• Spotkanie z ratownikiem medycznym

     • 6. listopada nasze przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu z ratownikiem medycznym i maskotką ratownictwa - Lwem. Dzieci poznały numery alarmowe, zasady wzywania i udziela pomocy. Wykonywały masaż serca pluszowym maskotkom. Każda grupa miała również okazję oglądania wnętrza i wyposażenia karetki. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i naklejki- odznaki "Pomocnika Ratownika".

      Serdecznie dziękujemy rodzicom Aleksa za profesjonalne przygotowanie spotkania z przedszkolakami o tak ważnym i trudnym zagadnieniu. 

     • Listopad u "Kogucików "

     • Nowa galeria Listopad u "Kogucików " została dodana do albumu fotograficznego

      Ten dość ponury miesiąc zaczynamy bardzo miło, gdyż gościmy Rodziców - mamusię Toli, mamusię Miłosza i tatusia Huberta, którzy przyszli nam poczytać. Bardzo dziękujemy za mile spędzony czas i zapraszamy na kolejne spotkania w ramach akcji "Cała Polska czyta Dzieciom".

      W poniedziałek 27.listopada świętowaliśmy urodzinki Zuzi, która wraz z mamusią, przygotowała słodkie niespodzianki dla wszystkich z grupy. Zuziu, bardzo Ci dziękujemy i życzymy spełnienia marzeń!

     • Pasowanie na Przedszkolaka

     • 27. października nasze najmłodsze przedszkolaki zostały oficjalnie przyjęte w poczet społeczności przedszkolnej podczas uroczystego "Pasowania na Przedszkolaka". Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w krótkiej inscenizacji- wspólnie recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły. Na koniec złożyły uroczyste przyrzeczenie, że będą "zgodnie się bawić i pilnie uczyć, by swoich rodziców i pań nigdy nie zasmucić" :) Potem Pani Dyrektor pasowała każde dziecko na "prawdziwego Przedszkolaka". Misie obiecały w obecności swoich rodziców, że będą codziennie spisywały się wzorowo, a więc drogie Przedszkolaki- Miś Uszatek trzyma Was za słowo! :)

     • Październik u Misiów

     • Misie po raz pierwszy i na pewno nie ostatni działały kulinarnie- wspólnie upiekły ciasto dyniowe. Pomocników do odmierzania i mieszania składników było bardzo wielu. Ciasto smakowało wspaniale! Tak twierdzili wszyscy mali i duzi degustatorzy :)

      W październiku Misie poznawały dary jesieni z lasu, sadu i ogrodu, rozpoznawały wybrane gatunki drzew na podstawie kształtu ich liści  i owoców.

      Świętowały też, wspólnie po raz pierwszy, urodzinki w naszej grupie. Leon, 100 lat!!!

      Kolejne urodzinki za nami- Miłosz 100 lat!!!

      W tym miesiącu gościliśmy u nas mamę Hani, która odwiedziła nas z fajnymi bajkami: "Tuptozaur" i "Koala, który się trzymał". Dziękujemy za tę wizytę :) Nasza przedszkolna akcja " Rodzice czytają w przedszkolu" nadal trwa! Zapraszamy do nas kolejnych chętnych :)

     • Październik u "Kogucików "

     • W czwartek gościliśmy w naszej grupie mamusię Hani, która - w ramach akcji Cała Polska czyta Dzieciom, przeczytała nam dwie książeczki. Pierwsza to o żółwiku Franklinie pt. "Franklin ma zły dzień" i druga o owadach. Bardzo dziękujemy za miłe spotkanie i zapraszamy ponownie! 

      Obchody Międzynarodowego Dnia Zwierząt. Dzieci w tym poprzebierały się za wybrane zwierzątka oraz przyniosły pluszowe zwierzaki. Wszystko to po to, by lepiej zrozumieć los zwierząt. W trakcie zabaw dzieci poznały obowiązki ludzi wobec zwierząt, dowiedziały się jak należy opiekować się zwierzętami i jak można im pomóc. Oglądając prezentację poznały zwierzęta mieszkające w Polsce. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie dzieci do dzisiejszych zajęć.

      Urodzinki Natana.

      Dzisiaj swoje urodzinki obchodził Natan. Życzymy Ci, Natanku dużo zdrówka, uśmiechu, spełnienia marzeń! Sto lat!

      Pyszny i zdrowy sok warzywno-owocowy :)

      Wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola marchewki i jabłka, z których powstał pyszny sok. Każde dziecko, pod czujnym okiem pani Kasi, brało udział w produkcji soczku. Koguciki częstowały się wzajemnie i obiecały, że od dzisiaj będą zjadały surówki, owoce i warzywa ;)

      Urodzinki Hani

      Również w październiku swoje urodzinki obchodziła Hania. Po wspólnym odśpiewaniu "Sto lat!", dzieci składały solenizantce życzenia, a Hania częstowała swoich gości galaretkami. Wszystkiego najlepszego,  Haniu!

     • Obchody Dnia Kundelka

     • Celem obchodów Dnia Kundelka jest uwrażliwienie dzieci na los zwierząt,  wyjaśnienie na czym polega opieka nad zwierzętami,  wyrabianie odpowiedzialności i poczucia obowiązku wobec swoich pupili. Koguciki i Pieski w trakcie zabaw uczyły się jak zostać prawdziwym przyjacielem zwierząt. 

     • Październik u Piesków

     • Pieski na poczcie

      Z okazji Dnia Poczty Polskiej - Dnia Listonosza "Pieski" były z wizytą w pobliskim punkcie pocztowym i złożyły życzenia Pani, która tam pracuje - obsługuje klientów. Przed wejściem była ustawiona duża skrzynka z napisem POCZTA, do której z dwóch stron można wrzucać listy. Poznaliśmy wnętrze i wyposażenie punktu oraz dowiedzieliśmy się o pracy zawodowej osób tam pracujących, w tym listonosza. Po powrocie do przedszkola każdy samodzielnie złożył i wykonał kopertę, znaczek i narysował obrazek dla rodziców. Gotowy list każdy "listonosz" zaniósł do swojego domu.

      U nas takie nowości: poznaliśmy liczbę i cyfrę 1 oraz 2, literę O, codziennie pracujemy w książkach, urządzamy jesienny kącik przyrody, poznajemy dary jesieni, bawimy się kasztanami, gramy na instrumentach perkusyjnych, sprawnie przebieramy się do strojów gimnastycznych i chętnie ćwiczymy, chętnie podejmujemy obowiązki dyżurnych,  codziennie wychodzimy do ogrodu. Bawimy się i pracujemy! 

      "Pieski, Pieski fajne są, fajne są, fajne są, do przedszkola chodzić chcą, raz, dwa, raz, dwa, trzy!" - to nasza piosenka. Nic dodać - nic ująć:)

      4. października 5 urodziny obchodził Arturek, 100 lat śpiewały dzieci jubilatowi.

      5 październik to dzień, który długo zostanie w pamięci naszej Lenki..... Tak bardzo była szczęśliwa z obchodów swoich 5 urodzin. Kochana solenizantko, życzymy Ci wiele radości, spełnienia marzeń i duuuużo zdrówka. Lenko 100 lat! Dziękujemy za słodkie niespodzianki.

      Pieski zrobiły sałatkę owocową. Uczyły się bezpiecznie posługiwać nożem. Była też wspólna degustacja. Dzieciom bardzo smakowała wykonana przez nich sałatka.

     • Detektyw Kot w MDK Dąb

     • 19. października nasze przedszkolaki uczestniczyły w spektaklu muzycznym Teatru Kultureska pt. "Detektyw Kot", na deskach sceny w MDK Filia Dąb. Interaktywny zagadkowy spektakl o tematyce ekologicznej bazujący na baśni o "Kocie w butach" zachwycił wszystkie dzieci. Na scenie odbywał się wyjątkowy koncert Kotki w butach-Maryli Kotowicz, przerwany niestety na skutek kradzieży jej najlepszych koncertowych butów. Interaktywne śledzwto rozpoczął wówczas Detektyw Kot i jego asystentka Kocimiętką. Dzieci rozwiązywały ekologiczne zagadki, słuchały proekologicznych piosenek, poznały właściwe nawyki ekologiczne i  sposoby pozyskiwania naturalnych źródeł energii. W czasie dochodzenia rozwiązały też zagadkę: "Czy kotom potrzebne są buty?"

     • DZIĘKUJEMY

     • Serdecznie DZIĘKUJEMY za życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej dla nauczycieli i pracowników naszego przedszkola od Rady Dzielnicy nr 11 Wełnowiec-Józefowiec i Przewodniczącego Rady Pana dr inż. Łukasza Hankusa :-)

     • Dzień Edukacji Narodowej w naszym przedszkolu

     • Nowa galeria Dzień Edukacji Narodowej w naszym przedszkolu została dodana do albumu fotograficznego

      Dzień ten uświetnił występ przygotowany przez dzieci z grupy "Zajączki ". Chociaż pani Ola zapewniała, że "wszelkie podobieństwo do osób rzeczywistych jest przypadkowe", my jednak doskonale wiedzieliśmy, kogo przedstawiają dzieci. "Zajączki " w swych zabawnych wierszykach doceniły pracę każdego pracownika naszego przedszkola. Bardzo dziękujemy Dzieciom i Rodzicom za miłe upominki z okazji naszego święta :)

     • Nagroda Śląskiego Kuratora Oświaty

     • Niezwykle miło nam poinformować, że nasza nauczycielka Pani mgr Elżbieta Gruszka w dn. 10.10.2023r. podczas uroczystości w Sali Marmurowej Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach została uhonorowana nagrodą Śląskiego Kuratora Oświaty, za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczo-opiekuńczej.

      Jesteśmy bardzo dumni! Serdecznie GRATULUJEMY Pani Elu !!! :-)

  • Kontakty

   • Miejskie Przedszkole Nr 73 im. Misia Uszatka w Katowicach
   • 32 206 20 32
   • ul. Słoneczna 77 a 40 - 136 Katowice Poland
   • facebook.com/mp73uszatkowe
   • mp73katowice.bip.gov.pl
 • Galeria zdjęć

   brak danych