• Dzień kredki u Kogucików. Urodziny.

     • "Koguciki" obchodziły w grupie DZIEŃ KREDKI oraz urodziny PIOTRUSIA i LILIANKI. Czas spędzony w przedszkolu był bardzo radosny i aktywny. Każdy wracał do domu z kolorową opaską na głowie. Solenizantowi życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego i uśmiechu na buzi!

     • Spotkanie autorskie z pisarzem Waldemarem Cichoniem

     • Nasze przedszkole niebawem odwiedzi pisarz, autor m.in. bestsellerowej serii książek o przygodach niesfornego, zabawnego i najbardziej niezwykłego kota o imieniu Cukierek.

      Seria zawiera obecnie 10 książek.

      Książka pt.: „Cukierku, Ty Łobuzie!” (1 część) znalazła się na liście lektur szkolnych obowiązujących uczniów kl. I-III.

      Jak to zwykle bywa, podczas spotkań autorskich istnieje możliwość kupienia książki w cenie 20 zł., z podpisem autora i imienną dedykacją dla dziecka.

       Gorąco zachęcamy Państwa do skorzystania z tej możliwości. Niewątpliwie będzie to wspaniała i wyjątkowa pamiątka oraz świetna propozycja sprzyjająca rozwijaniu zainteresowań czytelniczych u dzieci, bo książki są dodatkowo pięknie ilustrowane.  

      Zapraszamy Państwa do przeglądania wybranych części serii w kąciku informacyjnym ustawionym w holu przedszkola.

      Więcej szczegółów dotyczących treści poszczególnych części serii o kocie i innych książkach autora, znajdą Państwo na stronie: https://waldemarcichon.pl/

      Otrzymają Państwo od nauczycieli ulotki informacyjne, na których prosimy zaznaczyć X - chęć zakupu wybranej książki lub książek.

      Informację zwrotną dotyczącą dokonanych wyborów, oraz wpłaty na zamówione książeczki, prosimy przekazać nauczycielom grup, najpóźniej do 21.11 tj. poniedziałek (włącznie). Po tym terminie zamówienie zostanie przekazane do realizacji wydawnictwu.

      Podczas spotkania Autor opowiada o pracy i warsztacie pisarza, procesie pisania i wydawania książek. Kilkanaście minut poświęca na głośne czytanie fragmentów swoich książek, potem odpowiada na pytania dzieci. Na zakończenie wręcza dzieciom zamówione książki z autografem i dedykacją.

      Razem Ratujmy Czytelnictwo! :-) 

     • Globalne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF.

     • 20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku ten dzień wypada w niedzielę, dlatego przenosimy obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka na poniedziałek - 21 listopada.

      Prosimy, aby dzieci w tym dniu przyszły UBRANE NA NIEBIESKO (lub miały jakiś element stroju w tym kolorze) na znak solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.

      Dziękujemy :-)

      Jak wyglądał ten dzień u Nas? Jakie aktywności związane z poznawaniem swoich praw podejmowały dzieci znajdą Państwo w poniższej galerii.

      Misie

      Koguciki​​​​​​​

      Pieski

      Zajączki

     • "Moja ulubiona postać z bajki"- prace konkursowe

     • Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za przygotowanie pięknych prac konkursowych. Łącznie mamy ich 38 więc wybór "tych najpiękniejszych" na pewno nie będzie łatwy. Wszystkie są wyjątkowe i niepowtarzalne :-) 

      Czy uda Wam się rozpoznać wszystkie posciaci? Zapraszamy do oglądania wystawy w holu przedszkola i głosowania na wybrane prace. Zasady głosowania zostały wymienione na plakacie informacyjnym w przedszkolu. 

      Miłej zabawy :-)

     • Bombka na katowicki rynek

     • Nasze przedszkolaki już od kilku lat corocznie uczestniczą w przygotowaniach bombki na choinkę, która zdobi  katowicki rynek podczas jarmarku bożonarodzeniowego. 

      Szukajcie naszej bombki na choince! :-) 

     • Obchody Narodowego Święta Niepodległości

     • 10. listopada w naszym przedszkolu uroczyście świętowaliśmy obchody Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku po raz kolejny, przystąpiliśmy do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła do hymnu" i wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy o godz. 11:11. Następnie wszystkie przedszkolaki wyrecytowały wiersz W. Bełzy "Katechizm polskiego dziecka". Na zakończenie uroczystości dzieci obejrzały film edukacyjny o polskich symbolach narodowych i tradycji obchodów święta 11. listopada. 

      #SzkołaDoHymnu

      Bardzo dziękujemy Rodzicom za przygotowanie biało-czerwonych strojów dla dzieci :-)

     • Rodzinne czytanie w przedszkolu

     • W dniu 10 listopada "Koguciki" miały przyjemność gościć w swojej grupie mamusię Igusi, która przeczytała dla nich dwie książeczki o Kici Koci. Na dodatek przyniosła ze sobą sympatyczną maskotkę, która przywitała się osobiście z każdym dzieckiem. "Koguciki" z wielkim zaciekawieniem śledziły wydarzenia z udziałem bohaterki. Serdecznie dziękujemy za spotkanie w ramach "głośnego czytania" w grupie oraz kolorowanki. Zapraszamy kolejnych rodziców do odwiedzin.

     • Rozwiązanie konkursu "Flaga kraju Unii Europejskiej ". 

     •   Bardzo dziękujemy za wszystkie nadesłane prace, które poniżej prezentujemy i gratulujemy pomysłowości w tworzeniu prac. Nagrody i dyplomy za zajęcie trzech pierwszych miejsc zostaną wysłane pocztą. Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez nasze przedszkole!

     • Wizyta Zajączków w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej

     • 8. listopada dzieci z grupy Zajączków uczestniczyły w kojenych zajęciach z serii: "Odczarowane kodowanie- kodujemy więcej wiemy". Początkowe zabawy dotyczyły rozwijania umiejętności działania według określonej instrukcji: słownej lub kodu obrazkowo-cyfrowego oraz orientacji w przestrzeni i określania kierunków. Doskonalimy przez to umiejętność uważnego słuchania i wykonywania poleceń- te umiejętności będą nam potrzebne na kolejnych etapach zajęć z wykorzystaniem robota, którego będziemy uczyć się programować. Ten etap jest najbardziej wyczekiwany przez dzieci :-)

     • Dzień Postaci z Bajek u Kogucików

     • "Koguciki" obchodziły w swojej grupie Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Przyszły do przedszkola w pięknych strojach i stylizacjach, aby  w radosnej atmosferze spędzić ten czas.Wzięły udział w teatrzyku - wspólnie przedstawiły bajkę o Czerwonym Kapturku. Podczas Bajkowego Balu, nasi przebierańcy wesoło tańczyli i poruszali się w różnych ustawieniach, a w ramach relaksu wykonali masażyki na plecach swoich partnerów. W sali została również urządzona  wystawa książek z ulubionymi bajkami. Kto chciał, wykonał sobie papierową koronę, ozdobił według swojego pomysłu i zabrał do domu.

     • Ratownicy Czytelnictwa

     • W obecnym roku szkolnym nasze Przedszkole przystąpiło do ogólnopolskiego programu "Ratownicy Czytelnictwa", organizowanego przez Fundację Powszechnego Czytania. Hasło tegorocznej edycji brzmi: "Wszystkie ręce na pokład", dlatego zachęcamy również Rodziców do aktywnego uczestnictwa w akcji. Chętnych Rodziców zapraszamy do udziału w sesjach głośnego czytania w przedszkolu. Chęć udziału prosimy zgłaszać u nauczycieli grup.

      Przez cały rok szkolny będziemy realizować główny cel akcji, jakim jest upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci. Na bieżąco będziemy także informować o podejmowanych działaniach.

      Wspólnie "Ratujmy Czytelnictwo!"

      #obszar1dzieci #obszar2nauczyciele #obszar3rodzice #obszar4współpraca

  • Kontakty

   • Miejskie Przedszkole Nr 73 im. Misia Uszatka w Katowicach
   • 32 206 20 32
   • ul. Słoneczna 77 a 40 - 136 Katowice Poland
   • facebook.com/mp73uszatkowe
   • mp73katowice.bip.gov.pl
 • Galeria zdjęć

   brak danych