Deklaracja Dostępności Cyfrowej:
Miejskie Przedszkole Nr 73 im. Misia Uszatka w Katowicach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z Ustawą z dnia 04 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strona internetowa: www.mp73.edupage.org oraz https://mp73katowice.bip.gov.pl/
Data publikacji strony internetowej: 20.02.2018 r.
Status pod względem dostępności:
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 04 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
- nie wszystkie obrazy (zdjęcia) dodane do treści strony posiadają tekst alternatywny pozwalający zapoznać się z treścią obrazu
- brak opisów zdjęć, tekstu alternatywnego dla czytników obsługiwanych przez osoby niepełnosprawne
- część plików nie jest dostępna cyfrowo, dokumenty w PDF nie są dokumentami edytowalnymi
- filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych,
wyłączenia:
- część treści pochodzi ze strony, która została zaprojektowana przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej,
- administratorzy/redaktorzy dokładają wszelkich starań, aby dane zamieszczone na stronie były zrozumiałe oraz formatowane w sposób zgodny z zasadami dostępności;
ułatwienia:
- podświetlane linki
Oświadczenie sporządzono: 26.06.2020 r.
Oświadczenie zostało ostatnio poddane przeglądowi:
Sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe:
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobami kontaktowymi są: Aleksandra Felis – Gajtkowska oraz Agnieszka Gajo, adres e-mail: mp73@o2.pl. Tą samą drogą można składać wnioski o udostepnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Postępowanie odwoławcze:
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu, można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp.
Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później,
niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności
lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.Dostępność architektoniczna:
Budynek jest dwupoziomowy, podpiwniczony Do budynku prowadzą dwie drogi:
- Pierwsza to osiedlowa uliczka, biegnąca od ulicy Słonecznej do głównego wejścia do budynku. Drzwi główne zamknięta są w celu bezpieczeństwa dzieci. Dzwonek główny znajduje się przed drzwiami po ich lewej stronie. Trzeba pokonać kilka stopni schodów. Nie ma podjazdu dla wózka, windy, platform.
- Druga droga prowadzi także od ulicy Słonecznej, wejście od strony piwnicy. Tu wejście do budynku posiada 1 stopień schodów.
Przedszkole posiada miejsca parkingowe, bez wyznaczonych miejsc dla osób niepełnosprawnych.
Dyrektor jednostki wyraża zgodę na wejście z psem asystującym, pod warunkiem, że w danym momencie nie przebywają dzieci.
W przedszkolu nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub on-line.
Aplikacje mobilne:
Podmiot nie posiada aplikacji mobilnych.