• Luty u Misiów

• Szpital Pluszowego Misia - zajęcia o tym jak dochodzi do infekcji.

Zabawy w "Bajkowej krainie" z panią z Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej.

Serdecznie dziękujemy za kolejną porcję bajkowych zabaw:)

Nasze zabawy

Głośne czytanie z mamą Hani. Dziękujemy:)

• Luty u Kogucików

• Szpital Pluszowego Misia- zajęcia o tym jak dochodzi do infekcji

Zrealizowaliśmy projekt edukacyjny BUDOWLE. Podczas zabaw i zajęć byliśmy  architektami i budowniczymi.W trakcie naszych działań powstało wiele prac plastycznych i konstrukcyjno-technicznych. Finałem było zbudowanie kolorowego osiedla z tekturowych pudełek. Każdy zabrał swój domek do swojego domu aby pokazać rodzicom i może coś jeszcze wymyślić wspólnie z nimi......

"Koguciki" przez dwa dni tworzyły swoje kolorowe karmniki - wykorzystały do tego plastelinę, kredki, farby oraz kaszę jaglaną. "Dzieła" można podziwiać na wystawie w szatni. Pod koniec realizowanej tematyki zdobyły sprawność PRZYJACIELA PTAKÓW - każdy samodzielnie wykonał swój okolicznościowy medal.

• Luty u Zajączków

• Zajączki z wizytą w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej na zajęciach z elementami programowania z wykorzystaniem robotów-  "Odczarowane kodowanie- kodujemy więcej wiemy".

Dzień Niedźwiedzia Polarnego dla klimatu.

"A nade wszystko szanuj mowę twą ojczystą..." (F.K. Dmochowski)

„Dbaj o język i mów poprawnie, ładnie, wyraźnie oraz dokładnie, bo kto nie ćwiczy często języka, ten się w mówieniu potem potyka” (M. Strzałkowska)

W ramach obchodów "Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego" (21. lutego) Zajączki wzięły udział w zabawach z "łamańcami językowymi". Z naszej przedszkolnej biblioteczki wybraliśmy wiele ciekawych książeczek dedykowanych zabawom logopedycznym. Chętne dzieci próbowały samodzielnie czytać "wierszyki łamiące języki". Nie było łatwo, ale daliśmy radę, co sprawiło nam wiele radości i śmiechu podczas wszystkich wyzwań językowych :-) Dzieci poznały też, wybrane polskie przysłowia - w grupach tworzyły ilustracje przedstawiające ich znaczenie.

Ratownicy Czytelnictwa tu działają!

Każda okazja do spotkania z książką jest dobra, więc ją wykorzystujemy - w kalendarzu "Dzień Dinozaura"- dlaczego nie?!. Zgromadziliśmy wspólnymi siłami książeczki, figurki, pluszaki i zabawa gotowa.

Podczas poniedziałkowej wizyty w bibliotece poznaliśmy kolejne państwo -Argentynę. Najszybszym naszym skojarzeniem z tym krajem był oczywiście Leo Messi :-)

Ostatni tydzień lutego mija nam na poznawaniu wybranych zawodów.

Nasze zmysły

• Festiwal piosenki bajkowej

• 20. lutego w naszym przedszkolu odbył się konkurs wokalny pn "Festiwal piosenki bajkowej". Wzięło w nim udział czworo solistów z pobliskich przedszkoli. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i gratulujemy. Byliście wspaniali! :-)

Laureaci:

I miejsce: Lena L. z Miejskiego Przedszkola nr 27
                             Hanna D. z Miejskiego Przedszkola nr 52

II miejsce: Natalia B. z Miejskiego Przedszkola nr 6

III miejsce: Oliwier G. z Miejskiego Przedszkola nr 50

• Dzień Kota

• 17. lutego, z okazji Światowego Dnia Kota, w każdej grupie pojawiły się kocie zabawy, opowieści, bajki, fakty i ciekawostki z życia kotów oraz kocie rękodzieła w wykonaniu dzieci. Dzieci przyniosły w tym dniu do przedszkola książeczki o kotach, zdjęcia swoich pupili, pluszaki-kotki lub przebrały się za te zwierzaki. Utworzyły w swoich salach kąciki z książkami o kotach. Dla naszych małych "kociarzy" to był wyjątkowy dzień :-)

O naszych zabawach z poznawaniem kotów i zwyczajach związanych z obchodami tego dnia, przeczytacie więcej w naszej relacji na stronie miesięcznika Bliżej Przedszkola. Zachęcamy do oglądania: https://blizejprzedszkola.pl/wpis-21294,dzien-kota

• Tłusty Czwartek

• W przedszkolu "Dzień Pączka", w tym roku 16. lutego, dzień wyczekiwany przez dzieci, bo zapachy dochodzące z kuchni kusiły nas już poprzedniego dnia :-) Przedszkolaki wiedzą jak dbać o zdrowie i dobrą formę, więc już przed zjedzeniem pączków była oczywiście gimnastyka, zabawy ruchowe, a później słodka degustacja :-) Smakowały nam wyśmienicie, bo robione u Misia Uszatka :-)

• Walentynki

• 14. lutego świętowaliśmy Walentynki :) W przedszkolu to wspaniała okazja do rozmów, zabaw związanych z uczuciami, emocjami i relacjami między dziećmi. Dzieci starsze poznały legendę związaną z postacią św. Walentego oraz współczesnym zwyczajem wręczania kartek walentynkowych. Słuchały  też wybranych bajek, opowiadań o miłości i budowaniu przyjaźni. Walentynkowe symbole wykorzystaliśmy do zabaw matematycznych i językowych. W tym dniu oczywiście dzieci wykonały również własne walentynki :)

• Spotkanie z policjantem

• 8. lutego nasze przedszkolaki odwiedził Pan dzielnicowy. Podczas spotkania dzieci przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, dowiedziały się jak ważne jest noszenie odblasków po zmroku oraz jak zachować się podczas spotkania z agresywnym psem. Z wielkim zainteresowaniem wszyscy oglądali akcesoria z wyposażenia policjanta i witali się z maskotką katowickiej policji- psem Sznupkiem. Na pamiątkę dzieci otrzymały naklejki-odznaki.

Dziękujemy Panu Krystianowi z II. Komisariatu Policji za to spotkanie :-)

• Rekrutacja na nowy rok szkolny 2023/2024

• Wkrótce rusza rekrutacja na nowy rok szkolny 2023/2024. Wszystkie szczegóły dotyczące kryteriów i terminów znajdą Państwo w zakładce REKRUTACJA 2023/2024- plik Zarządzenie Prezydenta Miasta Katowice-rekrutacja 2023-2024.

Przypominamy Państwu, że rekrutacja na nowy rok szkolny dotyczy wszystkich dzieci, tych obecnie uczęszczających do przedszkola również.