Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zajączki: Strona główna: Kształcenie na odległość - Majowa łąka.
Zajączki:Kształcenie na odległość - Majowa łąka
- 71
Zajączki:Kształcenie na odległość- Moja miejscowość, mój region. Moja Ojczyzna.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zajączki: Strona główna: Kształcenie na odległość- Moja miejscowość, mój region.
78Zajączki podczas tygodnia "Moja miejscowość, mój region" wykonały prace plastyczne na temat: "Pocztówka z Katowic", Moje ulubione miejsce w mieście", "Moje miasto, mój kraj za 100 lat" (działanie w ramach projektu "Piękna nasza Polska cała").
Jak dzieci wyobrażają sobie nasze miasto za 100 lat? Część z nich widzi ten przyszły świat z robotami, dronami, rakietami, nowoczesnymi gadżetami np. "turbolatającymi butami", inni przedstawiają go w otoczeniu pięknej przyrody, w ciszy i spokoju z drewnanymi domkami, ogromnymi fontannami; pojawiły się też nowe zwierzęta- ptak z silnikami i nowoczesny motyl :-)
W tej galerii możecie obejrzeć również zdjęcia z tygodnia "Moja ojczyzna", podczas którego dzieci utrwalały polskie symbole narodowe, poznawały legendy, wybrane polskie miasta i ciekawostki związane z krajami UE.
"Czy mnie jeszcze pamiętasz?"
Mamy dla Was dodatkową niespodziankę!
Jest to mini quiz ,,Czy mnie jeszcze pamiętasz?’’. Codziennie przez 3 dni będziemy posyłać Wam po dwie bajki z serii ,,Miś Uszatek’’. Każdą bajkę czyta inna Pani. Waszym zadaniem będzie zgadnąć, która Pani czyta daną bajkę. W najbliższy poniedziałek prosimy o przesłanie odpowiedzi. Tytuł bajki i imię Pani, która ją czyta. We wtorek ogłosimy prawidłowe rozwiązanie i wyniki quizu. Na zwycięzców czekają dyplomy. Życzymy uważnego słuchania i udanej zabawy! START 6 maja! :-)
Pozdrawiamy!
Wasze Panie
Lista dzieci przyjętych do przedszkola na rok szkolny 2020/2021, szczegóły w zakładce Rekrutacja.
Zdalne nauczanie
DRODZY RODZICE ‼️
W sytuacji utrzymujących się i przedłużanych ograniczeń w funkcjonowaniu placówek oświatowych pragniemy Państwa poinformować, że od 15 kwietnia została zmieniona forma realizacji kształcenia na odległość.
W związku z tym, zwracamy się do Osób, które do tej pory tego nie uczyniły, z prośbą o przesłanie wyłącznie na e-maila przedszkola mp73@o2.pl swoich adresów e-mailowych z imieniem i nazwiskiem dziecka.
Na podany adres nauczyciele od 15 kwietnia 🗓 codziennie przesyłają Państwu propozycje zabaw i zadań do realizacji z dziećmi w domu.
Jednocześnie dziękujemy wszystkim Rodzicom za dotychczasowe zaangażowanie w edukację dzieci i współpracę.
Zajączki: Kształcenie na odległość- Dbamy o przyrodę
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zajączki: Strona główna: Kształcenie na odległość- Dbamy o przyrodę.
27
UWAGA!
Informujemy, że decyzją Prezydenta miasta Katowice, przedszkole nie zostanie otwarte od 6.05.2020r..
Misie : Kształcenie na odległość
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Misie : Strona główna: Kształcenie na odległość.
W galerii m.in. biżuteria jako element stroju z surowców wtórnych:-) a pod linkiem dostępne zdjęcia zabaw Filipka
http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,FF7C390DC652CABE0818C477012186D9CC876A9C#/
25Dotarło do nas piękne wykonanie piosenki "Koła autobusu kręcą się", jesteśmy pod wielkim wrażeniem talentu początkującego muzyka :-) Brawo Liwia:-)
Galeria zdalnego nauczania
- 31
Dziękujemy :-)
Bardzo serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za taką niespodziankę :-)
Zajączki: Strona główna: Mali Przedsiębiorcy- działania Zajączków w ramach projektu Mały Miś w świecie wielkiej literatury
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zajączki: Strona główna: Mali Przedsiębiorcy- działania Zajączków w ramach projektu Mały Miś w świecie wielkiej literatury.
W ramach projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” - Mali Przedsiębiorcy dzieci wspólnie z Rodzicami zamieniły się w małych przedsiębiorców. Najpierw w czasie zabaw poszukiwały odpowiedzi na pytanie: Kto to jest przedsiębiorca? Oglądały filmy: „Jak powstają monety?” https://youtu.be/pOwXevZ34rc i „Mennica Polska. Jak się robi pieniądze” https://www.youtube.com/watch?v=FntiUiLncLww; Dzieci oglądały polskie banknoty i monety, poznały znaczenie przysłowia „Grosz do grosza, a będzie kokosza” i projektowały swój własny banknot. Projekty wyszły wspaniale :-)
W drugiej części tego modułu odpowiadały na pytania: Skąd ludzie mają pieniądze? Dlaczego trzeba pracować? Jakie prace wykonują ludzie w celu zarobienia pieniędzy? W jaki sposób Oni planują w przyszłości zarabiać pieniądze? Kim chcą zostać, kiedy dorosną? Oglądały film by dowiedzić się Czy zawsze istniały pieniądze?
„Krótka historia pieniądza”. https://www.youtube.com/watch?v=Y8s3pTobAYo Poznały powiedzenie „Pieniądze szczęścia nie dają”- rozważały czy to prawda. Słuchały bajki „Basia i pieniądze” https://youtu.be/NsTUhvGFZX8 - opowieści o tym, że nie należy oceniać innych ludzi na podstawie tego co mają. Na koniec dzieci zastanawiały się Czy wszystko można kupić za pieniądze? i rysowały swoje pomysły dotyczące odpowiedzi na pytanie "Czego nie można kupić za pieniądze?".Dziękujemy wszystkim Rodzicom za realizację z dziećmi w domu, tej części projektu "Mały Miś...- Mali Przedsiębiorcy oraz za przesłanie zdjęć prac dzieci :-)
6
Zamknięcie placówek przedłużone
Do 24 maja br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty. Nauka będzie się odbywać na odległość. Dziś, 24 kwietnia br. Minister Edukacji Narodowej podpisał nowelizację stosownego rozporządzenia.
Bajka dla dzieci
WYNIKI REKRUTACJI 2020/2021
WAŻNE - Szczegóły z zakładce REKRUTACJA 2020/2021
Psycholog podpowiada
Po kliknięciu w żółte (i jeden niebieski) punkty znajdą Państwo propozycje różnych zabaw i pytań:
- rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne (rozpoznawanie i nazywanie emocji, umiejętności swobodnego rozmawiania o emocjach, radzenia sobie z nieprzyjemnymi emocjami)
- ćwiczenia rozwijające logiczne myślenie
- bajkę wzmacniającą
- zagadkę
Pozdrowienia
Zajączki: Strona główna: Kształcenie na odległość
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zajączki: Strona główna: Kształcenie na odległość.
W galerii zdjęcia dzieci i ich prac z tygodni: Mieszkańcy naszych pól i lasów, Zwierzęta dżungli i sawanny.
50
Psycholog podpowiada
Bajka o emocjach, które mogą towarzyszyć dzieciom w obecnej sytuacji, oraz kolorowanki z możliwością wydruku.
„Kiedy dzielenie się sprawia trudność…”
Zachęcamy do obejrzenia premiery bajeczki Agnieszki Borowieckiej „Sroczka Migotka” w niedzielę 19 kwietnia o godzinie 10:00 na https://bit.ly/2UXAeQT
Psycholog podpowiada
Co odpowiadać dzieciom gdy pytają- jak długo to potrwa?
Za nami miesiąc zamkniętego przedszkola, siedzenia w domu, izolacji.
Na wszelkie sposoby tłumaczyliśmy dzieciom, dlaczego trzeba zostać w domu. Z pomocą przyszły różne bajki, filmiki.
Następuje kolejna faza. Coraz częściej będzie się pojawiało pytanie: „Kiedy to się wreszcie skończy”. Co wtedy robić?
-
Pamiętajmy, że dla dzieci czas płynie wolniej.
-
Szczerość buduje zaufanie. Tak jak zaznaczałam w poprzednich wpisach, nie bójmy się przyznać, że nie wiemy. Gdy podamy jakąś datę albo czas i tak się nie stanie, dzieci mogą stracić zaufanie.
-
Po odpowiedzi „nie wiem” , trzeba dodać, że śledzimy informacje, że sytuacja się zmienia, że na świecie są miejsca gdzie wirusa już nie ma. Że wiele osób, naukowców, lekarzy walczy z tą chorobą.
-
Pomoże okazanie zrozumienia emocji dziecka- „wiem, że ci ciężko, smutno, tęsknisz”.
-
Co jeszcze poza rozmową może pomóc: skupienie się na tym co tu i teraz, ćwiczenie uważności, rysowanie, robienie tego na co się ma wpływ ( np. dziecko może w czymś pomóc w domu).
Bardzo ważne jest też jakim językiem będziemy mówić do dzieci.
Język jakiego używamy jest niesamowicie ważny, szczególnie dla dzieci bardziej wrażliwych.
Obecna sytuacja będzie miała także duży wpływ na zdrowie psychiczne zarówno dorosłych jak i dzieci. To jak będziemy opisywać otaczający nas świat i rzeczywistość pomoże w radzeniu sobie z tym co nas jeszcze czeka.
Najważniejszą zasada jest to żeby tłumaczenia, których używamy mówiły o bezpieczeństwie, a nie skupiały się na wywoływaniu lęku.
Gdy coś tłumaczy dzieciom nie skupiajmy się na wirusie, chorobie, zarażeniu, niebezpieczeństwie.
Używajmy sformułować- w domu jest bezpieczniej, gdy nakładamy maseczkę jesteśmy bardziej bezpieczni.
Ta zamiana poczucia lęku na poczucie bezpieczeństwa pomoże w sytuacji gdy będziemy wracać do normalnego życia.
Zabawa rozwijająca wyobraźnię, wyciszająca
-
Włączcie muzykę (najlepiej żeby były same instrumenty, bez głosu, tekstu piosenki).
-
Zabawa może być pomocna przy zasypianiu- jeśli jednak robicie to ćwiczenie przed snem zadbajcie o to żeby była to muzyka, spokojna, relaksacyjna.
-
Przyjmijcie wygodną pozycję, na ziemi, na łóżku.
-
Zamknijcie oczy.
-
Zacznijcie wymyślać jakąś historię. Może to być spacer przez las, lub jakiś ogród. Nazywajcie rzeczy, które spotykacie po drodze, jaki mają kolor, zapach. Może znajdziecie jakąś szkatułkę, co chciałoby w niej znaleźć dziecko?
-
Jeśli bawicie się w to w ciągu dnia, można dodać do tego ruch (np. jak rusza się jakieś zwierzę, postacie z bajek, taniec, kołyszące się drzewo). Później dziecko może coś narysować
Długość i formę zabawy należy dostosować do wieku dziecka, jego aktualnych zainteresowań.
Zabawa rozwijająca uważność i wyobraźnię- rozpoznawanie przez dotyk
-
Wybierz kilka przedmiotów o różnych kształtach, wielkości, z różnego materiału ( ale niech to będą rzeczy przyjemne w dotyku).
-
Przykryj je kocem.
-
Zadaniem dziecka jest zgadnąć co to jest, lub co mu to przypomina.
-
Archiwum Aktualności