• Górnik- poznajemy zawody

     • W piątek, 2 grudnia nasze przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach z serii "Poznajemy zawody-górnik", które prowadziły dla dzieci panie z Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej. PanI Joannie i pani Katarzynie serdecznie dziękujemy za kolejne spotkanie :-)

     • Mikołaj w Przedszkolu

     • 6 grudnia nasze przedszkolaki odwiedzi Św. Mikołaj. Prosimy, aby dzieci miały w tym dniu mikołajowe czapki :-) Podpisane, żeby nie było problemu z odnalezieniem swojej. 

      Dziękujemy :-)

     • Rodzice czytają w przedszkolu

     • Nasze przedszkole wczoraj odwiedziła mama Róży z propozycją kilku fajnych bajek z morałem, dla tych małych i dużych. Dzieciaki słuchały jak zaczarowane. Bardzo dziękujemy za to spotkanie :-)

      Serdecznie zapraszamy kolejnych rodziców na rodzinne czytanie w przedszkolu :-)

     • Spotkanie autorskie z panem Waldemarem Cichoniem

     • Cóż to było za spotkanie!!! :-)

      W piątek, 25 listopada gościliśmy w naszym przedszkolu pana Waldemara Cichonia, autora uwielbianej przez dzieci serii książek o kocie Cukierku. Nasze przedszkolaki również dołączyły do tego grona. Kiedy poznały pierwsze przygody tego kota "z charakterkiem", od razu chciały dowiedzieć się więcej o jego niezwykłych skłonnościach do psot, żartów, rozrabiania i wpadania w tarapaty. Z tym kotem po prostu nie można się nudzić! A czytanie książek o nim, to sama frajda!
      Na spotkaniu z autorem dzieci dowiedziały się m.in., że kot Cukierek istnieje naprawdę i mieszka niedaleko Katowic, choć ma już 16 lat, to nadal lubi czasami coś zbroić :-) Kiedy był młodszy, codziennie odprowadzał swojego małego właściciela do przedszkola, a potem go z niego odbierał. Sami przyznajcie, że to niezwykły kot! :-)
      Pan Waldemar opowiedział dzieciom jak wygląda proces pisania i wydawania książki oraz jak wiele osób musi nad nią pracować, zanim będzie można ją kupić w księgarni lub wypożyczyć w bibliotece. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały również wybranego opowiadania czytanego przez samego Autora. Później był czas na pytania od dzieci - a było ich naprawdę wiele :-) Na koniec dzieci odbierały książki z autografem i imienną dedykacją.  

      Bardzo dziękujemy panu Waldemarowi Cichoniowi za przyjęcie zaproszenia i odwiedzenie naszego przedszkola. Był to dla nas wszystkich, dzień pełen wyjątkowych i niezapomnianych wrażeń. 

      Pozdrowienia dla Cukierka i Tradycji :-) 
       

      P.S. Cała seria o kocie Cukierku jest już w naszej przedszkolnej biblioteczce, za co dziękujemy również naszej Radzie Rodziców, która zakupiła 4 tomiki :-)
      Wszystkim rodzicom dziękujemy za ogromne zainteresowanie. Śmiemy przypuszczać, że przez najbliższe tygodnie książki o kocie Cukierku, będą tymi najbardziej ulubionymi i najchętniej wybieranymi do czytania w domu :-) Czytajcie więc i razem "ratujmy czytelnictwo"!

     • Światowy Dzień Pluszowego Misia

     • Jak ważny dla nas jest ten dzień i postać Misia, nie musimy chyba długo nikogo przekonywać. Misia jedynego w swoim rodzaju, nietuzinkowego i wyjątkowego - Misia Uszatka bo o nim mowa, ten jest najbliższy sercom naszych przedszkolaków. Ale 25. listopada, misiów całe mnóstwo zawitało do naszego przedszkola, żeby wspólnie z dziećmi uczcić swoje święto zabawą, tańcem i piosenką :-)

      Jak misiowo było w każdej grupie zobaczcie w naszej galerii :-)

      Zabawy u Misiów

      Zabawy u Kogucików

      Zabawy u Piesków

      Zabawy u Zajączków

     • Moja ulubiona postać z bajki- wyniki głosowania

     • Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyło się wręczenie nagród uczestnikom konkursu dla dzieci i rodziców. Na ten dzień, wielu naszych przedszkolaków czekało z wielką niecierpliwością. :-)

      Na konkurs dostarczono 38 prac, a w głosowaniu wzięło udział 74 osoby. Organizatorki policzyły wszystkie głosy i na ich podstawie wyłoniły zwycięzców konkursu. Prace z największą liczbą głosów zostały nagrodzone przyznaniem miejsc od 1- 6, a pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia za udział w konkursie. 

                                      I miejsce – Iga D. („Roszpunka”)

                                      II miejsce – Natalia M. („Kraina lodu”)

                                      III miejsce – Filip L. („Król Lew” i „Kubuś Puchatek”)

                                      IV miejsce - Dominik i Wiktor P. („Trzy świnki”)

                                      V miejsce – Kamil Z. (SpongeBob Kanciastoporty”

                                     VI miejsce – Liwia K. („Psi Patrol”)           

      Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za udział, oraz przesyłamy wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników. Wykonaliście wspaniałe prace! :-)       

      Nagrodami w konkursie były m.in. książeczki z bajkami zakupione z puli dotacji przyznanej Przedszkolu w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.  

     • Zajęcia z Panią z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej u Kogucików i Misiów

     • "Magiczna moc bajek"- za nami kolejne zajęcia i zabawy w grupie Kogucików.

      Pani z biblioteki przeczytała dzieciom książkę o Kici Koci, jej obowiązkach w domu. Dzieci układały puzzle bawiły się z chustą animacyjną na koniec zajęć rysowały jak pomagają rodzicom w domu. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach.

      Z kolei grupa Misiów, rozpoczęła poznawanie bohaterów literackich w "Krainie najpiękniejszych bajek"

     • Dzień kredki u Kogucików. Urodziny.

     • "Koguciki" obchodziły w grupie DZIEŃ KREDKI oraz urodziny PIOTRUSIA i LILIANKI. Czas spędzony w przedszkolu był bardzo radosny i aktywny. Każdy wracał do domu z kolorową opaską na głowie. Solenizantowi życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego i uśmiechu na buzi!

     • Spotkanie autorskie z pisarzem Waldemarem Cichoniem

     • Nasze przedszkole niebawem odwiedzi pisarz, autor m.in. bestsellerowej serii książek o przygodach niesfornego, zabawnego i najbardziej niezwykłego kota o imieniu Cukierek.

      Seria zawiera obecnie 10 książek.

      Książka pt.: „Cukierku, Ty Łobuzie!” (1 część) znalazła się na liście lektur szkolnych obowiązujących uczniów kl. I-III.

      Jak to zwykle bywa, podczas spotkań autorskich istnieje możliwość kupienia książki w cenie 20 zł., z podpisem autora i imienną dedykacją dla dziecka.

       Gorąco zachęcamy Państwa do skorzystania z tej możliwości. Niewątpliwie będzie to wspaniała i wyjątkowa pamiątka oraz świetna propozycja sprzyjająca rozwijaniu zainteresowań czytelniczych u dzieci, bo książki są dodatkowo pięknie ilustrowane.  

      Zapraszamy Państwa do przeglądania wybranych części serii w kąciku informacyjnym ustawionym w holu przedszkola.

      Więcej szczegółów dotyczących treści poszczególnych części serii o kocie i innych książkach autora, znajdą Państwo na stronie: https://waldemarcichon.pl/

      Otrzymają Państwo od nauczycieli ulotki informacyjne, na których prosimy zaznaczyć X - chęć zakupu wybranej książki lub książek.

      Informację zwrotną dotyczącą dokonanych wyborów, oraz wpłaty na zamówione książeczki, prosimy przekazać nauczycielom grup, najpóźniej do 21.11 tj. poniedziałek (włącznie). Po tym terminie zamówienie zostanie przekazane do realizacji wydawnictwu.

      Podczas spotkania Autor opowiada o pracy i warsztacie pisarza, procesie pisania i wydawania książek. Kilkanaście minut poświęca na głośne czytanie fragmentów swoich książek, potem odpowiada na pytania dzieci. Na zakończenie wręcza dzieciom zamówione książki z autografem i dedykacją.

      Razem Ratujmy Czytelnictwo! :-) 

     • Globalne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF.

     • 20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku ten dzień wypada w niedzielę, dlatego przenosimy obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka na poniedziałek - 21 listopada.

      Prosimy, aby dzieci w tym dniu przyszły UBRANE NA NIEBIESKO (lub miały jakiś element stroju w tym kolorze) na znak solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.

      Dziękujemy :-)

      Jak wyglądał ten dzień u Nas? Jakie aktywności związane z poznawaniem swoich praw podejmowały dzieci znajdą Państwo w poniższej galerii.

      Misie

      Koguciki​​​​​​​

      Pieski

      Zajączki

     • "Moja ulubiona postać z bajki"- prace konkursowe

     • Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za przygotowanie pięknych prac konkursowych. Łącznie mamy ich 38 więc wybór "tych najpiękniejszych" na pewno nie będzie łatwy. Wszystkie są wyjątkowe i niepowtarzalne :-) 

      Czy uda Wam się rozpoznać wszystkie posciaci? Zapraszamy do oglądania wystawy w holu przedszkola i głosowania na wybrane prace. Zasady głosowania zostały wymienione na plakacie informacyjnym w przedszkolu. 

      Miłej zabawy :-)

  • Kontakty

   • Miejskie Przedszkole Nr 73 im. Misia Uszatka w Katowicach
   • 32 206 20 32
   • ul. Słoneczna 77 a 40 - 136 Katowice Poland
   • facebook.com/mp73uszatkowe
   • mp73katowice.bip.gov.pl
 • Galeria zdjęć

   brak danych