• Zajączki w Bibliotece

     • 5. grudnia Zajączki odwiedziły kolejny raz bibliotekę. To drugie zajęcia z serii "Dookoła świata, w których uczestniczyliśmy w tym roku szkolnym. Poznaliśmy już Czechy, a ostatnio Finlandię. Ciekawi jesteśmy jaki będzie następny kraj i bajki z nim związane :-)

     • Górnik- poznajemy zawody

     • W piątek, 2 grudnia nasze przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach z serii "Poznajemy zawody-górnik", które prowadziły dla dzieci panie z Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej. PanI Joannie i pani Katarzynie serdecznie dziękujemy za kolejne spotkanie :-)

     • Mikołaj w Przedszkolu

     • 6 grudnia nasze przedszkolaki odwiedzi Św. Mikołaj. Prosimy, aby dzieci miały w tym dniu mikołajowe czapki :-) Podpisane, żeby nie było problemu z odnalezieniem swojej. 

      Dziękujemy :-)

     • Rodzice czytają w przedszkolu

     • Nasze przedszkole wczoraj odwiedziła mama Róży z propozycją kilku fajnych bajek z morałem, dla tych małych i dużych. Dzieciaki słuchały jak zaczarowane. Bardzo dziękujemy za to spotkanie :-)

      Serdecznie zapraszamy kolejnych rodziców na rodzinne czytanie w przedszkolu :-)

     • Spotkanie autorskie z panem Waldemarem Cichoniem

     • Cóż to było za spotkanie!!! :-)

      W piątek, 25 listopada gościliśmy w naszym przedszkolu pana Waldemara Cichonia, autora uwielbianej przez dzieci serii książek o kocie Cukierku. Nasze przedszkolaki również dołączyły do tego grona. Kiedy poznały pierwsze przygody tego kota "z charakterkiem", od razu chciały dowiedzieć się więcej o jego niezwykłych skłonnościach do psot, żartów, rozrabiania i wpadania w tarapaty. Z tym kotem po prostu nie można się nudzić! A czytanie książek o nim, to sama frajda!
      Na spotkaniu z autorem dzieci dowiedziały się m.in., że kot Cukierek istnieje naprawdę i mieszka niedaleko Katowic, choć ma już 16 lat, to nadal lubi czasami coś zbroić :-) Kiedy był młodszy, codziennie odprowadzał swojego małego właściciela do przedszkola, a potem go z niego odbierał. Sami przyznajcie, że to niezwykły kot! :-)
      Pan Waldemar opowiedział dzieciom jak wygląda proces pisania i wydawania książki oraz jak wiele osób musi nad nią pracować, zanim będzie można ją kupić w księgarni lub wypożyczyć w bibliotece. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały również wybranego opowiadania czytanego przez samego Autora. Później był czas na pytania od dzieci - a było ich naprawdę wiele :-) Na koniec dzieci odbierały książki z autografem i imienną dedykacją.  

      Bardzo dziękujemy panu Waldemarowi Cichoniowi za przyjęcie zaproszenia i odwiedzenie naszego przedszkola. Był to dla nas wszystkich, dzień pełen wyjątkowych i niezapomnianych wrażeń. 

      Pozdrowienia dla Cukierka i Tradycji :-) 
       

      P.S. Cała seria o kocie Cukierku jest już w naszej przedszkolnej biblioteczce, za co dziękujemy również naszej Radzie Rodziców, która zakupiła 4 tomiki :-)
      Wszystkim rodzicom dziękujemy za ogromne zainteresowanie. Śmiemy przypuszczać, że przez najbliższe tygodnie książki o kocie Cukierku, będą tymi najbardziej ulubionymi i najchętniej wybieranymi do czytania w domu :-) Czytajcie więc i razem "ratujmy czytelnictwo"!

     • Światowy Dzień Pluszowego Misia

     • Jak ważny dla nas jest ten dzień i postać Misia, nie musimy chyba długo nikogo przekonywać. Misia jedynego w swoim rodzaju, nietuzinkowego i wyjątkowego - Misia Uszatka bo o nim mowa, ten jest najbliższy sercom naszych przedszkolaków. Ale 25. listopada, misiów całe mnóstwo zawitało do naszego przedszkola, żeby wspólnie z dziećmi uczcić swoje święto zabawą, tańcem i piosenką :-)

      Jak misiowo było w każdej grupie zobaczcie w naszej galerii :-)

      Zabawy u Misiów

      Zabawy u Kogucików

      Zabawy u Piesków

      Zabawy u Zajączków

     • Moja ulubiona postać z bajki- wyniki głosowania

     • Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyło się wręczenie nagród uczestnikom konkursu dla dzieci i rodziców. Na ten dzień, wielu naszych przedszkolaków czekało z wielką niecierpliwością. :-)

      Na konkurs dostarczono 38 prac, a w głosowaniu wzięło udział 74 osoby. Organizatorki policzyły wszystkie głosy i na ich podstawie wyłoniły zwycięzców konkursu. Prace z największą liczbą głosów zostały nagrodzone przyznaniem miejsc od 1- 6, a pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia za udział w konkursie. 

                                      I miejsce – Iga D. („Roszpunka”)

                                      II miejsce – Natalia M. („Kraina lodu”)

                                      III miejsce – Filip L. („Król Lew” i „Kubuś Puchatek”)

                                      IV miejsce - Dominik i Wiktor P. („Trzy świnki”)

                                      V miejsce – Kamil Z. (SpongeBob Kanciastoporty”

                                     VI miejsce – Liwia K. („Psi Patrol”)           

      Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za udział, oraz przesyłamy wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników. Wykonaliście wspaniałe prace! :-)       

      Nagrodami w konkursie były m.in. książeczki z bajkami zakupione z puli dotacji przyznanej Przedszkolu w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.  

     • Zajęcia z Panią z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej u Kogucików i Misiów

     • "Magiczna moc bajek"- za nami kolejne zajęcia i zabawy w grupie Kogucików.

      Pani z biblioteki przeczytała dzieciom książkę o Kici Koci, jej obowiązkach w domu. Dzieci układały puzzle bawiły się z chustą animacyjną na koniec zajęć rysowały jak pomagają rodzicom w domu. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach.

      Z kolei grupa Misiów, rozpoczęła poznawanie bohaterów literackich w "Krainie najpiękniejszych bajek"

  • Kontakty

   • Miejskie Przedszkole Nr 73 im. Misia Uszatka w Katowicach
   • 32 206 20 32
   • ul. Słoneczna 77 a 40 - 136 Katowice Poland
   • facebook.com/mp73uszatkowe
   • mp73katowice.bip.gov.pl
 • Galeria zdjęć

   brak danych