• 1 wrzesień tuż, tuż...

• Przypominamy, że dzieci schodzą się do przedszkola w godzinach: 6:00 – 8:00.

BARDZO PROSIMY, aby nie przyprowadzać dziecka na tzw. ostatnią chwilę, tj. tuż przed godz. 8.

Z uwagi na fakt, iż do przedszkola
            w dalszym ciągu nie będą mogli wchodzić rodzice a dzieciom będzie mierzona temperatura i będą mogły wchodzić po 3-4 osoby, czynności te mogą spowodować, że przed przedszkolem ustawi się kolejka oczekujących na wejście.

Nowi rodzice przez okres pierwszego tygodnia będą mogli wchodzić ze swoim dzieckiem. Proszę pamiętać o przestrzeganiu zasad reżimu sanitarnego (zakryte usta i nos, rękawiczki jednorazowe, dezynfekowanie rąk).

• ZEBRANIE Z RODZICAMI

• Szanowni Rodzice;

Zapraszamy na zebranie organizacyjne rozpoczynające nowy rok szkolny wg poniższego harmonogramu:

01.09.2020 r. godz. 16:00 gr. MISIE

02.09.2020 r. godz. 16:30 gr. KOGUCIKI

03.09.2020 r. godz. 16:00 gr. PIESKI

04.09.2020 r. godz. 16:00 gr ZAJĄCZKI

Wszystkie spotkania odbędą się na sali gimnastycznej.

W związku z nadal obowiązującym stanem epidemii w kraju oraz obowiązującym z tego tytułu reżimem sanitarnym, przypominamy o:

• zakryciu ust i nosa na terenie przedszkola,
            • korzystaniu z rękawiczek jednorazowych,
            • dezynfekcji rąk przed wejściem na salę gimnastyczną,
            • stosowaniu dystansu pomiędzy sobą, a także pomiędzy pracownikami przedszkola,
            • przyniesieniu ze sobą swojego długopisu,
            • w zebraniu uczestniczy jeden rodzic/prawny opiekun dziecka,
            • w zebraniu nie uczestniczą dzieci,
            • nie wchodzeniu do sal dzieci.

Na naszej stronie www.mp73.edupage.org w zakładce NASZE PRZEDSZKOLE/WAŻNE DOKUMENTY znajdują się dokumenty,
            z którymi prosimy się zapoznać przed spotkaniem.

Po zebraniu będzie możliwość zakupu kart pracy dla dzieci 6-letnich
            i 5-letnich.

• „DLA TYCH, KTÓRZY U NAS PIERWSZY RAZ… i nie tylko”

• Prosimy o przyniesienie do przedszkola z dniem 01.09.2020 r.:

• podpisana piżama – gr. MISIE,

• zapasowy zestaw ubrań (bluzeczka, spodenki, majtki, skarpetki) – dzieci 3 i 4-letnie,

• podpisane buty na rzepy lub wkładane na szerokiej gumie, antypoślizgowe – wszystkie dzieci

• chusteczki higieniczne w kartoniku 100 sztuk – wszystkie dzieci

• rolkę ręczników papierowych – wszystkie dzieci

• podpisany worek na sznureczku, w którym dzieci będą przechowywały podpisane obuwie zmienne.

Dzieci NIE MOGĄ wnosić na teren przedszkola żadnych zabawek, maskotek, kocyków, poduszek.

• UWAGA RODZICE- Ważne dokumenty na nowy rok szkolny

• Szanowni Państwo;

Dyrektor Miejskiego Przedszkola Nr 73 im. Misia Uszatka w Katowicach uprzejmie informuje, że od dnia 24 sierpnia 2020 roku w siedzibie przedszkola w godzinach: 7:30 15:30 wydawane będą "Deklaracje określające warunki pobytu i wyżywienia dziecka w przedszkolu” na rok szkolny 2020/2021. Deklarację zobowiązani są pobrać wszyscy rodzice (zarówno Ci, których dzieci będą uczęszczać do przedszkola od nowego roku szkolnego kolejny rok, jak i Ci, których dzieci przekroczą próg naszego przedszkola po raz pierwszy). Dokument należy uzupełnić w domu i zwrócić do przedszkola najpóźniej do dnia 27 sierpnia 2020 roku do godz. 15:30. Proszę pamiętać, aby dokument podpisany został przez obojga rodziców dziecka! Deklaracje można oddać bezpośrednio w przedszkolu, zachowując stosowny reżim sanitarny, jak również można pozostawić w skrzynce pocztowej umieszczonej przy wejściu głównym do przedszkola. Brak złożonej deklaracji będzie informacją dla nas, że rezygnujecie Państwo z miejsca dla swojego dziecka w naszym przedszkolu i skutkował będzie skreśleniem dziecka z listy przedszkolaków.

Rodzice, których dzieci po raz pierwszy rozpoczną rok szkolny w naszym przedszkolu, otrzymają dodatkowe dokumenty, m.in. zgody na odbiór dziecka z przedszkola przez upoważnione przez Państwa osoby. Te osoby zobligowane są do złożenia podpisu na takim dokumencie. Na wszystkich dokumentach niezbędne są podpisy obojga rodziców dziecka!

WSZELKICH INFORMACJI DODATKOWYCH (SZCZEGÓLNIE RODZICOM DZIECI NOWOPRZYJĘTYCH) UDZIELAJĄ: DYREKTOR PRZEDSZKOLA ORAZ SAMODZIELNY REFERENT W POWYŻSZYM TERMINIE POD NUMEREM TELEFONU: (32) 206-20-32 W GODZINACH: 9:00 – 14:00.