• "...Wszystkiego, co naprawdę powinienem wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu - o tym jak żyć,co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć,wyobrażać sobie lepszy świat..." <R. Fulghumn>
     • Spotkanie z Mikołajem

      "Serdeszka pukają puk, puk, puk,

      Już idzie Mikołaj tup, tup, tup

      Każde dziecko czeka dziś,

      Mikołaju do nas przyjdź..."

      6. grudnia nasze przedszkolaki odwiedził długo wyczekiwany gość- św. Mikołaj. Dzieci bawiły się z Mikołajem i panią Mikołajową, a później otrzymały wspaniałe prezenty. Wszystkie przedszkolaki obiecały Mikołajowi, że będą grzeczne przez cały rok - nie tylko 6. grudnia i że będą pięknie zjadać przedszkolne śniadania, obiadki i podwieczorki.

     • Grudzień u "Kogucików"

      W grudniu dzielnie przygotowujemy się do Bożego Narodzenia: mamy w sali kalendarz adwentowy z zadaniami do wykonania na każdy dzień, napisaliśmy list do Mikołaja (jeszcze go nie zabrał, chyba musimy troszkę bardziej się postarać i poprawić zachowanie...),ubraliśmy choinkę. Wszędzie czujemy już świąteczny klimat, a w czwartek będziemy dekorować pierniki wraz z mamą Hani :)

     • Grudzień u "Piesków"

      W dniu 5. grudnia odwiedziła nas mamusia Arturka, która przeczytała nam książkę o perypetiach niezwykłych zwierzątek. Spotkanie bardzo nam się podobało, bo lubimy słuchać kiedy dorośli nam czytają. Dziękujemy za kolorowanki z głównym bohaterem.

     • Dzień Górnika

      Na Śląsku ten dzień jest szczególnie obchodzony, gdyż górnictwo działa tutaj bardzo prężnie. My świętowaliśmy razem z tatusiem Michalinki z "Zajaczków ", który pracuje w kopalni. Dzieci z grupy "Pieski " przygotowały wiązankę tańców śląskich, wszystkie dzieci zaśpiewały piosenkę o Barbóreczce - górniczej córeczce, a potem nasz gość opowiedział o swojej pracy. Obejrzeliśmy także interesującą prezentację o pracy w kopalni i wysłuchaliśmy ciekawostek o pracy górnika. Na zakończenie obejrzeliśmy bajkę o Bolku i Lolku, którzy też chcieli zostać górnikami. Bardzo dziękujemy tatusiowi Michalinki za miłe spotkanie i życzymy "tyle samo wyjazdów co zjazdów" w Dniu Górnika!

     • Spotkanie ze Strażą Miejską

      1. grudnia nasze przedszkole odwiedzili pracownicy Straży Miejskiej w Katowicach. Młodsze przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu w ramach akcji " Z bajką bezpieczniej". Dzieci poznały zawód- strażnik miejski, dowiedziały się na czym polega praca w tym zawodzie, w jakich sytuacjach można zwrócić się o pomoc do strażnika, oglądały charakterystyczne elementy munduru. Na podstawie prezentacji bajki "Koza, kózka i wilk" rozmawiały jak należy zachować się w kontaktach z nieznajomymi, uczestniczyły w przykładowych scenkach sytuacyjnych pokazując swoje zachowanie na konkretne propozycje osoby obcej np. zaproszenie do oglądania zwierzątka, poczęstowanie cukierkiem itp. Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały książeczki z tą bajką.

     • Zaproszenie

      Święta Bożego Narodzenia szybko się zbliżają

      i na tę okazję nasze przedszkolaki specjalne zadania mają,

      w każdej grupie wielkie poruszenie,

      przygotowania i próby na wyjątkowe, świąteczne przedstawienie.

      Na PREMIERĘ ZAPRASZAJĄ swoich Rodziców przedszkolaki:

      ZAJĄCZKI - dn. 14. grudnia (czwartek) o godz. 11:00

     • Listopad u "Piesków"

      Nowa galeria Listopad u "Piesków" została dodana do albumu fotograficznego

      22 listopada obchodziliśmy DZIEŃ KREDKI. Dzieci samodzielnie wykonały papierowe kredki w wybranym przez siebie kolorze. Wykorzystały je później do wspólnych zabaw ruchowo-muzycznych, utrwaliły przy okazji wszystkie poznane figury geometryczne. Prace dzieci ozdabiają teraz nasz grupowy kącik plastyczny. Sami aranżujemy wystrój naszej sali i dlatego czujemy się w niej bardzo dobrze.

     • Mały Miś w świecie wielkiej literatury

      W listopadzie podczas realizacji II modułu projektu czytelniczego dzieci z gr. Pieski poszukiwały z Małym Misiem swoich mocnych stron oraz wzmacniały poczucie własnej wartości. Dowiedziały się i utwierdziły w przekonaniu, że każdy ma swój talent/ swoją predyspozycję. Dzięki opowiadaniom odbyły podróż po sali zamienionej w Wyspę Talentów, gdzie czekały na nie zadania dostosowane do ich wieku i możliwości. Talenty/ predyspozycje i zainteresowania dzieci zostały przedstawione jako skarby, które należało odkryć i rozwijać. „Pieski” bawiły się świetnie – udało im się odkryć swoje talenty.

     • Światowy Dzień Pluszowego Misia

      24.listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu, w każdej grupie było bardzo "misiowo". Dzieci słuchały wybranych bajek o misiach, wykonywały różne zadania z misiami w roli głównej, rozpoznawały znane bajkowe misie, rozwiązywały zagadki, tańczyły ze swoimi misiami do misiowych przebojów :-) Za udział we wspólnych zabawach dzieci otrzymały od Misia Uszatka "misiowe niespodzianki".

     • DYPLOM

      Za aktywny udział w Dniu Praw Dziecka, po złożeniu raportu otrzymaliśmy dyplom. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom :)

     • Bajkowa kraina -Kopciuszek

      21. listopada wszystkie grupy uczestniczyły w kolejnych zajęciach z serii "Bajkowa Kraina" prowadzonych przez nauczyciela bibliotekarza z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej. Tym razem dzieci wyruszyły do krainy Kopciuszka- oceniały postępowanie bohaterów, brały udział w zabawach matematycznych i ruchowych związanych z baśnią, a na koniec kolorowały karocę.

     • Urodzinki u Piesków

      Nowa galeria Urodzinki została dodana do albumu fotograficznego

      W dniu 21 września Krysia obchodziła w przedszkolu swoje 5 urodziny. Wszyscy złożyli jej najserdeczniejsze życzenia, z których była bardzo zadowolona. Krysi towarzyszył miś Fibi, który mieszka w naszej sali.

      100 lat dzeci śpiewały także dla Antosia z okazji 5 urodzinek! :-)

     • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

      20. listopada nasze przedszkolaki obchodziły Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF. Wszystkie dzieci przyszły w tym dniu ubrane na niebiesko jako znak solidarności z wszystkmi dziećmi na świecie również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Podczas zabaw i zajęć dzieci poznały "Prawa Dziecka", słuchały tematycznych bajek, piosenek, oglądały bajki edukacyjne, uczestniczyły w integracyjnych zabawach muzyczno- ruchowych i wykonały piękne plakaty.

     • Listopad u Misiów

      Listopad rozpoczęliśmy urodzinowo- razem z Piotrkiem świętowaliśmy jego 3 urodzinki :-) Jeszcze raz 100 lat Piotruś!

      Pierwsze tygodnie minęły nam na zabawach związanych z poznawaniem różnych rodzajów domów ludzkich i zwierzęcych. Przygotowywaliśmy się również do uroczystych obchodów Święta Niepodległości, poznaliśmy polskie symbole narodowe, wiersz "Barwy ojczyste" i kilka legend. Rozmawialiśmy też o różnych zwierzątkach, które można hodować w domu, poznaliśmy zasady opieki nad nimi. Sylwety zwierząt i kostkę do gry wykorzystaliśmy do zabaw matematycznych. A na sali gimnastycznej ćwiczyliśmy nasze mięśnie pokonując tor przeszkód, urządziliśmy też pierwsze zawody drużynowe- było dużo emocji! :-)

  •    

   • Nasz profil na facebooku

   •  

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Mapa

  • Kontakty

   • Miejskie Przedszkole Nr 73 im. Misia Uszatka w Katowicach
   • 32 206 20 32
   • ul. Słoneczna 77 a 40 - 136 Katowice Poland
   • facebook.com/mp73uszatkowe
   • mp73katowice.bip.gov.pl
 • Galeria zdjęć

   brak danych