• Uwaga Rodzice!

     • W związku z zamknięciem placówek oświatowych do 10.04.2020 r., termin zgłaszania dzieci na dyżur wakacyjny odbędzie się natychmiast po wznowieniu działalności przedszkola. Prosimy o śledzenie informacji na naszej stronie.  

     • Uwaga Rodzice Zajączków

     • Jeżeli Państwo WYRAŻAJĄ CHĘĆ odebrania z przedszkola książek dzieci, to mogą Państwo to zrobić i zgłosić się po nie do przedszkola. Proszę jednak wcześniej telefonicznie lub emailowo upewnić się, czy ktoś jest na placówce, ustalić termin i godzinę przyjścia, ponieważ  pracownicy pracują rotacyjnie i może zdarzyć się tak, że nikogo nie będzie. Nie jest to obowiązkiem Rodzica. Zadania wykonujemy TYLKO na podanych stronach.

     • UWAGA! RODZICE

     • Od 25 marca do 10 kwietnia zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej przedszkole będzie realizować kształcenia na odległość. Na naszej stronie internetowej w zakładce "KSZTAŁCENIE NA ODLEGŁOŚĆ" (menu główne) znajdziecie Państwo propozycje zabaw dla dzieci na każdy dzień tygodnia. Dla dzieci 6-letnich z grupy "Zajączki", ktore są objęte obowiązkowym rocznym przygotowaniem przedszkolnym na osobnej podstronie "Zajączki" (propozycje zabaw i zajęć zgodne z planem miesięcznym pracy w grupie), a dla dzieci z grup: "Pieski", "Koguciki" i "Misie"  na podstronie "Pozostałe grupy".
      Zachęcamy Państwa, w miarę możliwości do systematycznego realizowania z dziećmi zaproponowanych zadań. Propozycje będą zamieszczane tylko w tej zakładce, nie jak dotychczas na stronie głównej. 

     • Rekrutacja 2020/2021- ZMIANA TERMINÓW

     • Uwaga!

      Nowe zarządzenie PREZYDENTA MIASTA KATOWICE w sprawie rekrutacji

                          zarzadzenie_w_spr._rekrut..pdf

       

      SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE REKRUTACJA 2020/2021

      PRZYPOMINANY, ŻE:

      Wypełniony formularz należy wydrukować,podpisać (przez oboje rodziców/opiekunów) i dostarczyć do przedszkola wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

      W związku z profilaktyką w zakresie rozpowszechniania się koronawirusa, zaleca się wysłanie podpisanego wniosku rekrutacyjnego wraz ze stosownymi załącznikami do przedszkola, pocztą tradycyjną. Informuję, iż w w/w przypadku o terminowym wniesieniu wniosku do przedszkola decyduje data stempla pocztowego.

      Ponadto, informujemy również, że podpisany i zeskanowany wniosek wraz z załącznikami można przesłać również pocztą  e-mail na adres przedszkola: mp73@o2.pl

       

     • Propozycja zabaw na 23.03

     • To wierszyk dla Was dzieci, którego wymowa trwa ok. 30 sekund. 30 sekund powinno nam zajmować dokładne mycie rąk. Wykorzystajmy ten wierszyk. Mówcie ten wierszyk podczas mycia rąk. Ręce będą dokładnie umyte, a informacje o Naszym państwie utrwalone.

       

      Wierszyk

      Jest państwo w Europie,

      co Polska się zowie.

      Wisła przez Nie płynie,

      a na północy Bałtyk się kryje.

      Stolica to Warszawa, w której

      Pałac Kultury stoi oraz pomnik

      Fryderyka Chopina, chociaż On z Żelazowej Woli.

      Mikołaja Kopernika też pomnik stoi

      chociaż ten Pan z Torunia pochodził.

      Jest też miasto Katowice, w którym górnik wciąż fedruje.

      I przedszkole „Misia Uszatka”,

      a w nim niezła gromadka.

       

      A kiedy już swe rączki dokładnie umyjecie, możecie przystapić do wykonania pracy plastyczno-technicznej- "Girlanda". Szcegóły znajdziecie poniżej.   

       Spogladajac_optymistycznie_w_przyszlosc.docx    

       

     • Propozycje zabaw na 20.03

     • Dzisiaj proponujemy Wam zabawy z kodowaniem. Dlaczego? Ponieważ rozwijają m.in. umiejętność logicznego myślenia, rozumowania, wnioskowania, koncentrację uwagi, orientację przestrzenną, a więc umiejętności potrzebne w codzienności.

      KARTY PRACY Z KODOWANIEM (Zachęcamy do samodzielnego wydrukowania zakodowanych kolorowanek).

      Ksiezniczki.pdf               Minecraft.pdf                    Bajki.pdf                                 Super_bohaterowie.pdf

      A jeżeli nie macie w domu drukarki to możecie pobawić się w „Kodowanie na dywanie”.

      Potrzebne będą:

      - taśma malarska lub wełna

      - pionki np. pluszaki, klocki, plastikowe kubeczki lub nakrętki

      - kartoniki ze strzałkami ←  ↑  →  ↓  (dowolna ilość; przydadzą się do wykonywania ruchów na dywanowej planszy w podążaniu do wyznaczonego wcześniej celu) i karteczki z napisami START i META.

      Z taśmy malarskiej lub wełny tworzymy na dywanie planszę „w kratę”. Taśma będzie trwalsza niż wełna (nie będzie przesuwać się po dywanie, kiedy dzieci będą poruszać się po niej lub ustawiać pionki i bez problemu później ją odkleimy).

      Dla trzylatków na planszy wystarczy 9 pokratkowanych pól (3 × 3), czterolatkom możemy zaproponować 16 (4 × 4), a pięciolatkom i sześciolatkom 25 (5 × 5)

      Warianty zabawy:

      Na planszy wyznaczamy kartonikami w dowolnym miejscu Start i Metę. 

      1) Dziecko wskakuje na kolejne pola zgodnie z instrukcją słowną rodzica np. 2 pola do przodu, 1 pole w prawo, 3 pola do przodu itd., aż dotrze do Mety. (Może tutaj zamienić się w żabkę, która chce dotrzeć do stawu)
      Potem zamiana ról i zmiana położenia kartoników Start i Meta: dziecko - prowadzi rodzica (to dla przedszkolaków, które potrafią rozróżniać stronę lewą i prawą oraz kierunki: do przodu, do tyłu :-))

      2) Obok planszy układacie zakodowaną trasę z przygotowanych wcześniej kartoników ze strzałkami np.  start ↑  ↑  ↑  →  → ↑→  → meta (możemy dodać także kartoniki z cyframi np. 3↑  2→  1↑   2→ ) itp. Teraz dziecko może tą drogą poprowadzić lalkę na poduszkę, auto do garażu itp. Przy zmianie dziecko planuje całą drogę od pola start do mety, a rodzic zgodnie z kodem trasy musi dotrzeć do celu.

      3) Na dywanowej planszy oprócz pól start i meta możecie umieścić kilka tzw. „pól bonusowych” z określonymi rzeczami np.: owoc, cukierek, nakrętkę, które należy po drodze zbierać przed dotarciem do celu.  Dziecko ma wówczas trudniejsze zadanie, bo musi tak zapanować trasę, układając zaszyfrowaną drogę ze strzałek, aby zebrać wszystkie owoce lub ich określoną ilość.

      A kiedy znudzi Wam się już "Kodowanie na dywanie" możecie posłuchać opowieśći - "Bajka o złym królu Wirusie i dobrej kwarantannie" autorstwa Doroty Bródki. Zachęcamy Was do wykonania zadań związanych z bajką- znajdziecie je w tekście. 

      bajka.pdf

      Dobrej zabawy :-)

     • Zabawy ruchowe i gimnastyczne na 19,20 i 21 marca

     • W czwartek 19 marca o godz. 11:00 bliżejprzedszkolny kanał na YOU TUBE zaprasza wszystkich przedszkolaków na zabawy ruchowo-muzyczne z Panem Miłoszem https://youtu.be/_cht9rDfYXg

      W piątek, 20 marca, godz. 11.00 - TUPTAJ, ŚREDNIAKU https://youtu.be/bZnfkuZMQ9Q 

      W sobotę, 21 marca, godz. 11.00 - TUPTAJ, STARSZAKU

     • Zabawa z dzieckiem do wykonania w domu na 18.03

     • Dookoła wszyscy mówią o koronawirusie, o tym, że trzeba myć ręce. Warto z dzieckiem przeprowadzić doświadczenie , które odpowie na pytania: dlaczego myć ręce? dlaczego myć ręce mydłem?

      Wystarczy przygotować: talerz, mleko, płyn do naczyń, patyczek higieniczny, kredkę i temperówkę.

      1. Nalej mleko do  talerza.

      2. Nad talerzem natemperuj tylko rysik kredki - będą to bakterie, które zbierają się na rękach.

      3. Włóż suchy patyczek do talerza z mlekiem i "bakteriami". Czy coś się dzieje? Nie.

      4. Na patyczek higieniczny nalej odrobinę płynu do mycia naczyń.

      5. Włóż patyczek do mleka. Obserwujcie jak szybko uciekają "bakterie". 

      WNIOSEK:

      Mydło pozwala nam zwalczać bakterie.

     • UWAGA! - 16.03

     • Na naszym profilu facbookowym znajdziecie Państwo różne ciekawe propozycje zabaw, linków do kolorowanek itp.

     • Śmiej się i tańcz

     • Reprezentacja naszego przedszkola podczas Przeglądu Przedszkolnych Zespołów Tanecznych.

      Na film zapraszamy na nasz profil facbookowy.

   • Kontakty

    • Miejskie Przedszkole Nr 73 im. Misia Uszatka w Katowicach
    • mp73@o2.pl
    • 32 206 20 32
    • ul. Słoneczna 77 a 40 - 136 Katowice Poland
    • facebook.com/mp73uszatkowe
    • mp73katowice.bip.gov.pl
  • Galeria zdjęć

    brak danych