• DZIĘKUJEMY

• Serdecznie DZIĘKUJEMY za życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej dla nauczycieli i pracowników naszego przedszkola od Rady Dzielnicy nr 11 Wełnowiec-Józefowiec i Przewodniczącego Rady Pana dr inż. Łukasza Hankusa :-)

• Dzień Edukacji Narodowej w naszym przedszkolu

• Nowa galeria Dzień Edukacji Narodowej w naszym przedszkolu została dodana do albumu fotograficznego

Dzień ten uświetnił występ przygotowany przez dzieci z grupy "Zajączki ". Chociaż pani Ola zapewniała, że "wszelkie podobieństwo do osób rzeczywistych jest przypadkowe", my jednak doskonale wiedzieliśmy, kogo przedstawiają dzieci. "Zajączki " w swych zabawnych wierszykach doceniły pracę każdego pracownika naszego przedszkola. Bardzo dziękujemy Dzieciom i Rodzicom za miłe upominki z okazji naszego święta :)

• Nagroda Śląskiego Kuratora Oświaty

• Niezwykle miło nam poinformować, że nasza nauczycielka Pani mgr Elżbieta Gruszka w dn. 10.10.2023r. podczas uroczystości w Sali Marmurowej Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach została uhonorowana nagrodą Śląskiego Kuratora Oświaty, za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczo-opiekuńczej.

Jesteśmy bardzo dumni! Serdecznie GRATULUJEMY Pani Elu !!! :-)

• Spotkanie z policjantami

• 3. października nasze przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu z policjantami dzielnicowymi i Sznupkiem w ramach akcji "Bezpieczni na drodze". Panowie policjanci przypomnieli dzieciom podstawowe zasady dotyczące bezpiecznego poruszania się po drodze i podróży autem a potem przedszkolaki oglądały w ogrodzie przedszkolnym policyjny radiowóz. Dziękujemy Panom policjantom za wizytę.

• Dzień Głośnego Czytania

• Nowa galeria Dzień Głośnego Czytania została dodana do albumu fotograficznego

W tym dniu odwiedziły nas panie z Miejskiej Biblioteki Publicznej filia17 i przeczytały bardzo interesujące bajki.

Misie również obchodziły ten szczególny dzień- z tej okazji wszystkie dzieci bardzo chętnie przystąpiły do ogólnopolskiego projektu pod hasłem "Mały Miś w świecie wielkiej literatury" i razem z naszym grupowym Misiem "Tulisiem" będą czytać bajki także w domu z rodzicami. "Tuliś" już wyruszył w pierwszą podróż do domu przedszkolaka.  Czekamy na jego powrót- jesteśmy bardzo ciekawi jakich bajkowych bohaterów poznał:)

• Dzień Chłopaka

• W tym roku świętowaliśmy na sportowo w naszym ogrodzie przedszkolnym. Udział w zabawach brały  także dziewczynki.  Dziękujemy Radzie Rodziców za upominki dla wszystkich dzieci.

Misie tym razem nie na sportowo ale u nas również było bardzo wesoło- każdy chłopak zadowolony i  uśmiechnięty :)

• Bajkowa Kraina

• 27. września nasze przedszkolaki rozpoczęły cykl spotkań pod hasłem "Bajkowa Kraina" z panią Anią - nauczycielem bibliotekarzem z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej. Dzieci wysłuchały bajki, brały udział w zabawach wiązanych z jej treścią oraz kolorowały wybranych bohaterów.

Spotkanie u "Piesków".

Spotkanie u Misiów

Spotkanie u "Kogucików "

• Wrzesień u Zajączków

• Wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej FIlia Nr 17- zajęcia z serii "Dookoła świata".

Zabawy w ogrodzie i poszukiwanie kasztanów.

• Wrzesień u Misiów

• Poznajemy zasady bezpieczeństwa na drodze oraz oznaki jesieni.

"Koła dookoła"- rozpoznajemy kształty.

Wesoło spędzamy czas na zabawach dowolnych w ogrodzie przedszkolnym.

Nasze najmłodsze przedszkolaki powoli poznają zasady panujące w przedszkolu. Dzieci zwiedziły już sale innych grup i salę gimnastyczną, poznały swoje imiona, zawarły z nauczycielem tzw. " kodeks przedszkolaka", którego zasady obiecały codziennie przestrzegać, wspólnie bawiły się na placu zabaw. Codziennie razem śpiewają i bawią się przy muzyce, a towarzyszy im Miś Uszatek, który na każdym kroku pokazuje maluchom, że przedszkolakiem fajnie być! :-)

• Wizyta tatusia Aleksa u Piesków

• "Pieski" gościły (22.09) u siebie w grupie tatusia Aleksa, który opowiadał o swoim zawodzie ratownika medycznego. Rozmawiał o udzielaniu pierwszej pomocy, ratowaniu poszkodowanych, numerach alarmowych, bezpiecznej zabawie dzieci. "Pieski" w tym dniu wykonywały "domowe apteczki", które zabrały do domu. Ponadto zdobyły sprawność "Małego ratownika" w ramach realizowanego programu "Uszatkowa karuzela zawodów". Dziękujemy za ciekawe spotkanie oraz kolorowanki Zapraszamy kolejnych rodziców.

• Koguciki witają jesień

•   Koguciki doświadczyły, że jesień wcale nie musi być smutna i ponura - raczej jest wesoła i kolorowa! Dowiedziały się też, że pory roku kolejno po sobie następują i mimo, że lato odeszło, za rok wróci do nas. Dzieci poznały dary, który jesień nam przynosi i nauczyły się rozpoznawać oznaki jesieni. A wszystko to poprzez zabawy:)