Aktualności

          • Komunikat: Apel do Rodziców z związku z falami upałów

          • W związku z trwającymi ekstremalnie wysokimi temperaturami, Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne zwracają się do Państwa z prośbą o wyrozumiałość i współpracę. Chcemy wspólnie zadbać o zdrowie, komfort i bezpieczeństwo naszych przedszkolaków w czasie upalnych dni.

            Jeśli mają Państwo możliwość, bardzo prosimy o pozostawienie dzieci w najbliższych dniach pod opieką w domu.

            Wysokie temperatury stanowią poważne obciążenie dla małych organizmów dzieci. Mimo uruchomienia wszelkich dostępnych sposobów chłodzenia sal przedszkolnych tj. zasłanianie okien, wietrzenie, małe wentylatory (po 1 szt. w każdej sali) warunki przebywania kilka godzin w tak wysokiej temperaturze, w dużej grupie, mogą być dla dzieci bardzo niekorzystne i uciążliwe.

            Dla dzieci, które muszą pozostać w placówce, zapewniamy stały dostęp do wody. Prosimy o przewiewne ubrania i obowiązkowo nakrycia głowy.

            Dziękujemy za Państwa zrozumienie, zaangażowanie i pomoc w tym wymagającym okresie.

            Z wyrazami szacunku,
            Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

             

          • Festyn Rodzinny

          • Piękna pogoda, wspaniałe towarzystwo, moc atrakcji i  kreatywnych zabaw nie tylko z muzyką. Czego więcej potrzeba do stworzenia warunków wspaniałej, niezapomnianej zabawy? Zobaczcie sami, co działo się dzisiaj u Misia Uszatka🤩😍

            Naszym festynem przedszkolnym powitaliśmy wakacje;) było mnóstwo atrakcji  - panie animatorki prowadzące zabawy, dmuchańce, malowanie twarzy, warkoczyki, tatuaże, popcorn... pyszne ciasta, orzeźwiające lemoniady, pieczone kiełbaski i wiele wiele innych niespodzianek. Odwiedziła nas straż pożarna, ambulans, radiowóz - ale tylko po to, by uatrakcyjnić naszą imprezę.

            Bardzo dziękujemy radzie rodziców za zorganizowanie pięknego festynu!

          • Trocha po ślonsku z panią Izoldą

          • We środa mieli my byzuch -  pani Izolda i pan Łukasz - katowiccy dziennikarze i... koza Melona. Łosprawiali my ło straszkach i trocha my sie boli ;)    ale że my suchomy naszych łojców i rechtorki, to te straszki nic nom niy zrobiyły.

            Piyknie dziynkujymy za "trocha po ślonsku" 

          • Rozstrzygnięcie konkursu "Flaga kraju UE"

          • I miejsce: Witold B. Przedszkole 55 Katowice

            II miejsce: Michalina D. Przedszkole Niepubliczne "Radość" Bydgoszcz

            III miejsce: Kaja L. Przedszkole Niepubliczne Słoneczko Lubin

            Hania P. Przedszkole Samorządowe im. Tęczowego Misia Szydłowiec

             

            Gratulujemy autorom prac i dziękujemy za udział w konkursie!

          • "Czytanie na polanie"- międzynarodowa akcja czytelnicza

          • Wakacje tuż, tuż, więc w ramach akcji "Czytanie na polanie" skorzystaliśmy z pięknej słonecznej pogody i zaprosiliśmy dzieci do słuchania bajki "na polanie" w naszym ogrodzie przedszkolnym. Przedszkolaki wysłuchały utworu pt. "Pajączek Kędziorek wakacje na wsi" a potem rozwiązywały zadania i zagadki związane z różnymi zwierzętami. Na przygotowanych foliach, w cieniu drzew, malowały swoje marzenia o wakacyjnych podróżach. Nasz malarski plener w ogrodzie prezentował się wspaniale.

            Dzieci, pamietajcie!😉 Na letni odpoczynek Miś Uszatek poleca Wam  relaks w towarzystwie książki!😍🐻📖📚

          • Uwaga, ważne!

          • 18 czerwca - wycieczka całodniowa, w której uczestniczą wszyscy pracownicy pedagogiczni i niepedagogiczni sprawując opiekę nad dziećmi. W związku z tym dzieci, które nie uczestniczą w wycieczce, pozostają w tym dniu pod opieką rodziców.
          • Czerwiec u Zajączków

          • Wszystkiego najlepszego w Dniu Urodzin,  Milanku!

            Eksperymenty z wodą i mlekiem

            Nasz nowy przedszkolak - robót Photon

            Minikoncert naszego Ludwika.  Brawo!!!

          • Pożegnanie z przedszkolem

          • "To my, to my - przebojowe starszaki!" Dzieci z gr "Zajączki" pożegnały się z przedszkolem...  Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnym "Poloneza czas zacząć". Dzieci  podziękowały wszystkim pracownikom przedszkola za opiekę i wspólnie spędzony czas. Zaprezentowały scenkę "Jak wróbelek Elemelek w szkole uczył się literek", pięknie zatańczyły kilka tańców oraz zaśpiewały piosenki. Wspólnie powspominały czas spędzony w przedszkolu wierszykami i prezentacją.

             

            Kochane Dzieci! Życzymy Wam powodzenia w szkole! Spełniajcie swoje marzenia i przyjdźcie odwiedzić Misia Uszatka:)

            Bardzo dziękujemy Rodzicom za przygotowanie poczęstunku, za piękne kwiaty i niespodzianki!

          • Filharmonia Śląska - puzon

          • "Dalsze z puzonem marsze" to był już ostatni w tym roku koncert, muzyków z Filharmonii Śląskiej dla naszych przedszkolaków z serii "Pani Gama zaprasza". Dziękujemy za wiele ciekawostek ze świata muzyki i wspólne muzykowanie😍

          • Gala wręczenia nagród z kotem Cukierkiem

          • Nasze przedszkolaki w Mediatece w Tychach - Marysia i Benek z rodzicami, na uroczystej gali wręczenia nagród w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Cukierek w kosmosie". Podczas finału nie mogło zabraknąć autora, Pana Waldemara Cichonia oraz tytułowego kota Cukierka, który przygotował wiele dodatkowych atrakcji dla uczestników z okazji Dnia Dziecka. 

            Marysiu i Benku, Gratulujemy!!! 👏👏👏👏 Rodzicom dziękujemy za fotorelację. 

    • Kontakty

      • Przedszkole Nr 73 im. Misia Uszatka w Katowicach
      • 32 206 20 32
      • ul. Słoneczna 77 a
        40 - 136 Katowice
        Poland
      • facebook.com/mp73uszatkowe
      • mp73katowice.bip.gov.pl
  • Deklaracja dostępności cyfrowej