• Prezenty pod choinką

• Nasze przedszkolaki znalazły pod choinką piękne prezenty od Dzieciątka :-) Najstarsze grupy już je odpakowały i doskonale się nimi bawiły-  z nowych klocków powstały wspaniałe budowle.

U Kogucików duża paczka prezentowa okazała się wielkim zestawem kolorowych klocków- strzał w  dziesiątkę! Doskonale pasują do posiadanych przez nas zestawów. Dziękujemy :-)

• Jasełka u Zajączków

• 22. grudnia grupa Zajączków zakończyła tydzień uroczystości z udziałem rodziców, przedstawiając dla nich inscenizację świąteczną. Dzień wcześniej dzieci występowały dla całej społeczności przedszkolnej. Na zakończenie długo wybrzmiewały brawa. Zajączki- było wspaniale!!!

Dziękujemy rodzicom za wspólne świętowanie.

• Jasełka u Misiów

• 20. grudnia nasi najmłodsi przedszkolacy, dzieci z gr. "Misie", przedstawiły swoim rodzicom świąteczny występ. To było wspaniałe widowisko, dzieci pięknie prezentowały swoje umiejętności na scenie. Brawo "Misie"!

Dziękujemy wszystkim rodzicom i gościom za wspólne świętowanie :-)

• Jasełka u Piesków

• 20. grudnia również grupa "Piesków" zaprosiła swoich rodziców na wspólne celebrowanie w radosnej, świątecznej atmosferze. Dzieci zaprezentowały "Jasełka" w nieco nowatorskiej odsłonie :-) To był wspaniały występ :-)

Dziękujemy wszystkim rodzicom i gościom za wspólne świętowanie :-)

• Jasełka u Kogucików

• Świąteczne występy- czas start! :-)

19. grudnia dzieci z grupy "Kogucików" wprowadziły swoich rodziców w świąteczny klimat, przedstawiając dla nich tradycyjne jasełka. Mali aktorzy spisali się wspaniale, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Brawo Koguciki!!!

Dziękujemy wszystkim przybyłym rodzicom i gościom za wspólnie spędzony czas w tej niezwykłej atmosferze.

• Grudzień u Kogucików- cd.

• Każdy KOGUCIK wykonał swój łańcuszek z 5 pasków kolorowego papieru, które potem połączyliśmy wg oznaczenia stolików - powstały 3 różnej długości łańcuchy. Kolejnym krokiem było połączenie ich w jeden wspólny - grupowy. Był taaaaki długi, że wystarczył do ozdobienia całej naszej choinki. Cieszymy się bardzo, że udało się nam to wykonać.

• Rodzice czytają w przedszkolu cd. :-)

• 15. grudnia "Koguciki" i Zajączki" odwiedziła mama Jasia i Antka z nową porcją pięknych bajek. U "Kogucików" pani Kasia czytała książeczkę o ulubionym bohaterze dzieci - FRANKLINIE, a u "Zajączków" opowieść o pewnym nisfornym chłopcu, u którego zagościły "serduszka miości". Dzieci w skupieniu wysłuchały pięknie czytanych tekstów. Dziękujemy naszemu gościowi za odwiedziny oraz bombki, którymi udekorowaliśmy nasze grupowe choinki.

• Laureatka konkursu

• Lilianka z grupy "Koguciki" zdobyła I miejsce w miejskim konkursie plastycznym pt. "Domowe zwierzaki słodziaki" zorganizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 66 z oddziałami integracyjnymi im.Majki Jeżowskiej w Katowicach.  Za swoją pracę otrzymała dyplom i nagrodę - wieeeelkie gratulacje! Brawo!

Czyż piesek Lilki nie jest uroczy?

• Koguciki pieką pierniki :-)

• "Koguciki" zamieniły się w cukierników i przez dwa dni wypiekały oraz ozdabiały swoje własne korzenne pierniczki. Bardzo im się podobały te działania, a w szczególności degustacja wypieków oraz posypek:).Po takiej praktyce świetnie sprawdzą się w domowej przedświątecznej kuchni! W tych dniach obchodziliśmy również urodziny Jagódki - jeszcze raz wszystkiego najlepszego! W szatni można też zobaczyć naszą wspólnie wykonaną choinkę.U nas już przedświąteczna atmosfera......

• Wyniki ogólnopolskiego konkursu plastycznego Jesień z Misiem Uszatkiem

• ​​​​​​Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział. Nagrody dla laureatów prześlemy pocztą po Nowym Roku.

W kategorii 3-4 -latków  i 5-6- latków wybrano prace przedstawione poniżej.

W I kategorii wiekowej (3-4 latki):

I MIEJSCE:

Kaja Adamiec, lat 3 i ex aequo Joanna Gawęcka, lat 3, Przedszkole Samorządowe nr 28 w Kielcach

II MIEJSCE:

Daria Zając, lat 4, Przedszkole nr 13 im. Janusza Korczaka w Mysłowicach

III MIEJSCE:

Antoni Matysik, lat 4, Przedszkole nr 1 w Miasteczku Śl.

W II kategorii wiekowej (5-6 latki):

I MIEJSCE:

Wojciech Kaleta, lat 5, Przedszkole Sióstr Nazaretanek w Częstochowie

II MIEJSCE:

Hanna Białas, lat 6, Przedszkole Miejskie nr 12 w Zamościu

III MIEJSCE:

Alicja Ratajska, lat 5, Przedszkole Miejskie nr 4 ,,Stebluś’’ w Lublińcu

Pozostałym uczestnikom również bardzo dziękujemy za udział i wszystkim nauczycielom za przygotowanie prac wspólnie z dziećmi.

• Grudzień u Kogucików

• W naszej sali pojawiła się zielona choinka, którą sami ozdobiliśmy kolorowymi  bombkami i niebieskimi koralikami. Jest jeszcze sporo miejsca na łańcuchy z kolorowego papieru oraz inne ozdoby naszego autorstwa. Ostatnio wykonaliśmy też Mikołajki, które wystąpiły z nami przed prawdziwym Mikołajem w dniu 6 grudnia. Cieszymy się bardzo, że  nasza koleżanka Hania zdobyła III miejsce w Ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. "Jesienny pejzaż". Nagroda przyszła pocztą aż z Bielska-Białej. Gratulujemy!

• Spotkanie z Mikołajem

• 6. grudnia nasze przedszkolaki odwiedził najbardziej wyczekiwany gość- Św. Mikołaj. Radości i zabawy było co niemiara :-) a na koniec wymarzone prezenty! :) Mikołaju dziękujemy Ci za wszystkie prezenty, niespodzianki i wspólną zabawę!!! :-)

Misie i Koguciki

Pieski i Zajączki