• Marzec u Kogucików

     • Muzykowanie u Kogucików- zapraszamy na relację na stronę miesięcznika Bliżej Przedszkola 

      https://blizejprzedszkola.pl/wpis-21387,nasze-muzykowanie

      Znamy wiele zawodów, potrafimy je nazwać, wiemy jakie są ich atrybuty. Podczas korzystania z układanek o zawodach , trafnie dopasowujemy odpowiednie elementy. Wiemy również w jakich zawodach pracują osoby w naszym przedszkolu oraz nasi rodzice. Podczas poznawania pracy krawcowej oglądaliśmy różne guziki, liczyliśmy w nich dziurki, potem przyporządkowaliśmy je do odpowiednich oznaczeń i porównaliśmy ich liczebność. Na koniec wykonaliśmy kartę pracy z kodowania - wszyscy prawidłowo!

      Wykonaliśmy samodzielnie grzechotki. Wykorzystaliśmy do tego pojemniki z kinder jajek, ryż oraz piankowe ozdoby. Kolory i kształty wybraliśmy według swoich upodobań. Teraz sobie śpiewamy i gramy - bardzo to lubimy!.

      "Koguciki" niedawno przeżyły "bliskie spotkanie" z dinozaurami.....

      Poznały ich wygląd, cechy, sposób poruszania się oraz odżywiania - jednym słowem ich życie na Ziemi przed milionami lat. Oglądały ciekawe książki przyniesione z domu, modele tych zwierząt oraz zabawki. Wykonały również piękne, kolorowe prace przy użyciu  pasteli. 

     • Uwaga Rodzice!

     • Od 1. kwietnia 2023r. będzie obowiązywała nowa stawka dzienna za wyżywienie w przedszkolu. 

      Dzienny koszt posiłków:

      Śniadanie: 2,50 zł 

      Obiad:  5,00 zł 

      Podwieczorek: 2,50 zł 

      Stawka dzienna będzie wynosić: 10,00 zł

      Opłaty te ulegają zwrotowi za każdy dzień nieobecności dziecka w przedszkolu.

      Wszystkie szczególy dotyczące opłat znajdą Państwo w zakładce: Dla Rodziców- Płatności.

     • Zajęcia z Panią z biblioteki pedagogicznej

     • "Koguciki" uczestniczyły w kolejnych zajęciach z Panią z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej - tym razem przedszkolaki w trakie zabaw wyruszyły na poszukiwania wiosny. 

      Dziękujemy Pani za wspólne poszukiwania wiosny :-)

     • Zajęcia z elementami dogoterapii

     • 14 marca nasze przedszkolaki uczestniczyły w zabawach z trzema bardzo przyjaznymi pieskami. Dzieci dowiedziały się m.in. jak odczytywać emocje psa i jak na nie reagować w różnych sytuacjach, jakie pies ma zmysły i jak je wykorzystuje na codzień. Poznały także różne zabawy z tymi czworonogami.

      Radzie Rodziców dziękujemy za organizację spotkania, a Pani Soni- właścicielce piesków, dziękujemy za masę ciekawych informacji i świetne zabawy :-)

       

      Misie

      Koguciki

      Pieski

      Zajączki

     • Ratownicy Czytelnictwa- II ogólnopolski konkurs "CzytaMy"

     • W tym roku szkolnym nasze przedszkole przystąpiło do II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Promującego Czytanie pn. "CzytaMy", zorganizowanego przez Szkołę Podstawową Nr 33 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Ligonia w Katowicach oraz Śląską Szkołę Ćwiczeń w ramach projektu "Ratownicy Czytelnictwa" Fundacji Powszechnego Czytania.

      Do I etapu konkursu przystąpiły w przedszkolu dzieci z dwóch najstarszych grup: Piesków (5-latków) i Zajączków (6-latków). Po wysłuchaniu książki konkursowej Z. Staneckiej „Świat według dziadka”, chętne dzieci rozpoczęły wykonywanie indywidualnych prac konkursowych- prac plastycznych nt. „Moi dziadkowie”. Na konkurs wpłynęło łącznie 37 prac. Po zakończeniu I cz. I etapu konkursu, w dn. 24.02.2023r., komisja konkursowa sprawdziła i oceniła prace oraz wyłoniła uczestników do II etapu konkursu. Laureaci I etapu konkursu to:

      • dzieci 6-letnie: Łucja G. -T., Aleksandra O., Karolina O., Róża T., Julian G., Mateusz P.
      • dzieci 5-letnie: Lena G., Iga D., Franciszek G.

      Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział i zaangażowanie w tworzeniu prac konkursowych. Za laureatów mocno trzymamy kciuki w II etapie ogólnopolskim :-)

       

     • Luty u Misiów

     • Szpital Pluszowego Misia - zajęcia o tym jak dochodzi do infekcji. 

      Zabawy w "Bajkowej krainie" z panią z Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej.

      Serdecznie dziękujemy za kolejną porcję bajkowych zabaw:)

      Nasze zabawy

      Głośne czytanie z mamą Hani. Dziękujemy:)

     • Luty u Kogucików

     • Szpital Pluszowego Misia- zajęcia o tym jak dochodzi do infekcji

      Zrealizowaliśmy projekt edukacyjny BUDOWLE. Podczas zabaw i zajęć byliśmy  architektami i budowniczymi.W trakcie naszych działań powstało wiele prac plastycznych i konstrukcyjno-technicznych. Finałem było zbudowanie kolorowego osiedla z tekturowych pudełek. Każdy zabrał swój domek do swojego domu aby pokazać rodzicom i może coś jeszcze wymyślić wspólnie z nimi......

      "Koguciki" przez dwa dni tworzyły swoje kolorowe karmniki - wykorzystały do tego plastelinę, kredki, farby oraz kaszę jaglaną. "Dzieła" można podziwiać na wystawie w szatni. Pod koniec realizowanej tematyki zdobyły sprawność PRZYJACIELA PTAKÓW - każdy samodzielnie wykonał swój okolicznościowy medal.

     • Luty u Zajączków

     • Zajączki z wizytą w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej na zajęciach z elementami programowania z wykorzystaniem robotów-  "Odczarowane kodowanie- kodujemy więcej wiemy".

      Dzień Niedźwiedzia Polarnego dla klimatu.

      "A nade wszystko szanuj mowę twą ojczystą..." (F.K. Dmochowski)

      „Dbaj o język i mów poprawnie, ładnie, wyraźnie oraz dokładnie, bo kto nie ćwiczy często języka, ten się w mówieniu potem potyka” (M. Strzałkowska)

      W ramach obchodów "Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego" (21. lutego) Zajączki wzięły udział w zabawach z "łamańcami językowymi". Z naszej przedszkolnej biblioteczki wybraliśmy wiele ciekawych książeczek dedykowanych zabawom logopedycznym. Chętne dzieci próbowały samodzielnie czytać "wierszyki łamiące języki". Nie było łatwo, ale daliśmy radę, co sprawiło nam wiele radości i śmiechu podczas wszystkich wyzwań językowych :-) Dzieci poznały też, wybrane polskie przysłowia - w grupach tworzyły ilustracje przedstawiające ich znaczenie. 

      Ratownicy Czytelnictwa tu działają!

      Każda okazja do spotkania z książką jest dobra, więc ją wykorzystujemy - w kalendarzu "Dzień Dinozaura"- dlaczego nie?!. Zgromadziliśmy wspólnymi siłami książeczki, figurki, pluszaki i zabawa gotowa. 

      Podczas poniedziałkowej wizyty w bibliotece poznaliśmy kolejne państwo -Argentynę. Najszybszym naszym skojarzeniem z tym krajem był oczywiście Leo Messi :-)

      Ostatni tydzień lutego mija nam na poznawaniu wybranych zawodów. 

      Nasze zmysły

     • Festiwal piosenki bajkowej

     • 20. lutego w naszym przedszkolu odbył się konkurs wokalny pn "Festiwal piosenki bajkowej". Wzięło w nim udział czworo solistów z pobliskich przedszkoli. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i gratulujemy. Byliście wspaniali! :-) 

      Laureaci:

      I miejsce: Lena L. z Miejskiego Przedszkola nr 27 
                       Hanna D. z Miejskiego Przedszkola nr 52

      II miejsce: Natalia B. z Miejskiego Przedszkola nr 6

      III miejsce: Oliwier G. z Miejskiego Przedszkola nr 50

     • Dzień Kota

     • 17. lutego, z okazji Światowego Dnia Kota, w każdej grupie pojawiły się kocie zabawy, opowieści, bajki, fakty i ciekawostki z życia kotów oraz kocie rękodzieła w wykonaniu dzieci. Dzieci przyniosły w tym dniu do przedszkola książeczki o kotach, zdjęcia swoich pupili, pluszaki-kotki lub przebrały się za te zwierzaki. Utworzyły w swoich salach kąciki z książkami o kotach. Dla naszych małych "kociarzy" to był wyjątkowy dzień :-)

      O naszych zabawach z poznawaniem kotów i zwyczajach związanych z obchodami tego dnia, przeczytacie więcej w naszej relacji na stronie miesięcznika Bliżej Przedszkola. Zachęcamy do oglądania: https://blizejprzedszkola.pl/wpis-21294,dzien-kota

     • Tłusty Czwartek

     • W przedszkolu "Dzień Pączka", w tym roku 16. lutego, dzień wyczekiwany przez dzieci, bo zapachy dochodzące z kuchni kusiły nas już poprzedniego dnia :-) Przedszkolaki wiedzą jak dbać o zdrowie i dobrą formę, więc już przed zjedzeniem pączków była oczywiście gimnastyka, zabawy ruchowe, a później słodka degustacja :-) Smakowały nam wyśmienicie, bo robione u Misia Uszatka :-)

     • Walentynki

     • 14. lutego świętowaliśmy Walentynki :) W przedszkolu to wspaniała okazja do rozmów, zabaw związanych z uczuciami, emocjami i relacjami między dziećmi. Dzieci starsze poznały legendę związaną z postacią św. Walentego oraz współczesnym zwyczajem wręczania kartek walentynkowych. Słuchały  też wybranych bajek, opowiadań o miłości i budowaniu przyjaźni. Walentynkowe symbole wykorzystaliśmy do zabaw matematycznych i językowych. W tym dniu oczywiście dzieci wykonały również własne walentynki :)

  • Kontakty

   • Miejskie Przedszkole Nr 73 im. Misia Uszatka w Katowicach
   • 32 206 20 32
   • ul. Słoneczna 77 a 40 - 136 Katowice Poland
   • facebook.com/mp73uszatkowe
   • mp73katowice.bip.gov.pl
 • Galeria zdjęć

   brak danych