• Akcja "I Ty możesz zostać Św. Mikołajem"

     • Nasza przedszkolna akcja powoli dobiega końca, zachęcamy Rodziców do udziału. Dzieci w grupach już tworzą listy z prośbami o nowe zabawki i gry do swoich sal :-) Każdy może zostać Św. Mikołajem! :-)

     • Zaproszenie

     • Święta Bożego Narodzenia szybko się zbliżają

      i na tę okazję nasze przedszkolaki specjalne zadania mają,

      w każdej grupie wielkie poruszenie,

      przygotowania i próby na wyjątkowe, świąteczne przedstawienie.  

      Na PREMIERĘ ZAPRASZAJĄ swoich Rodziców przedszkolaki:

      ZAJĄCZKI - dn. 14. grudnia (czwartek) o godz. 11:00

      KOGUCIKI - dn. 15. grudnia (piątek) o godz. 11:00

      PIESKI- UWAGA ZMIANA TERMINU! dn. 20. grudnia (środa) o godz. 11:00

      MISIE - dn. 21. grudnia (czwartek) o godz. 10:30. 

       

     • Listopad u "Piesków"

     • Nowa galeria Listopad u "Piesków" została dodana do albumu fotograficznego

      22 listopada obchodziliśmy DZIEŃ KREDKI. Dzieci   samodzielnie  wykonały papierowe kredki w wybranym przez siebie kolorze. Wykorzystały je później do wspólnych zabaw ruchowo-muzycznych, utrwaliły przy okazji wszystkie poznane figury geometryczne. Prace dzieci ozdabiają teraz nasz grupowy kącik plastyczny. Sami aranżujemy wystrój naszej sali i dlatego czujemy się w niej bardzo dobrze.

      Pieski" wykonały flagi i mapy Polski, pięknie ubrały się aby uczcić Święto Niepodległości.Ostatnio poznały prostokąt - układały kolorowe figury z mozaiki geometrycznej. Odbijały swoją dłoń w kolejnej części kart pracy.

      Podczas obchodów Dnia Dyni poznaliśmy liczbę i cyfrę 5. Zwróciliśmy uwagę na wygląd wszystkich przyniesionych okazów - zauważyliśmy różnice w kształcie, kolorze, wielkości oraz ciężarze. Samodzielnie wykonaliśmy wesołe dynie (na palcach skręciliśmy papierowe paseczki - loki), które można zobaczyć na wystawie w szatni.

      "Pieski" poznają region, w którym mieszkają czyli Śląsk. Dowiedziały się o czarnym skarbie, który skrywa nasza ziemia oraz poznały zawód górnika. Przeżywały andrzejkowe zabawy oraz sobie wróżyły te nasze wróżki i wróżbici:) 

     • Rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu plastycznego "Flaga kraju Unii Europejskiej "

     • Na konkurs wpłynęło 16 pięknych prac. Jury przyznało:

      I miejsce  - Jagoda ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Mokrej Prawej

      II miejsce  - Nikodem z Niepublicznego Przedszkola  MAŁA PANDA  w Lublinie

      III miejsce  - Oliwia z Przedszkola Miejskiego nr 8 w Mielcu "Artystyczna Ósemeczka"

       

       Nagrody i dyplomy zostały wysłane pocztą. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymują wyróżnienia, które zostaną wysłane na adres e-mail.  

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

     • Mały Miś w świecie wielkiej literatury

     • W listopadzie podczas realizacji II modułu projektu czytelniczego dzieci z gr. Pieski poszukiwały z Małym Misiem swoich mocnych stron oraz wzmacniały poczucie własnej wartości. Dowiedziały się i utwierdziły w przekonaniu, że każdy ma swój talent/ swoją predyspozycję. Dzięki opowiadaniom odbyły podróż po sali zamienionej w Wyspę Talentów, gdzie czekały na nie zadania dostosowane do ich wieku i możliwości. Talenty/ predyspozycje i zainteresowania dzieci zostały przedstawione jako skarby, które należało odkryć i rozwijać. „Pieski” bawiły się świetnie – udało im się odkryć swoje talenty.

     • Światowy Dzień Pluszowego Misia

     • 24.listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu, w każdej grupie było bardzo "misiowo". Dzieci słuchały wybranych bajek o misiach, wykonywały różne zadania z misiami w roli głównej, rozpoznawały znane bajkowe misie, rozwiązywały zagadki, tańczyły ze swoimi misiami do misiowych przebojów :-) Za udział we wspólnych zabawach dzieci otrzymały od Misia Uszatka "misiowe niespodzianki".

      Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc Misiowi Uszatkowi w przygotowaniu niespodzianek dla dzieci :-)

     • Głośne czytanie

     • Nowa galeria Głośne czytanie została dodana do albumu fotograficznego

      23.listopada ponownie odwiedziła nas pani z Miejskiej Biblioteki Publicznej filia 17 i przeczytała nam dwie książeczki - o specjalnym, bo różowym duszku i o małych czarownicach. Obydwie bajki bardzo nas zaciekawiły.

     • DYPLOM

     • Za aktywny udział w Dniu Praw Dziecka, po złożeniu raportu otrzymaliśmy dyplom. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom :)

     • Bajkowa kraina -Kopciuszek

     • 21. listopada wszystkie grupy uczestniczyły w kolejnych zajęciach z serii "Bajkowa Kraina" prowadzonych przez nauczyciela bibliotekarza z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej. Tym razem dzieci wyruszyły do krainy Kopciuszka- oceniały postępowanie bohaterów, brały udział w zabawach matematycznych i ruchowych związanych z baśnią, a na koniec kolorowały karocę.

      Dziękujemy serdecznie pani Ani za kolejne spotkanie i wspólne zabawy :)

     • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

     • 20. listopada nasze przedszkolaki obchodziły Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF. Wszystkie dzieci przyszły w tym dniu ubrane na niebiesko jako znak solidarności z wszystkmi dziećmi na świecie również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Podczas zabaw i zajęć dzieci poznały "Prawa Dziecka", słuchały tematycznych bajek, piosenek, oglądały bajki edukacyjne, uczestniczyły w integracyjnych zabawach muzyczno- ruchowych i wykonały piękne plakaty. 

     • Listopad u Misiów

     • Listopad rozpoczęliśmy urodzinowo- razem z Piotrkiem świętowaliśmy jego 3 urodzinki :-) Jeszcze raz 100 lat Piotruś!

      Pierwsze tygodnie minęły nam na zabawach związanych z poznawaniem  różnych rodzajów domów ludzkich i zwierzęcych. Przygotowywaliśmy się również do uroczystych obchodów Święta Niepodległości, poznaliśmy polskie symbole narodowe, wiersz "Barwy ojczyste" i kilka legend. Rozmawialiśmy też o różnych zwierzątkach, które można hodować w domu, poznaliśmy zasady opieki nad nimi. Sylwety zwierząt i kostkę do gry wykorzystaliśmy do zabaw matematycznych. A na sali gimnastycznej ćwiczyliśmy nasze mięśnie pokonując tor przeszkód, urządziliśmy też pierwsze zawody drużynowe- było dużo emocji! :-)

      Gościliśmy ponownie mamę Hani z kolejną porcją bajek, tym razem o przyjaźni. Dziękujemy :-)

      16. listopada odwiedziła nas mama Hani z nowymi bajkami. Wysłuchaliśmy kilku opowieści: o marzeniach pewnego krecika, o trzech krokodylach na przyjęciu oraz o tym jak ważna jest akceptacja siebie. Na zakończenie spotkania, każdy mały, uważny słuchacz  otrzymał w prezencie zakładkę do książki.  Dziękujemy mamie Hani za kolejne spotkanie i "zakładkowe niespodzianki" :-)

      Listopad zakończyliśmy urodzinowo. Razem z Maksem świętowaliśmy jego 4 urodzinki. 100 lat Maksiu :) 

     • Narodowe Święto Niepodległości

     • 10. listopada w naszym przedszkolu uroczyście obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku po raz kolejny, przystąpiliśmy do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła do hymnu" i wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy o godz. 11:11. Następnie wszystkie przedszkolaki obejrzały film edukacyjny o polskich symbolach narodowych i tradycji obchodów święta 11. listopada. 

      #SzkołaDoHymnu

      Bardzo dziękujemy Rodzicom za przygotowanie biało-czerwonych strojów dla dzieci :-)

     • Dzień Postaci z Bajek

     • 7. listopada dzieci z grupy "Misie", obchodziły Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Chociaż zgodnie z kalendarzem dzień ten przypada na 5. listopada nie mogliśmy pominąć tak wyjątkowego dnia. To dla najmłodszych przedszkolaków wspaniała okazja do poznawania bajkowych i baśniowych bohaterów, szczególnie tych książkowych. Dzieci mogły przebrać się za wybraną postać, wcielić się w rolę by w pełni przeżywać razem z nimi wyjątkowe przygody. W tym dniu odbyły podróż do krainy Czerwonego Kapturka i razem z nim "wędrowały" po lesie rozwiązując różne zagadki logiczne i sprawnościowe związane z baśnią. Na koniec wszyscy bajkowi bohaterowie cieszyli się i tańczyli, bo ostatecznie historia Czerwonego Kapturka zakończyła się szczęśliwie.  

     • Spotkanie z ratownikiem medycznym

     • 6. listopada nasze przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu z ratownikiem medycznym i maskotką ratownictwa - Lwem. Dzieci poznały numery alarmowe, zasady wzywania i udziela pomocy. Wykonywały masaż serca pluszowym maskotkom. Każda grupa miała również okazję oglądania wnętrza i wyposażenia karetki. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i naklejki- odznaki "Pomocnika Ratownika".

      Serdecznie dziękujemy rodzicom Aleksa za profesjonalne przygotowanie spotkania z przedszkolakami o tak ważnym i trudnym zagadnieniu. 

     • Listopad u "Kogucików "

     • Nowa galeria Listopad u "Kogucików " została dodana do albumu fotograficznego

      Ten dość ponury miesiąc zaczynamy bardzo miło, gdyż gościmy Rodziców - mamusię Toli, mamusię Miłosza i tatusia Huberta, którzy przyszli nam poczytać. Bardzo dziękujemy za mile spędzony czas i zapraszamy na kolejne spotkania w ramach akcji "Cała Polska czyta Dzieciom".

      W poniedziałek 27.listopada świętowaliśmy urodzinki Zuzi, która wraz z mamusią, przygotowała słodkie niespodzianki dla wszystkich z grupy. Zuziu, bardzo Ci dziękujemy i życzymy spełnienia marzeń!

   • Kontakty

    • Miejskie Przedszkole Nr 73 im. Misia Uszatka w Katowicach
    • 32 206 20 32
    • ul. Słoneczna 77 a 40 - 136 Katowice Poland
    • facebook.com/mp73uszatkowe
    • mp73katowice.bip.gov.pl
  • Galeria zdjęć

    brak danych