• ZASADY KORZYSTANIA Z WYŻYWIENIA
          I WNOSZENIA OPŁAT ZA USŁUGI ŚWIADCZONE PRZEZ PRZEDSZKOLE:

Miejskie Przedszkole nr 73 im. Misia Uszatka w Katowicach oferuje swoje usługi w godzinach 6:00-17:00.

Bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę, przedszkole zapewnia w godzinach: 7:00 - 13:00. W powyższych godzinach, rodzice regulują odpłatność tylko za posiłki.

Każda godzina przed bezpłatnymi godzinami nauczania i po nich,  wynosi 1,00 zł dla dzieci od 2,5 do 5 lat.

Opłata za II dziecko wynosi 0,65 zł

Opłata za III dziecko i kolejne wynosi: 0,00 zł

Dzieci realizujące roczne obowiązkowe przygotowanie przedszkolne od pierwszego września w roku kalendarzowym, w którym kończą 6 lat, zwolnione są z opłaty za pobyt w przedszkolu przed i po godzinach bezpłatnych.

Dzieci w przedszkolu mogą korzystać codziennie z dwóch lub trzech posiłków, przygotowywanych w przedszkolnej kuchni ze świeżych produktów.

Dzienny koszt posiłków:

Śniadanie:  2,50 zł

Obiad:  5,00 zł

Podwieczorek: 2,50 zł

Stawka dzienna wynosi: 10,00 zł

Opłaty te ulegają zwrotowi za każdy dzień nieobecności dziecka w przedszkolu.

Podstawa prawna:

1. Uchwała Nr LXI/1263/18 Rady Miasta Katowice z dnia 25 października 2018 r. w sprawie ustalenia opłat za świadczenia udzielane przez przedszkola, dla których organem prowadzącym jest miasta Katowice.

2. Zarządzenie nr 8/2023 Dyrektora Miejskiego Przedszkola nr 73 im. Misia Uszatka w Katowicach z dnia 07 marca 2023 r. w sprawie ustalenia zasad korzystania ze stołówki w Miejskim Przedszkolu  nr 73 im. Misia Uszatka w Katowicach.