• Grudzień u Kogucików

• W naszej sali pojawiła się zielona choinka, którą sami ozdobiliśmy kolorowymi  bombkami i niebieskimi koralikami. Jest jeszcze sporo miejsca na łańcuchy z kolorowego papieru oraz inne ozdoby naszego autorstwa. Ostatnio wykonaliśmy też Mikołajki, które wystąpiły z nami przed prawdziwym Mikołajem w dniu 6 grudnia. Cieszymy się bardzo, że  nasza koleżanka Hania zdobyła III miejsce w Ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. "Jesienny pejzaż". Nagroda przyszła pocztą aż z Bielska-Białej. Gratulujemy!

• Spotkanie z Mikołajem

• 6. grudnia nasze przedszkolaki odwiedził najbardziej wyczekiwany gość- Św. Mikołaj. Radości i zabawy było co niemiara :-) a na koniec wymarzone prezenty! :) Mikołaju dziękujemy Ci za wszystkie prezenty, niespodzianki i wspólną zabawę!!! :-)

Misie i Koguciki

Pieski i Zajączki

• Zajączki w Bibliotece

• 5. grudnia Zajączki odwiedziły kolejny raz bibliotekę. To drugie zajęcia z serii "Dookoła świata, w których uczestniczyliśmy w tym roku szkolnym. Poznaliśmy już Czechy, a ostatnio Finlandię. Ciekawi jesteśmy jaki będzie następny kraj i bajki z nim związane :-)

• Górnik- poznajemy zawody

• W piątek, 2 grudnia nasze przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach z serii "Poznajemy zawody-górnik", które prowadziły dla dzieci panie z Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej. PanI Joannie i pani Katarzynie serdecznie dziękujemy za kolejne spotkanie :-)

• Mikołaj w Przedszkolu

• 6 grudnia nasze przedszkolaki odwiedzi Św. Mikołaj. Prosimy, aby dzieci miały w tym dniu mikołajowe czapki :-) Podpisane, żeby nie było problemu z odnalezieniem swojej.

Dziękujemy :-)

• Rodzice czytają w przedszkolu

• Nasze przedszkole wczoraj odwiedziła mama Róży z propozycją kilku fajnych bajek z morałem, dla tych małych i dużych. Dzieciaki słuchały jak zaczarowane. Bardzo dziękujemy za to spotkanie :-)

Serdecznie zapraszamy kolejnych rodziców na rodzinne czytanie w przedszkolu :-)

• Spotkanie autorskie z panem Waldemarem Cichoniem

• Cóż to było za spotkanie!!! :-)

W piątek, 25 listopada gościliśmy w naszym przedszkolu pana Waldemara Cichonia, autora uwielbianej przez dzieci serii książek o kocie Cukierku. Nasze przedszkolaki również dołączyły do tego grona. Kiedy poznały pierwsze przygody tego kota "z charakterkiem", od razu chciały dowiedzieć się więcej o jego niezwykłych skłonnościach do psot, żartów, rozrabiania i wpadania w tarapaty. Z tym kotem po prostu nie można się nudzić! A czytanie książek o nim, to sama frajda!
            Na spotkaniu z autorem dzieci dowiedziały się m.in., że kot Cukierek istnieje naprawdę i mieszka niedaleko Katowic, choć ma już 16 lat, to nadal lubi czasami coś zbroić :-) Kiedy był młodszy, codziennie odprowadzał swojego małego właściciela do przedszkola, a potem go z niego odbierał. Sami przyznajcie, że to niezwykły kot! :-)
            Pan Waldemar opowiedział dzieciom jak wygląda proces pisania i wydawania książki oraz jak wiele osób musi nad nią pracować, zanim będzie można ją kupić w księgarni lub wypożyczyć w bibliotece. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały również wybranego opowiadania czytanego przez samego Autora. Później był czas na pytania od dzieci - a było ich naprawdę wiele :-) Na koniec dzieci odbierały książki z autografem i imienną dedykacją.

Bardzo dziękujemy panu Waldemarowi Cichoniowi za przyjęcie zaproszenia i odwiedzenie naszego przedszkola. Był to dla nas wszystkich, dzień pełen wyjątkowych i niezapomnianych wrażeń.

Pozdrowienia dla Cukierka i Tradycji :-)

P.S. Cała seria o kocie Cukierku jest już w naszej przedszkolnej biblioteczce, za co dziękujemy również naszej Radzie Rodziców, która zakupiła 4 tomiki :-)
            Wszystkim rodzicom dziękujemy za ogromne zainteresowanie. Śmiemy przypuszczać, że przez najbliższe tygodnie książki o kocie Cukierku, będą tymi najbardziej ulubionymi i najchętniej wybieranymi do czytania w domu :-) Czytajcie więc i razem "ratujmy czytelnictwo"!

• Światowy Dzień Pluszowego Misia

• Jak ważny dla nas jest ten dzień i postać Misia, nie musimy chyba długo nikogo przekonywać. Misia jedynego w swoim rodzaju, nietuzinkowego i wyjątkowego - Misia Uszatka bo o nim mowa, ten jest najbliższy sercom naszych przedszkolaków. Ale 25. listopada, misiów całe mnóstwo zawitało do naszego przedszkola, żeby wspólnie z dziećmi uczcić swoje święto zabawą, tańcem i piosenką :-)

Jak misiowo było w każdej grupie zobaczcie w naszej galerii :-)

Zabawy u Misiów

Zabawy u Kogucików

Zabawy u Piesków

Zabawy u Zajączków

• Moja ulubiona postać z bajki- wyniki głosowania

• Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyło się wręczenie nagród uczestnikom konkursu dla dzieci i rodziców. Na ten dzień, wielu naszych przedszkolaków czekało z wielką niecierpliwością. :-)

Na konkurs dostarczono 38 prac, a w głosowaniu wzięło udział 74 osoby. Organizatorki policzyły wszystkie głosy i na ich podstawie wyłoniły zwycięzców konkursu. Prace z największą liczbą głosów zostały nagrodzone przyznaniem miejsc od 1- 6, a pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia za udział w konkursie.

I miejsce – Iga D. („Roszpunka”)

II miejsce – Natalia M. („Kraina lodu”)

III miejsce – Filip L. („Król Lew” i „Kubuś Puchatek”)

IV miejsce - Dominik i Wiktor P. („Trzy świnki”)

V miejsce – Kamil Z. (SpongeBob Kanciastoporty”

VI miejsce – Liwia K. („Psi Patrol”)

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za udział, oraz przesyłamy wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników. Wykonaliście wspaniałe prace! :-)

Nagrodami w konkursie były m.in. książeczki z bajkami zakupione z puli dotacji przyznanej Przedszkolu w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.