• Zabawy z okazji Dnia Dziecka

• 30. maja nasze przedszkolaki wzięły udział w zabawach z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Na dzieci czekały nie lada atrakcje- wyjątkowy pokaz baniek mydlanych, zabawy z suchym lodem, konkurs plastyczny i balonowe szaleństwa w ogrodzie przedszkolnym. Emocji w tym dniu było co niemiara i pogoda również nam dopisała :-)

Zabawy u Zajączków i Piesków

Zabawy u Misiów Kogucików

• Zielnik Kogucików

• Kilka tygodni temu Koguciki rozpoczęły prace przygotowawcze do wspólnego wykonania "Zielnika" składającego się z roślin występujących w naszym ogrodzie przedszkolnym. Ogród mamy okazały więc dzieci nazbierały mnóstwo różnych okazów. Dzisiaj prezentujemy Wam ich wspólne dzieło- a to wszystko w ramach projektu edukacyjnego, w który bierze udział całe nasze przedszkole od początku roku szkolnego- "Piękna nasza Polska cała" :-)

Szczegółowo na temat prac nad zielnikiem możecie przeczytać na stronie miesięcznika Bliżej Przedszkola: https://blizejprzedszkola.pl/wpis-21837,nasz-zielnik

• Zebranie organizacyjne dla nowych rodziców

• ZAPROSZENIE

W dniu 20 czerwca 2023 r. o godz. 15:30 odbędzie się zebranie z rodzicami dzieci, które po raz pierwszy będą uczęszczać do naszego przedszkola od nowego roku szkolnego.

Prosimy o zabranie ze sobą informacji dot. nazwisk osób oraz ich numerów dowodów osobistych, które będziecie Państwo upoważniać do odbioru swojego dziecka.

Spotkanie potrwa ok. 1 godz.

• Dzień Mamy i Taty u Piesków

• 25. maja dzieci w grupy Piesków prezentowały swoim rodzicom przygotowaną inscenizację. Było bardzo wesoło :)

• Dzień Mamy i Taty u Zajączków

• „Dziękuję ci mamo, dziękuję ci tato,
            że mogę powierzyć Wam wszystko,
            i jeszcze, kochani, dziękuję Wam za to,
            że zawsze jesteście tak blisko.

Gdy trzymacie mnie za rękę, to nie trzeba mi nic więcej,
                gdy trzymacie mnie za rękę, więcej nic, nie trzeba mi”.

24. maja dzieci z grupy Zajączków gościły w przedszkolu swoich rodziców- z okazji ich święta zaprezentowały dla nich wesołą inscenizację.

• Maj u Kogucików

• 23 maja Hania obchodziła w przedszkolu swoje urodziny. Po występie dla rodziców poczęstowała wszystkich cukierkami. Dziękujemy i jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego!

Urodziny Szymona :-)

Maj to piękny, kolorowy miesiąc. "Koguciki" obserwują przyrodę, oglądają ilustracje wiosenne, zaznaczają pogodę na swoim kalendarzu grupowym, świetnie rozpoznają i nazywają  kwiaty, owady i inne zwierzęta, które można spotkać na wiosennej łące. Podczas zajęcia wykonały wspólnie taki ogromny obraz.

Rozmawialiśmy o naszym mieście - o miejscu zamieszkania.Każdy powiedział w jakim mieszka domu, opisał wygląd budynku, bloku. Potem każda para otrzymała jedno pudełko klocków geometrycznych, z których powstały kolorowe domy. Kiedy skończyliśmy - obejrzeliśmy wszystkie swoje "dzieła". Po zabawie ruchowej "koguciki" zasiadły do stołów i przedstawiły swoje wizje na papierze. Można je teraz podziwiać na naszej wystawie w szatni. Zapraszamy!.

• Zajęcia otwarte

• 18. maja w każdej grupie odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Dziękujemy Państwu za duże zainteresowanie i obecność:)

Zajęcia otwarte u Zajączków.

Zajęcia otwarte u Piesków

• Maj u Zajączków

• Zabawy ruchowe w ogrodzie przedszkolnym.

Wizyta w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej. Zabawa w kodowanie- programowanie robotów za pomocą tabletów, dopasowywanie figur geometrycznych do kształtów zwierzątek, rysowanie.
            Urodziny Filipa
            Popołudniowe czytanie - w roli czytającej - Natalka :-)
          • Głośne czytanie

• Za nami kolejne, comiesięczne spotkanie z bajkami i paniami z Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia nr 17. Dziękujemy za spotkanie z Franklinem i Wesołym Ryjkiem.

• Laureat konkursu

• Nasz przedszkolak laureatem konkursu na pracę plastyczną pt. "Moi dziadkowie" w ramach II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Promujacego Czytanie pn. "CzytaMy". Konkurs był częścią projektu, w którym uczestniczy nasze przedszkole- "Ratownicy Czytelnictwa" Fundacji Powszechnego Czytania.

II miejsce - JULIAN GŁADYSZ!

Brawo Julek! Jesteśmy dumni, wielkie GRATULACJE! :-)

• Dzień Mamy i Taty- zaproszenie

• MISIE zapraszają swoich Rodziców na wspólne świętowanie Dnia Mamy i Taty w dniu 25. maja o godz. 10:00

KOGUCIKI zapraszają Rodziców na wspólne świętowanie Dnia Mamy i Taty w dniu 23. maja o godz. 10:30