• Wizyta Zajączków w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej

• 8. listopada dzieci z grupy Zajączków uczestniczyły w kojenych zajęciach z serii: "Odczarowane kodowanie- kodujemy więcej wiemy". Początkowe zabawy dotyczyły rozwijania umiejętności działania według określonej instrukcji: słownej lub kodu obrazkowo-cyfrowego oraz orientacji w przestrzeni i określania kierunków. Doskonalimy przez to umiejętność uważnego słuchania i wykonywania poleceń- te umiejętności będą nam potrzebne na kolejnych etapach zajęć z wykorzystaniem robota, którego będziemy uczyć się programować. Ten etap jest najbardziej wyczekiwany przez dzieci :-)

• Dzień Postaci z Bajek u Kogucików

• "Koguciki" obchodziły w swojej grupie Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Przyszły do przedszkola w pięknych strojach i stylizacjach, aby  w radosnej atmosferze spędzić ten czas.Wzięły udział w teatrzyku - wspólnie przedstawiły bajkę o Czerwonym Kapturku. Podczas Bajkowego Balu, nasi przebierańcy wesoło tańczyli i poruszali się w różnych ustawieniach, a w ramach relaksu wykonali masażyki na plecach swoich partnerów. W sali została również urządzona  wystawa książek z ulubionymi bajkami. Kto chciał, wykonał sobie papierową koronę, ozdobił według swojego pomysłu i zabrał do domu.

• Ratownicy Czytelnictwa

• W obecnym roku szkolnym nasze Przedszkole przystąpiło do ogólnopolskiego programu "Ratownicy Czytelnictwa", organizowanego przez Fundację Powszechnego Czytania. Hasło tegorocznej edycji brzmi: "Wszystkie ręce na pokład", dlatego zachęcamy również Rodziców do aktywnego uczestnictwa w akcji. Chętnych Rodziców zapraszamy do udziału w sesjach głośnego czytania w przedszkolu. Chęć udziału prosimy zgłaszać u nauczycieli grup.

Przez cały rok szkolny będziemy realizować główny cel akcji, jakim jest upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci. Na bieżąco będziemy także informować o podejmowanych działaniach.

Wspólnie "Ratujmy Czytelnictwo!"

#obszar1dzieci #obszar2nauczyciele #obszar3rodzice #obszar4współpraca

• Dzień Kundelka u Kogucików

• "Koguciki" obchodziły Dzień Kundelka. Poznały potrzeby wszystkich piesków, rasowych i tych .....wielorasowych. Układały ozdobne ramki z kasztanów i pięknych kolorowych liści oraz malowały maski wybranych piesków. Oto efekty tych działań.

• Październik u Kogucików

• Nowa galeria Październik u Kogucików została dodana do albumu fotograficznego

Urodzinowo :-)

Koguciki wiedzą jak dbać o swoje zdrowie i co robić aby je zachować. Wiedzą, że ruch, sen, higiena i właściwe odżywianie to podstawa! Nie boją się wizyty u lekarza - ćwiczyli odpowiednie role podczas zabawy "W przychodni".

Do naszych zajęć ruchowych przebieramy się w stroje gimnastyczne. Największą frajdą jest ruch na bosaka... :-)

• Zabawy u Misiów

• Za nami kolejne zabawy z cyklu "Cztery pory roku" z panią z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej.

Serdecznie dziękujemy Pani za wspólne zabawy.

• Wizyta absolwentek przedszkola

• Wizyta naszych absolwentek - Wiktorii i Oliwii oraz ich koleżanek z klasy. Dziewczyny zaproponowały naszym przedszkolakom gry planszowe, z których największym uznaniem cieszył się Twister. Przedszkolaki ze starszymi koleżankami wznosiły również budowle z klocków.

• Europe Code Week

• W tym roku dołączyliśmy do wydarzenia - Europejski Tydzień Kodowania pod hasłem: "Kodowanie to świetna zabawa", ponieważ dla nas w przedszkolu kodowanie opiera się właśnie na zabawie.

Po co kodujemy?

Kodowanie to zabawy przygotowujące dziecko do nauki programowania. Stosując tę metodę nauczania pozwalamy dziecku na eksperymentowanie, doświadczanie i działanie. Dziecko uczy się m.in. obserwacji i dedukcji, logicznego myślenia, analizowania, współpracy i samodzielności.

Podczas tygodnia kodowania (Code Week 2022) dzieci 6-letnie uczestniczyły w zabawach związanych z kodowaniem bez użycia komputera, z wykorzystaniem maty do kodowania, na dywanie- poruszanie się zgodnie ze strzałkami kierunkowymi, kolorowanie wg kodu, odwzorowywanie i kontynuowanie rytmów, kodowanie obrazków, gry: kółko i krzyżyk, statki, rysowanie zgodnie z instrukcją słowną itp.

• Światowy Dzień Mycia Rąk- 15. października

• Nasze przedszkolaki doskonale wiedzą jakie znaczenie dla zdrowia ma właściwa higiena, szczególnie częste mycie rąk w ciągu dnia. Utrwalaliśmy tę wiedzę poprzez zabawy badawcze, słuchanie piosenki o czyściochu i brudasku i ćwiczenia praktyczne. Zdecydowanie wolimy być czyściochami! :-)

• Dzień Edukacji Narodowej

• 14.października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji dzieci z grupy Zajączków przygotowały dla wszystkich pracowników przedszkola uroczystą akademię- wesołą inscenizację przeplataną wierszami, piosenką i tańcami oraz własnoręcznie wykonane prezenty-niespodzianki.

Serdecznie dziękujemy również Rodzicom za życzenia i miłe gesty uznania przekazane Nam w tym dniu.