• Walentynki

• 14. lutego świętowaliśmy Walentynki :) W przedszkolu to wspaniała okazja do rozmów, zabaw związanych z uczuciami, emocjami i relacjami między dziećmi. Dzieci starsze poznały legendę związaną z postacią św. Walentego oraz współczesnym zwyczajem wręczania kartek walentynkowych. Słuchały  też wybranych bajek, opowiadań o miłości i budowaniu przyjaźni. Walentynkowe symbole wykorzystaliśmy do zabaw matematycznych i językowych. W tym dniu oczywiście dzieci wykonały również własne walentynki :)

• Spotkanie z policjantem

• 8. lutego nasze przedszkolaki odwiedził Pan dzielnicowy. Podczas spotkania dzieci przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, dowiedziały się jak ważne jest noszenie odblasków po zmroku oraz jak zachować się podczas spotkania z agresywnym psem. Z wielkim zainteresowaniem wszyscy oglądali akcesoria z wyposażenia policjanta i witali się z maskotką katowickiej policji- psem Sznupkiem. Na pamiątkę dzieci otrzymały naklejki-odznaki.

Dziękujemy Panu Krystianowi z II. Komisariatu Policji za to spotkanie :-)

• Rekrutacja na nowy rok szkolny 2023/2024

• Wkrótce rusza rekrutacja na nowy rok szkolny 2023/2024. Wszystkie szczegóły dotyczące kryteriów i terminów znajdą Państwo w zakładce REKRUTACJA 2023/2024- plik Zarządzenie Prezydenta Miasta Katowice-rekrutacja 2023-2024.

Przypominamy Państwu, że rekrutacja na nowy rok szkolny dotyczy wszystkich dzieci, tych obecnie uczęszczających do przedszkola również.

• Styczeń u Kogucików

• KOGUCIKI wybrały się do ogrodu, aby zanieść zgromadzony podczas jesieni pokarm dla ptaków. Kiedy już dotarły do celu , wspólnymi siłami umieściły suszoną jarzębinę oraz pestki dyni w karmniku. Ptaszki już z daleka ich obserwowały i dawały "śpiewające sygnały"........Dzieci poczuły wielką radość, że w ten sposób mogą pomóc małym przyjaciołom przetrwać ten zimowy czas.

W dniu 3 stycznia świętowaliśmy razem z Jasiem jego 4 urodziny. Cieszyliśmy się też wspólnie z solenizantem Szymonem, odśpiewaliśmy głośno 100 lat i złożyliśmy kolegom życzenia. Tradycyjnie "zakręciliśmy" chłopców w chuście animacyjnej aby poczuli się jak kolorowe kwiaty. Wszyscy zawsze mamy frajdę z tej zabawy! Dziękujemy za słodką niespodziankę - jeszcze raz wszystkiego najlepszego! Dzisiaj też wykonaliśmy kolorową masę solną, którą wykorzystaliśmy do plastycznych działań. Wyszło nam jej bardzo dużo, więc przez najbliższy czas będziemy tworzyć, tworzyć i tworzyć:)

Wykonaliśmy wspólnie cyfrę Nowego Roku - pracowaliśmy cierpliwie w zespołach. Połączyliśmy wspólnie cztery ozdobione cyfry i uzyskaliśmy taki efekt.

• Finał akcji "Góra Grosza"

• Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom i dzieciom za udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Góra Grosza" organizowanej przez "Towarzystwo Nasz Dom". W tym roku zebrane monety groszowe, które wspólnymi siłami udało nam się zebrać, stanowiły łącznie kwotę 203,62 zł. Zebrana kwota została przeznaczona na wsparcie organizacji pomocy dzieciom i rodzinom potrzebującym.

• Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

• 18 stycznia, najbardziej znany i lubiany miś o bardzo małym rozumku, ale wielkim sercu, mieszkający w Stumilowym Lesie, obchodził swoje urodziny, a nasze przedszkolaki świętowały razem z nim :-)

Była to wspaniała okazja do poznania kolejnych przygód Kubusia Puchatka, na podstawie nowości książkowych zakupionych do naszej przedszkolnej biblioteczki w ramach dotacji z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

• Bal karnawałowy

• 13. stycznia, w piątek, nasze przedszkolaki bawiły się na balu karnawałowym z wodzirejem. Mimo, że to był piątek, 13- ego, a dzień ten, przez niektórych uważany za pechowy, u Nas wręcz przeciwnie - był wyjątkowy, bardzo radosny i wesoły, a zabawy i tańce wszystkich niezwykłych postaci: super bohaterów, księżniczek, piratów, czarodziei i czarodziejek, piłkarzy, policjantów i wielu innych - niesamowite! :-) Zapraszamy do galerii.  Co tam się działo zobaczcie sami! :)

• Dzień Babci i Dziadka u Zajączków

• 11. stycznia gościliśmy w naszym przedszkolu Babcie i Dziadków dzieci z grupy Zajączków. Dzieci zaprezentowały piękną inscenizację świąteczną z babcią w roli głównej. Serdecznie DZIĘKUJEMY przybyłym gościom za wspólne świętowanie.

Życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom naszych przedszkolaków dużo zdrowia, radości, pociechy z wnuków i wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

• Dzień Babci i Dziadka u Piesków

• Kolejny dzień wspólnego świętowania dnia babci i dziadka, tym razem u dzieci z grupy Piesków. Bardzo dziękujemy wszystkim gościom za przybycie :)

• Dzień Babci i Dziadka u Kogucików

• W dniu 9. stycznia "Koguciki" przedstawiły w przedszkolu swoje jasełka oraz krótki  program okolicznościowy z okazji DNIA BABCI I DZIADKA. Wspólnie z gośćmi zaśpiewały dwie kolędy przy akompaniamencie pianina. Wnuczęta obdarowały swoich najbliższych  samodzielnie wykonanymi podarunkami. Mamy nadzieję, że niespodzianki będą wykorzystane do dekoracji mieszkań kochanych babć i dziadków. Jeszcze raz życzymy Państwu dużo zdrowia i wszystkiego najlepszego!