• O nas

•

Nasze przedszkole zlokalizowane jest w Katowicach przy ul. Słonecznej 77a, na osiedlu Wełnowiec, w niedalekim sąsiedztwie dużego centrum handlowego.

Przedszkole jest placówką 4-oddziałową przystosowaną do przyjęcia 100 dzieci. Posiadamy też piękny, duży ogród z placem zabaw dla dzieci.

Organem prowadzącym przedszkole jest Miasto Katowice.

Organem sprawującym nadzór pedagogiczny jest Śląski Kurator Oświaty.

WIZJA I MISJA NASZEGO PRZEDSZKOLA:

WIZJĄ naszego przedszkola jest pragnienie współpracy z rodzicami
           i środowiskiem w tworzeniu warunków do wszechstronnego rozwoju dzieci.

Natomiast nasza MISJA to rozwój zainteresowań muzyką, kulturą i sztuką, doskonalenie procesu obserwacji oraz poszerzanie kontaktów przedszkola ze środowiskiem, zacieśnianie współpracy z domem rodzinnym.

W naszym przedszkolu pracuje bardzo dobrze wykształcona, twórcza, roześmiana i optymistycznie nastawiona do świata kadra pedagogiczna. Chętne do pracy nauczycielki zapewnia dzieciom  profesjonalną opiekę i wszechstronny rozwój, kierując się  zawsze dobrem dziecka, dostrzegając indywidualne potrzeby swoich wychowanków.

"Najważniejszym okresem w życiu nie są lata studiowania na wyższej uczelni, ale te najwcześniejsze, czyli okres od narodzenia do sześciu lat. Jest to czas, kiedy formuje się inteligencja człowieka i nie tylko ona, ale całość jego zdolności psychicznych... ."

Maria Montessori

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:00 do 17:00.

Dyrektorem naszego przedszkola jest Pani mgr Agnieszka Borończyk