobie o zimie. Dziękujemy za kolejną czytelniczą podróż!

Kolejne urodzinki - tym razem Nikodema. Sto lat, Nikosiu!

Świętujemy urodzinki  - tym razem Hubercika i Amelki. Sto lat!😊

• Magia karnawału

• 8. stycznia nasze przedszkolaki zmieniły się w bajkowych superbohaterów, księżniczki, rycerzy, policjantów, piratów, zwierzątka itp. a wszystko po to, by tradycyjnie, wspaniale bawić się na balu karnawałowym. Humory wszystkim dopisywały, gardła w grupowym śpiewie egzamin zdały, a nogi same rwały się do tańca i zabaw proponowanych przez wodzireja. Zabawa była wspaniała! Zobaczcie sami!

• Styczeń u Misiów

• Karnawałowe zabawy

10. stycznia ponownie odwiedziła nas p. Ania z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej i zaprosiła  do zabaw na podstawie wysłuchanej bajki "Kicia Kocia. Zima". Utrwaliliśmy cechy charakterystyczne dla zimy, opowiadaliśmy o swoich ulubionych zabawach na śniegu, a na koniec kolorowaliśmy wybrane zimowe obrazki.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas:)

5. stycznia gościliśmy mamę Benka na zajęciach pod hasłem "Kolędowanie". Pani Kasia opowiedziała nam o ludowej tradycji chodzenia kolędników z życzeniami noworocznymi, jak wyglądali, za co się przebierali i co robili, oglądaliśmy też ich zdjęcia.  Następnie zaprosiła nas do wspólnego kolędowania przy akompaniamencie gitary i wybranych instrumentów perkusyjnych.

Pani Kasiu serdecznie dziękujemy za wspólne granie i śpiewanie! :)

W tym samym dniu odwiedziła nas mama Hani z kolejną porcją nowych bajek. Tym razem wysłuchaliśmy opowieści o przedszkolaku Franku, który uczył się cierpliwości, poznaliśmy sowę Stefana, który szukał sposobów radzenia sobie ze złością i niedźwiedzia polarnego, który niespodziewanie został tatą małego pingwinka. ​​​​​​​

Dziękujemy mamie Hani za kolejne spotkanie i wspólną podróż z bajkami do krainy emocji :)

Styczeń rozpoczęliśmy od poznania sposobów mierzenia mijającego czasu.

Swoje 3. urodzinki świętował z nami Mikołaj. Mikołaj 100 latek i wszystkiego najlepszego!

• Dzień Babci i Dziadka to dopiero gratka!

• Wszystkie wnuki serdecznie zapraszają do przedszkola swoje Babcie i swoich Dziadków na uroczyste występy z okazji Waszego święta.

MISIE-  dnia 23. stycznia (wtorek) o godz. 10:30

KOGUCIKI- dnia 25. stycznia (czwartek) o godz. 11:00