• Marzec u Misiów

     • Eksperymentujemy w naszym dziecięcym laboratorium.

      Testujemy "sprytne klocki" i klocki typu puzzle - zabawki zakupione za pieniążki ze skarbonek podczas akcji "I Ty możesz zostać św. Mikołajem. 

      Wiosna, wiosna! W oczekiwaniu na Święta Wielkanocne.

      Wiosenne zabawy w ogrodzie przedszkolnym :)

     • Luty u Kogucików

     • Obchodzimy "walentynki" jako dzień przyjaźni. Poznawaliśmy różne rodzaje miłości, np. miłość dzieci do rodziców, rodziców do dzieci. Koguciki wykonały kartki walentynkowe dla swoich rodziców, poznały różne słynne bajkowe pary, zagrały w serduszkowe domino i ... świetnie się bawiły ;)

      Dziękujemy mamie Zuzi za gadżety, które wykorzystałyśmy do dzisiejszego świętowania :)

      "Marysia i wycieczka do zoo" do książeczka, wokół której skupiły się dzisiejsze zabawy podczas kolejnej wizyty pani z Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej.

      W tygodniu związanym z bajkami poznawaliśmy bohaterów róznych bajek, dowiedzieliśmy się, czym jest morał i jak go należy wykorzystać w życiu codziennym, kolorowaliśmy ogrooooomną kolorowankę, za którą dziękujemy mamusi Piotrusia oraz odwiedziliśmy bibliotekę, w której dowiedzieliśmy się jak wypożyczać książki.

      Pod koniec lutego naszą salą zawładnęły dinozaury. Układaliśmy dinopuzzle, poznawaliśmy fakty z ich życia, powtarzaliśmy trudne nazwy dinozaurów, bawiliśmy się pieczątkami oraz poznaliśmy piosenkę w języku angielskim 'I'm a huge dino'.

     • Luty u Piesków

     •  Kosmiczna tematyka jest dla nas bardzo ciekawa. Ostatnio naszymi gośćmi w sali były ufoludki.......Zobaczcie jak wspólnie bawiliśmy się. Z figur geometrycznych ułożyliśmy dla nich specjalne pojazdy, aby mogły wrócić z powrotem na swoją planetę:) 

      Serduszkowo - walentynkowe zabawy zdominował kolor czerwony, bo jakby inaczej:) Ten dzień upłynął nam w bardzo miłej atmosferze. Każdy wracał do domu z kilkoma walentynkami. 

      Informujemy rodziców, że rozpoczęliśmy trzecią część kart pracy.

      W dniu 16 lutego nasz kolega TOMEK obchodził w przedszkolu swoje 6 urodziny. Wszystkie 'Pieski" głośno zaśpiewały tradycyjne "Sto lat" i złożyły życzenia. Wszystkiego najlepszego drogi solenizancie! Dziękujemy za poczęstunek.

      Dziękujemy mamusi Lenki za podzielenie się swoimi wspomnieniami z dzieciństwa, które miało miejsce w dniu 16 lutego. Świetnie bawiliśmy się skacząc "w gumę", W przedszkolu mamy takie kolorowe gumy, więc będziemy usprawniać nasze mięśnie nóg, równowagę i koordynację wzrokowo-ruchową .Dziękujemy jeszcze raz za wspólną zabawę i zapraszamy kolejnych rodziców.

      W lutym wykonaliśmy wiele badań i eksperymentów. Poznawaliśmy właściwości wody, oleju, sody, magnesu, obserwowaliśmy różne reakcje i zjawiska. Podczas "burzy mózgów" i dyskusji dochodziliśmy do wspólnych wniosków. Poznaliśmy wiele ciekawostek. 

      Kolejnym rodzicem, który podzielił się wspomnieniami z dzieciństwa był tatuś Natalki. W dniu 23 lutego zaprezentował "Pieskom" zabawę "Kapsle". Wykonane plansze i plastikowe zakrętki zachowamy do kontynuowania poznanej zabawy w najbliższym czasie.  Dziękujemy za poświęcony czas i bardzo miłe spotkanie.

     • Luty u Misiów

     • Zabawy kosmiczne :-)

      Bajkowy tor przeszkód

      Świętowaliśmy urodzinki Maxa, 100 latek życzymy! Gościliśmy też mamę Hani z kolejnymi bajkami z serii o uczuciach. Dziękujemy za kolejne spotkanie :)

     • Zabawki za pieniążki z puszek

     • Pierwsza grupa - "Koguciki" otrzymała już zabawki zakupione za pieniążki uzbierane przez rodziców. Dzieci bardzo ucieszyły się z prezentów. Otrzymały klocki miniwafle, zestaw fryzjerski, zestaw małego majsterkowicza, matę-dywan do zabaw ruchowych i układankę z ludzikiem. Bardzo dziękujemy Rodzicom za hojność!

      "Pieski" bardzo dziękują za prezenty z "mikołajkowej puszki", za: relaksujące klepsydry, kolorowe kalejdoskopy, gumę animacyjną oraz pudełko różnorodnych koralików do nawlekania.

     • Dzień Kota

     •  W piątek i poniedziałek obchodziliśmy Dzień Kota. Starsze dzieci zostały zaproszone do Miejskiego Domu Kultury filia Dąb na wspólne świętowanie. Wszystko było o kotach: zabawy ruchowe, układanie puzzli oraz kocie ciekawostki. Za udział w warsztatach każde dziecko otrzymało ciasteczkowego kota. "Szare, bure i kudłate wszystkie koty za pan brat......" 

       Młodsze dzieci bawiły się w przedszkolu. Poznawały bajkowe koty, rozpoznawały rasy kotów, bawiły się w kocie zabawy, wykonywały maski kotów i fantazyjne koty w kolorach tęczy. Misie i Koguciki przyniosły do przedszkola kocie gadżety - pluszaki, książeczki, a niektóre nawet same przebrały się za kotki. Wysłuchały także kilku kocich opowieści i nauczyły się, w jaki sposób należy opiekować się kotkiem w domu.

     • Walentynki

     • 14 lutego w naszym przedszkolu dominował kolor czerwony, bo to ulubiony kolor miłości. Z okazji Walentynek dzieci wzięły udział w zabawach umacniających więzi koleżeńskie i przyjacielskie oraz rozwijające umiejętność okazywania uczuć. Walentynki to nie tylko święto zakochanych, ale również wspaniała okazja by celebrować  przyjacielskie relacje i sympatię wobec siebie nawzajem. Przedszkolaki poznały również wybrane bajki i opowadania o miłości i przyjaźni. 

      Walentynki u Misiów

      W tym dniu, odwiedziła nas po raz koejny pani z biblioteki pedagogicznej i zaprosiła nas do wspólnych zabaw na podstawie bajki "Marysia i wycieczka do zoo".  Świętowaliśmy również urodziny Hani. Haniu- życzymy 100 lat! i dziękujemy za miłe niespodzianki.

      Dziękujemy serdecznie mamie Uli za wyjątkowe balony z serduszkowymi konfetti i pozostałym rodzicom za przygotowanie dla dzieci strojów i walentynkowych gadżetów :-)

     • Bezpieczne ferie

     • 26 stycznia nasze przedszkolaki spotkały się z policjantami dzielnicowymi w ramach akcji "Bezpieczne ferie".

      Życzymy bezpiecznego wypoczynku wszystkim dzieciom i rodzicom.

     • Dzień Babci i Dziadka

     • "Wiwat Babciu! Wiwat Dziadku! Żyjcie w zdrowiu nam 100 lat. Wiwat Babciu! Wiwat Dziadku! Niech Wam śpiewa cały świat!"

      22 stycznia dzieci z grupy "Piesków" rozpoczęły tydzień świętowania z babciami i dziadkami w przedszkolu. Każda grupa przygotowała dla swoich najbliższych niespodzianki artystyczne - piękne inscenizacje i własnoręcznie wykonane prezenty. 

      100 lat dla wszystkich Babć i Dziadków!

      Wzruszające chwile przeżywały także babcie i dziadkowie dzieci z grupy "Koguciki ". Dziękujemy za przybycie i nagrodzenie małych artystów gromkimi brawami.

     • Styczeń u Piesków

     • W dniu 10. stycznia "Pieski" miały okazję uczestniczyć w spotkaniu czytelniczym z cyklu "Bajkowa Kraina" , które prowadziła pani Ania z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. J.Lompy w Katowicach. Jak zawsze oprócz czytania było wiele ciekawych zabaw oraz kolorowanki dla każdego:)

      I tak wkroczyliśmy w Nowy 2024 Rok. Rozmawialiśmy o czasie, kalendarzach, zegarach i zegarmistrzu. Ułożyliśmy wspólnie tarczę zegara na dywanie, odczytywaliśmy godziny zgodnie z ułożonymi wskazówkami, wykonaliśmy karty pracy oraz swoje zegary przy stolikach. 

      Kacper z Piesków obchodził kolejne urodziny. Życzymy Ci, Kacperku sto lat.

       

      "Pieski" pierwszy raz w przedszkolu szyły prawdziwymi igłami. Podczas poznawania różnych zawodów podjęły czynności krawieckie. Przyszywały wybrane przez siebie guziki do materiału i wykonały ścieg fastrygowy. Pięknie im to wyszło!

     • Styczeń u Zajączków

     • Wizyta w MDK Filia Dąb- warsztaty " Magnesy"

      Pieczemy ciasteczka dla babci i dziadka :)

      Świętowaliśmy urodziny Martynki, 100 lat nasza koleżanko! ;)

     • Jasełka w grupie "Pieski "

     • W dniu 17 stycznia PIESKI przedstawiły swoje jasełka rodzicom. Zaprezentowały historię Narodzenia Pana Jezusa, zagrały na instrumentach, zaśpiewały i przedstawiły układ ruchowo-taneczny z materiałem oraz światełkami. Goście nagrodzili ich gromkimi brawami. DZIĘKUJEMY  za miłe spotkanie.

     • Spotkanie świąteczne "Kogucików "

     • Miło nam było gościć dzisiaj w naszym przedszkolu Rodziców na świątecznym spotkaniu.  Mimo pewnych przeciwności, "Koguciki " pięknie się zaprezentowały i sprawiły, że nadal pozostajemy w świątecznym klimacie 😊

     • Styczeń u "Kogucików "

     • Już od pierwszych dni roku świętowaliśmy urodziny Szymonka i Jasia. Wszystkiego najlepszego,  chłopaki!

       Zrobiło się naprawdę zimno, dlatego postanowiliśmy sprawdzić, jak w takich warunkach radzą sobie ptaki. Na zajęciach poznawaliśmy sposoby pomocy zwierzętom zimą. 

       A naszym gościem ponownie  była Pani z Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej. Na podstawie bajki o Kici Koci rozmawialiśmy sobie o zimie. Dziękujemy za kolejną czytelniczą podróż!

      Kolejne urodzinki - tym razem Nikodema. Sto lat, Nikosiu!

      Świętujemy urodzinki  - tym razem Hubercika i Amelki. Sto lat!😊

  • Kontakty

   • Miejskie Przedszkole Nr 73 im. Misia Uszatka w Katowicach
   • 32 206 20 32
   • ul. Słoneczna 77 a 40 - 136 Katowice Poland
   • facebook.com/mp73uszatkowe
   • mp73katowice.bip.gov.pl
 • Galeria zdjęć

   brak danych