• Luty u Kogucików

• Obchodzimy "walentynki" jako dzień przyjaźni. Poznawaliśmy różne rodzaje miłości, np. miłość dzieci do rodziców, rodziców do dzieci. Koguciki wykonały kartki walentynkowe dla swoich rodziców, poznały różne słynne bajkowe pary, zagrały w serduszkowe domino i ... świetnie się bawiły ;)

Dziękujemy mamie Zuzi za gadżety, które wykorzystałyśmy do dzisiejszego świętowania :)

"Marysia i wycieczka do zoo" do książeczka, wokół której skupiły się dzisiejsze zabawy podczas kolejnej wizyty pani z Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej.

W tygodniu związanym z bajkami poznawaliśmy bohaterów róznych bajek, dowiedzieliśmy się, czym jest morał i jak go należy wykorzystać w życiu codziennym, kolorowaliśmy ogrooooomną kolorowankę, za którą dziękujemy mamusi Piotrusia oraz odwiedziliśmy bibliotekę, w której dowiedzieliśmy się jak wypożyczać książki.

Pod koniec lutego naszą salą zawładnęły dinozaury. Układaliśmy dinopuzzle, poznawaliśmy fakty z ich życia, powtarzaliśmy trudne nazwy dinozaurów, bawiliśmy się pieczątkami oraz poznaliśmy piosenkę w języku angielskim 'I'm a huge dino'.

• Luty u Piesków

•  Kosmiczna tematyka jest dla nas bardzo ciekawa. Ostatnio naszymi gośćmi w sali były ufoludki.......Zobaczcie jak wspólnie bawiliśmy się. Z figur geometrycznych ułożyliśmy dla nich specjalne pojazdy, aby mogły wrócić z powrotem na swoją planetę:)

Serduszkowo - walentynkowe zabawy zdominował kolor czerwony, bo jakby inaczej:) Ten dzień upłynął nam w bardzo miłej atmosferze. Każdy wracał do domu z kilkoma walentynkami.

Informujemy rodziców, że rozpoczęliśmy trzecią część kart pracy.

W dniu 16 lutego nasz kolega TOMEK obchodził w przedszkolu swoje 6 urodziny. Wszystkie 'Pieski" głośno zaśpiewały tradycyjne "Sto lat" i złożyły życzenia. Wszystkiego najlepszego drogi solenizancie! Dziękujemy za poczęstunek.

Dziękujemy mamusi Lenki za podzielenie się swoimi wspomnieniami z dzieciństwa, które miało miejsce w dniu 16 lutego. Świetnie bawiliśmy się skacząc "w gumę", W przedszkolu mamy takie kolorowe gumy, więc będziemy usprawniać nasze mięśnie nóg, równowagę i koordynację wzrokowo-ruchową .Dziękujemy jeszcze raz za wspólną zabawę i zapraszamy kolejnych rodziców.

W lutym wykonaliśmy wiele badań i eksperymentów. Poznawaliśmy właściwości wody, oleju, sody, magnesu, obserwowaliśmy różne reakcje i zjawiska. Podczas "burzy mózgów" i dyskusji dochodziliśmy do wspólnych wniosków. Poznaliśmy wiele ciekawostek.

Kolejnym rodzicem, który podzielił się wspomnieniami z dzieciństwa był tatuś Natalki. W dniu 23 lutego zaprezentował "Pieskom" zabawę "Kapsle". Wykonane plansze i plastikowe zakrętki zachowamy do kontynuowania poznanej zabawy w najbliższym czasie.  Dziękujemy za poświęcony czas i bardzo miłe spotkanie.

• Luty u Misiów

• Zabawy kosmiczne :-)

Bajkowy tor przeszkód

Świętowaliśmy urodzinki Maxa, 100 latek życzymy! Gościliśmy też mamę Hani z kolejnymi bajkami z serii o uczuciach. Dziękujemy za kolejne spotkanie :)

• Zabawki za pieniążki z puszek

• Pierwsza grupa - "Koguciki" otrzymała już zabawki zakupione za pieniążki uzbierane przez rodziców. Dzieci bardzo ucieszyły się z prezentów. Otrzymały klocki miniwafle, zestaw fryzjerski, zestaw małego majsterkowicza, matę-dywan do zabaw ruchowych i układankę z ludzikiem. Bardzo dziękujemy Rodzicom za hojność!

"Pieski" bardzo dziękują za prezenty z "mikołajkowej puszki", za: relaksujące klepsydry, kolorowe kalejdoskopy, gumę animacyjną oraz pudełko różnorodnych koralików do nawlekania.

• Dzień Kota

Młodsze dzieci bawiły się w przedszkolu. Poznawały bajkowe koty, rozpoznawały rasy kotów, bawiły się w kocie zabawy, wykonywały maski kotów i fantazyjne koty w kolorach tęczy. Misie i Koguciki przyniosły do przedszkola kocie gadżety - pluszaki, książeczki, a niektóre nawet same przebrały się za kotki. Wysłuchały także kilku kocich opowieści i nauczyły się, w jaki sposób należy opiekować się kotkiem w domu.

• Walentynki

• 14 lutego w naszym przedszkolu dominował kolor czerwony, bo to ulubiony kolor miłości. Z okazji Walentynek dzieci wzięły udział w zabawach umacniających więzi koleżeńskie i przyjacielskie oraz rozwijające umiejętność okazywania uczuć. Walentynki to nie tylko święto zakochanych, ale również wspaniała okazja by celebrować  przyjacielskie relacje i sympatię wobec siebie nawzajem. Przedszkolaki poznały również wybrane bajki i opowadania o miłości i przyjaźni.

Walentynki u Misiów

W tym dniu, odwiedziła nas po raz koejny pani z biblioteki pedagogicznej i zaprosiła nas do wspólnych zabaw na podstawie bajki "Marysia i wycieczka do zoo".  Świętowaliśmy również urodziny Hani. Haniu- życzymy 100 lat! i dziękujemy za miłe niespodzianki.

Dziękujemy serdecznie mamie Uli za wyjątkowe balony z serduszkowymi konfetti i pozostałym rodzicom za przygotowanie dla dzieci strojów i walentynkowych gadżetów :-)