• "Zostań rodziną zastępczą"

• Szanowni Państwo,

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach, będący organizatorem rodzinnej pieczy zastępczej poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej.
            W rodzinnych formach pieczy zastępczej przebywają dzieci, które z różnych względów znalazły się w trudnej sytuacji życiowej i nie mogą pozostawać pod opieką rodziców. Każde dziecko pragnie domu i rodziny, która da wsparcie i poczucie bezpieczeństwa, doceni
            i wytłumaczy. Jednak nie każde dziecko ma tyle szczęścia, by móc wzrastać w takich warunkach. Niestety na terenie naszego miasta wciąż brakuje rodzin zastępczych gotowych przyjąć pod opiekę dzieci tego potrzebujące.

W związku z powyższym poszukujemy osób, które czują wewnętrzne pragnienie niesienia ciepła i miłości, które jednocześnie są gotowe poświęcić dzieciom czas i serce. Apel kierujemy do osób odpowiedzialnych i odważnych, gotowych podjąć to wyzwanie.

Zadaniem rodziny zastępczej jest opieka i wychowanie dzieci w tradycyjnym systemie rodzinnym oraz w atmosferze sprzyjającej prawidłowemu rozwojowi dzieci.

Informacje na temat rodzicielstwa zastępczego, warunków koniecznych do bycia rodziną zastępczą oraz procedury opiniowania uzyskać można od pracowników Zespołu ds. Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Katowicach, ul. Wojewódzka 23, tel. 32 251 71 31, 32 203 17 50, 32 251 71 89 oraz od pracowników Działu ds. Rodzin z Dziećmi, ul. Jagiellońska 17,
            tel. 32 251 00 87.

Informacje zamieszczone są również na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach: www.mops.katowice.pl w zakładce „Zostań rodziną zastępczą”.

• DZIEŃ BABCI I DZIADKA U ZAJĄCZKÓW

• 9 stycznia dzieci z grupy Zajączków świętowały wspólnie ze swoimi babciami i dziadkami ich święto.

Wszystkim babciom i dziadkom życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego i dziękujemy za wspaniałą biesiadę.

• Sok z buraka i "Szpital Pluszowego Misia"

• 08.01 naszych przedszkolaków odwiedziły studentki medycyny prowadzące projekt "Szpital Pluszowego Misia". To było bardzo emocjonujące spotkanie. Dzieci wchodząc w rolę opiekuna swojego pluszaka, mogły przezwyciężyć swój strach przed "białym fartuchem". Niejednokrotnie dodawały zabawce otuchy, operowały ją lub zakładały opatrunki.

• WESOŁYCH ŚWIĄT

• Z okazji nadchodzących Świąt składamy Państwu serdeczne życzenia:

zdrowych, wesołych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia,

radosnych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół,

wytchnienia od codziennych trosk i zmartwień,

zadumy nad świątecznym opłatkiem, chwil roziskrzonych kolędą i wymarzonych prezentów pod choinką.

A Nowy Rok niech przyniesie spełnienie w życiu osobistym i zawodowym.

Dyrektor oraz pracownicy Miejskiego Przedszkola Nr 73 im. Misia Uszatka w Katowicach

• Jasełka dla społeczności przedszkola

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Jasełka dla społeczności przedszkola.

20 grudnia dzieci z grupy "Pieski" zaprezentowały dla całej społeczności przedszkola tradycyjne "Jasełka". Była to piękna i wzruszająca inscenizacja, w której nie zabrakło nawet dialogów w gwarze śląskiej. Piękne kolędy i pastorałki w wykonaniu dzieci, wprowdziły nas  wszystkich w świąteczny nastrój.

• "Zajączki" na konkursie recytatorskim "Wiersze po śląsku"

• Dnia 19 grudnia dzieci z grupy "Zajączki" wzięły udział w konkusie recytatorskim "Wiersze po śląsku" organizowanym przez Miejskie Przedszkole Nr 24 i MDK filia Dąb". Nasza reprezentacja: Agatka, Oliwia i Franek zaprezentowała scenkę do wiersza "Pan Hilary" M. Szołtyska i zdobyła I MIEJSCE :-)

DZIECIOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!!:-)

• Konkurs piernikowy