• SPOTKANIE INFORMACYJNE DLA NOWYCH PRZEDSZKOLAKÓW

• Serdecznie zapraszam Rodziców dzieci nowo przyjętych od 01 września 2019 r. do naszego przedszkola, na spotkanie organizacyjne przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

Spotkanie odbędzie się 13 czerwca 2019 r. o godz. 16:30 na sali gimnastycznej w przedszkolu.

Agnieszka Ciołek - Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 73

im. Misia Uszatka w Katowicach

• FESTYN RODZINNY

• Podczas Festynu Rodzinnego, który odbędzie się 10 czerwca możecie Państwo zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego. Przyjdź, zapytaj, zarejestruj się i zostań czyimś bohaterem.

• Dzień Mamy i Taty

• Serdecznie zapraszamy Rodziców na wspólne świętowanie w przedszkolu.

GRUPA MISIÓW DNIA 27 MAJA O GODZ. 15:20

GRUPA PIESKÓW 28 MAJA O GODZ. 16:30

• Zajęcia z tenisa z tatą Jasia

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Koguciki: Strona główna: Zajęcia z teniza z tatą Jasia.

24 maja dzieci z grupy "Kogucików" i "Piesków" brały udział w zajęciach z gry w tenisa. Tata Jasia z "Kogucików" ,który na co dzień jest trenerem, zachęcał Przedszkolaków do aktywności fizycznej. Myślimy, że bardzo dobrze mu się to udało, dzieci z uśmiechem na twarzy wykonywały ćwiczenia, nawet kiedy były trudne. Może, któryś z nich zostanie w przyszłości mistrzem gry w tenisa.

Panu Wojciechowi bardzo dziękujemy za poświęcony czas i wspaniałą zabawę.

• Pieski : Strona główna: Sprintem do maratonu

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pieski : Strona główna: Sprintem do maratonu.

20 maja dzieci z grupy Pieski uczestniczyły w Ogólnopolskim maratonie przedszkolaków "Sprintem do maratonu". Akcja organizowana po raz V przez miesięcznik Bliżej Przedszkola zachęcająca dzieci do uprawiania sportu, głównie biegania. My dołączyliśmy w tym roku po raz pierwszy i zapewne nie ostatni, bo dzieci bardzo chętnie i z wielkim entuzjazmen przystąpiły do biegu. Na mecie wszyscy mali maratończycy otrzymali dyplomy, medale i niespodziankę.

• FESTYN

• Drodzy rodzice! Rada Rodziców zapraszam na spotkanie organizacyjne dotyczące festynu, które odbędzie się we wtorek 21 maja o godz. 16:30 w przedszkolu. Mile widziani są wszyscy, którzy maja pomysły i chęci, aby zorganizować fantastyczne pożegnanie roku szkolnego dla naszych przedszkolaków. W szczególności zapraszam tych, którzy mogą zaoferować pomoc:- w ozdabianiu ogrodu przedszkolnego i przygotowania go do festynu (rozłożenie stołów, powieszenie i nadmuchanie balonów, pokrojenie ciasta, itd.)- w obsłudze festynu (obsługa grilla, stołów z napojami i poczęstunkiem)- w sprzątaniu po festynie- w znalezieniu sponsorów - w organizacji gier i zabaw dla dzieci- w poprowadzeniu warsztatów lub innych atrakcji dla dzieci- w zapewnieniu atrakcji dla dzieci (np. dmuchanców, wodzireja, itd.)Niech będzie to wyjątkowy dzień dla naszego przedszkola! Serdecznie zapraszam do współpracy

• XI Międzyprzedszkolna Olimpiada Zdrowia

• 16 maja w naszym przedszkolu odbyła się XI Międzyprzedszkolna Olimpiada Zdrowia. W turnieju udział wzięło 5 reperezentacji z katowickich przedszkoli. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą z zakresu zdrowia. Nad przebiegiem Olimpiady czuwało jury, w składzie: Pani Beata- logopeda oraz Pani Martyna - pielęgniarka. Pojedyncze punkty decydowały o wygranej. Oto wyniki naszej Olimpiady: I miejsce MP 47, II miejsce MP 23, III miejsce MP 91, IV miejsce Domowe Przedszkoli i V miejsce MP 73.Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Serdecznie dziękujemy Mamie Zuzi P. z "Kogucików" - Pani Martynie - za pomoc w przygotowaniu Olimpiady.

• Dzień Strażaka

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Strażaka.

13 maja obchodziliśmy Dzień Strażaka. Podczas wspólnych zabaw przypomnieliśmy sobie numery alarmowe, sygnał alarmowy w przedszkolu, poznaliśmy atrybuty strażaka i trud jego pracy. Dowiedzieliśnmy się jak może zakończyć się lekkomyślna zabawa np. zapałkami. Rozwiązywaliśmy "Strażackie zadania i zagadki", bawiliśmy się przy piosenkach opisujących pracę strażaka.

• Ekologiczny Pokaz Mody

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ekologiczny Pokaz Mody.

10 maja w nawiązaniu do Dnia Ziemi, w naszym przedszkolu odbył się EKOLOGICZNY POKAZ MODY.

16 dzieci zgłosiło się do udziału. Wraz z Rodzicami wykonali wspaniałe stroje wykorzystując materiały przeznaczone do recyklingu. Niejeden kreator mody mógłby zaczerpnąć pomysł podczas naszej dzisiejszej gali. Dzięki Firmie WEKTOR z Katowic uczestnicy otrzymali wspaniałe nagrody.

Sponsorowi serdecznie dziękujemy, a uczestnikom gratulujemy.